piątek, 20 września, 2024

To miasto w UK „nie ma duszy”. Ale warto tu zamieszkać z jednego powodu

O tym mieście w Essex powszechnie mówi się, że „nie ma duszy”. Ale ma też kilka zalet, które sprawiają, że warto jst w nim zamieszkać.

Ucieczka z Londynu, ale… nie za daleko od stolicy

Wielu mieszkańców Londynu rozważa ucieczkę ze stolicy w jakieś spokojniejsze, a przede wszystkim tańsze miejsce. Ale też gdzieś, skąd można by stosunkowo łatwo do Londynu dojechać. Takim miejscem z pewnością jest Chelmsford – nieco ponad 100-tysięczne miasto w południowo-wschodniej Anglii, położone trochę ponad 4o km na północny wschód od Londynu i mniej więcej w połowie drogi do Colchester. Chelmsford łączy w sobie gwar charakterystyczny dla miasta, ale też wolniejsze tempo życia i nieco bardziej wiejską atmosferę.

Chelmsford jest miastem „bez duszy”?

Niektórzy ludzie twierdzą jednak, że Chelmsford nie ma żadnego charakteru, przez co mieszkanie w nim nie ma zupełnie sensu. Część krytyków mówi, że miasto zapchane jest tylko „wielkimi sieciówkami” na głównych ulicach, a „Costa Coffee jest na każdy rogu”. „Jest tam kilka dobrych pubów, ale kluby nocne są dramatyczne. Jeśli szukacie miejsca bardziej tętniącego życiem, to poleciłbym coś bliżej Londynu. Ale też jest to druga najlepsza miejscówka po wschodnim Londynie, ponieważ Lakeside nie jest daleko i znajdują się tam połączenia z autostradami A12 i A130” – czytamy w jednym z komentarzy w internecie.

A w innym internauta zaznacza: „[Chelmsford] jest dobrym miejscem na zakupy, ma dobrą edukację i połączenia komunikacyjne. W większości jest to miejsce bezpieczne, z rekreacją i mnóstwem miejsc do jedzenia. Ale jest to miejsce niekorzystne ze względu na wysokie ceny domów. Sklepy przy głównych ulicach to prawie wszystkie duże sieci. Drogi są zatłoczone, a Costa Coffee jest wszędzie, gdzie się tylko spojrzy”.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?