W sprawie śmierci Magdaleny Żuk pojawiły się nowe dowody, jak zapewnia adwokat

Sprawa śmierci Magdaleny Żuk wciąż wzbudza kontrowersje i dyskusje. Egipscy śledczy przekonują, że kobieta popełniła samobójstwa. Rodzina naszej rodaczki nie wierzy w taką wersję wydarzeń, a jej pełnomocnik ujawnia nowe fakty w tej sprawie.

Na łamach „Faktu” przeprowadzono wywiad z mecenasem Andrzejem Ceglarskim, pełnomocnikiem rodziny Magdaleny Żuk. Adwokat twierdzi, że pojawiły się nowe dowody w sprawie śmierci Polki w Egipcie. Przekonuje, że pomimo wielu lat, które upłynęły od tej tragedii, wciąż możliwy jest przełom. – Zgłosiły się do nas osoby, które twierdzą, że posiadają wiedzę na temat tej sprawy – podkreśla w rozmowie z „Faktem”.

- Advertisement -

Tragiczna śmierć Magdaleny Żuk – kiedy poznamy prawdę?

Zdaniem mecenasa Ceglarskiego pojawiły się pewne „konkrety”, które „powinno się zweryfikować”. – Na pierwszy rzut oka wydaje się, że coś jest na rzeczy. I śmiem twierdzić, że jeżeli zostaną przeprowadzone zgłoszone przez nas czynności dowodowe, to znajdziemy się o krok od wyjaśnienia tej sprawy – dodaje. Jednocześnie zastrzega, że nie może jeszcze mówić o żadnych szczegółach w tej kwestii.

Niestety, sprawa tragicznej śmierci Polki wciąż znajduje się w martwym punkcie. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze nadal prowadzi dochodzenie. Proces w tej sprawie jeszcze nie ruszył. Śledczy ciągle gromadzą materiał dowodowy. Współpraca polskiej strony ze służbami w Egipcie jest pracochłonna i zabiera dużo czasu. Sam mecenas Ceglarski określa ją jako „trudną i nieefektywną”, ale i polskiej prokuraturze również wiele zarzuca.

„Porażka polskiego systemu sprawiedliwości”

To jest „porażka polskiego systemu sprawiedliwości”, jak mówi pełnomocnik rodziny Magdaleny Żuk, nie przebierając w słowach. – Jeżeli sprawa trwa ponad sześć lat, to rzeczywiście jest jakiś problem – dodaje.

Czy wciąż istnieje szansa na poznanie prawdy w tej sprawie? Andrzej Ceglarski nadal wierzy, iż możliwy jest przełom i wyjaśnienie tej sprawy. Konieczne jest jednak „maksimum dobrej woli” i „wytężona praca”. Co więcej, zdaniem adwokata śmierć Magdaleny Żuk nie była wypadkiem. Nie wierzy w wersję, w której kobieta sama odebrała sobie życie, będąc osobą zaburzoną, ponieważ jego zdaniem „teza ta opiera się na niczym”. – Zweryfikowano wszystkie źródła w tym zakresie i uważam, że nic jej nie potwierdza. Absolutnie nic – podsumował.

Sprawa Magdaleny Żuk – jej śmiercią żyła cała Polska

Przypomnijmy, późną wiosną 2017 roku sprawą śmierci Magdaleny Żuk w kurorcie Marsa Alam żyła cała Polska. 27-letnia mieszkanka Bogatyni wyleciała 25 kwietnia na wycieczkę do Egiptu. Poleciała sama, bez swojego chłopaka Markusa, ponieważ ten, jak się okazało, nie miał ważnego paszportu. Polka pozostawała w stałym kontakcie z partnerem, ale z dnia na dzień była coraz bardziej niespokojna.

W trakcie swojej ostatniej rozmowy z Markusem roztrzęsiona i zapłakana Magdalena Żuk poprosiła, by ten jak najszybciej zabrał ją z Egiptu, do czego jednak ostatecznie nie doszło. 27-latka, po uzgodnieniach z touroperatorem i przedstawicielstwem dyplomatycznym w Kairze, miała wrócić wcześniejszym samolotem do Polski, ale na lotnisku została cofnięta i skierowana do szpitala.

Jak zginęła nasza rodaczka?

Według oficjalnej wersji wydarzeń nasza rodaczka miała wyskoczyć z pierwszego piętra. Wskutek odniesionych obrażeń w dniu 30 kwietnia 2017 roku zmarła w szpitalu w egipskiej Hurghadzie.

Teksty tygodnia

Gigantyczna podwyżka rachunków za wodę i odwołanie Ofwat

Rząd zdecydował o reformie systemu wodno-kanalizacyjnego i odwołaniu Ofwat. Rewolucja będzie się wiązała z podwyżką rachunków za wodę i to dużą...

Alarmujący wzrost ubóstwa wśród dzieci w UK. Lekarze ostrzegają przed kryzysem

Ponad 75 procent pediatrów potwierdza, że w ciągu ostatnich dwóch lat zauważalnie wzrosła liczba przypadków chorób związanych z ubóstwem. Lekarze ostrzegają również przed „nieznośnym poziomem” biedy wśród dzieci w Wielkiej Brytanii.

Kto naprawdę korzysta z zasiłków w UK? Dane obalają mity

Universal Credit (UC) to zasiłek mający na celu pomoc w pokryciu kosztów życia. Trafia zarówno do osób pracujących, jak i bezrobotnych. Od momentu wprowadzenia go w 2013 roku liczba beneficjentów znacząco wzrosła.

Europejczycy chcą powrotu Wielkiej Brytanii do Unii, ale na pewnych warunkach

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię YouGov wynika, że większość obywateli czterech dużych graczy w UE – Niemiec, Hiszpanii, Francji i Włoch – popiera ponowne przystąpienie Wielkiej Brytanii do Wspólnoty.

Wizy pracownicze dla blogerów. Ograniczenia dla pracowników opieki

Home Office daje wizy pracownicze blogerom, a wprowadza ograniczenia dla pracowników opieki. Budzi to coraz większe kontrowersje.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie