Ryanair zapowiada redukcję połączeń z powodu wycofania samolotów Boeing 737 MAX po dwóch tragicznych katastrofach

Fot. Getty

Po dwóch tragicznych wypadkach samolotów Boeing 737 MAX, w których łącznie zginęło 346 osób, maszyny tego typu zostały wycofane z użytku na całym świecie. W związku z tym linie lotnicze Ryanair zapowiadają redukcję połączeń.

- Advertisement -

Linie lotnicze Ryanair poinformowały, że są zmuszone zredukować zaplanowane wcześniej usługi, z powodu kryzysu w sprawie maszyn typu Boeing 737 MAX. Wszystkie samoloty Boeing 737 MAX na całym świecie zostały uziemione po dwóch wypadkach z udziałem samolotu 737 MAX 8. Wycofanie maszyn istotnie uderzyło w flotę Ryanaira.

Zobacz koniecznie: „Nie no, k…a, co ty mi tu robisz (…) Po c…j żeś to przekręcił” – niecenzuralne słowa kapitana polskiego samolotu podbijają internet! [wideo]

Przewoźnik poinformował, że aktualnie dokonuje przeglądu połączeń przynoszących straty oraz słabo działających baz, aby przygotować się na sezon zimowy i wakacyjny 2020. W efekcie na listopad planowana jest redukcja połączeń – zarówno krótko- jak i długoterminowa. Ponieważ cięcia odbiją się na miejscach pracy w liniach lotniczych, trwają wciąż konsultacje z pracownikami i związkami zawodowymi. Na razie nie jest jasne, ile osób zostanie dotkniętych redukcją.

W październiku 2018 roku podczas indonezyjskiego lotu Lion Air w tragicznym wypadku zginęło 189 osób, a kilka miesięcy później, w marcu 2019 roku, w katastrofie samolotu Ethiopian Airlines śmierć poniosło 157 osób. W obu wypadkach brał udział samolot typu Boeing 737 MAX 8.

O tym się mówi: Dwie kobiety wyrzucono z samolotu, bo bały się, że trzech brodatych mężczyzn w muzułmańskich strojach to terroryści [wideo]

 

 

Jak podaje „SkyNews”, Ryanair nie korzystał z boeingów 737 MAX w okresie, w którym doszło do wypadków, jednak zdążył złożyć zamówienie na 135 takich maszyn. Ryanair poinformował, że zamówił Boeingi MAX200s – czyli wariant samolotu typu MAX, który musi być oddzielnie certyfikowany przez amerykańskie i europejskie organy regulacyjne.

 

Szef Ryanaira, Michael O'Leary, powiedział: – „Ryanair pozostaje zobowiązany względem samolotów B737 MAX i oczekuje, że maszyny powrócą do służby lotniczej przed końcem 2019 roku, jednak dokładna data tego powrotu nie jest pewna”.

Teksty tygodnia

Rzeki w Wielkiej Brytanii są masowo skażone chemikaliami

Zespół naukowców z York University opublikował niepokojące wyniki badań, które pokazują skalę skażenia rzek w Zjednoczonym Królestwie przez tzw. wieczne chemikalia. Analiza próbek pobranych z ponad 30 rzek z terenu Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej wykazała obecność kwasu trifluorooctowego w niemal wszystkich badanych miejscach.

Toksyczne powietrze w Wielkiej Brytanii truje i kosztuje

Wielka Brytanie zmaga się nie tylko z dziurą budżetową, rzekami przypominającymi ścieki, ale także ze złą jakością powietrza. To zdaniem lekarzy truje mieszkańców UK każdego dnia.

W Irlandii automatycznie rejestrują ludzi jako potencjalnych dawców organów

17 czerwca w Irlandii weszła w życie istotna zmiana w systemie dawstwa organów. Wprowadzono tzw. system miękkiego sprzeciwu, który powinien zasadniczo zwiększyć liczbę dostępnych narządów do przeszczepów.

Lepszy zasięg dla użytkowników. Na fuzji Vodafone i Three skorzystają miliony ludzi

Fuzja dwóch gigantów rynku telekomunikacyjnego w Wielkiej Brytanii – Vodafone i Three – przynosi realne zmiany dla użytkowników. Po zatwierdzeniu transakcji o wartości 15 miliardów funtów nowo powstała sieć VodafoneThree zapowiedziała szereg korzyści dla klientów, które mają być wprowadzone w najbliższych tygodniach.

Dlaczego klasyczny adblocker to za mało w 2025 roku? Surfshark CleanWeb idzie o krok dalej

Surfshark CleanWeb to coś więcej niż blokada reklam. To zaawansowana ochrona prywatności i sposób na realne bezpieczeństwo w sieci w 2025 roku.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie