Tragiczny skok na bungee – nastolatka zginęła przez… zbyt słaby angielski instruktora!

Komendy „no jump” i „now jump” diametralnie się od siebie różnią, ale powiedziane ze złym akcentem mogą się wydać bardzo podobne. Właśnie taki błąd doprowadził do śmierci nastoletniej Holenderki przebywającej na wakacjach życia w Hiszpanii. 

17-letnia Holenderka Vera Mol postanowiła w sierpniu 2015 r. odwiedzić ze znajomymi północną Hiszpanię. W trakcie wyjazdu grupka nastolatków zapragnęła jednak zafundować sobie trochę ekstremalnych emocji i wybrała w tym celu skoki na bungee z mostu. Niestety, dla Very Mol skok zakończył się tragicznie.  

- Advertisement -

Tragiczny wypadek Brytyjczyka w Krakowie! Relacja naocznego świadka

Z relacji świadków wydarzenia wynika, że dziewczyna najprawdopodobniej nie zrozumiała komendy hiszpańskiego instruktora. Mężczyzna miał rzucić w jej kierunku hasło „no jump”, które Vera zrozumiała jako „now jump”. Nastolatka nie była jeszcze stosownie zabezpieczona i po skoku jej ciało dosłownie roztrzaskało się o ziemię. 

Prawie połowa wykwalifikowanych pracowników może opuścić Wielką Brytanię w ciągu najbliższych pięciu lat!

Instruktor, który przeprowadzał skoki na bungee w okolicy Cabezón de la Sal, w północno-hiszpańskim regionie Cantabria, stanął właśnie przed sądem. Sąd postawił mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, a dodatkowo taki sam zarzut usłyszał właściciel firmy FlowTrack (informacja za „The Telegraph”), która organizowała skoki. 

 

Jak usłyszał sąd, do tragedii by nie doszło, gdyby hiszpański instruktor używał poprawnej terminologii. Podczas skoków na bungee komenda, która powstrzymuje uczestnika przed skokiem, to „don't jump” a nie „no jump”. Ale zła terminologia to nie jedyny zarzut postawiony instruktorowi. Kolejny dotyczy wieku Holenderki – mając 17 lat nie miała ona prawa skoczyć, ponieważ ten ekstremalny sport dostępny jest tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich.  
 

Teksty tygodnia

Brytyjczycy dopiero dostaną cyfrowe prawo jazdy. W Polsce funkcjonuje od lat!

Brytyjski rząd w końcu wprowadza cyfrowe prawo jazdy –...

Wracają paszporty dla zwierząt – nowe zasady i koszty

Porozumienie pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią dotyczącą korzystania z bramek paszportowych na lotniskach ułatwi życie także właścicielom zwierząt. Wrócą bowiem paszporty dla zwierząt.

Elektroniczne bramki na lotniskach wracają dla posiadaczy brytyjskich paszportów

Elektroniczne bramki na lotniskach w krajach należących do UE będą znowu dostępne dla posiadaczy brytyjskich paszportów.

Emeryci kradną w sklepach. Nie stać ich na jedzenie

Sprzedawcy detaliczni twierdzą, że zaobserwowali „inny rodzaj złodziei sklepowych”. Okazuje się, że coraz częściej emeryci kradną w sklepach.

Zmiany, które musisz zgłosić brytyjskiemu ministerstwu, aby uniknąć kary

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) przypomina: nawet pozornie drobne zmiany w życiu mogą skutkować koniecznością zgłoszenia. W przeciwnym razie grozi nie tylko kara finansowa, ale także oskarżenie o nadużycie świadczeń.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie