Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Znamy werdykt Citizens’ Jury na temat samobójstwa wspomaganego. Przeważająca większość osób uczestniczących w pracach tej reprezentatywnej dla społeczeństwa grupy opiniującej uznała, że Wyspiarze powinni otrzymać prawo do śmierci na własnych zasadach.

Citizens’ Jury popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, czyli w wolnym tłumaczeniu obywatelska ława przysięgłych, to grupa składająca się zazwyczaj z 12 do 24 osób pochodzących z różnych środowisk, która ma na celu wypracowanie stanowiska na temat jakiejś palącej kwestii społecznej. Właśnie taką grupę, w liczbie 28 osób, utworzono w Anglii, by przedyskutować prawo Wyspiarzy do samobójstwa wspomaganego. Po trwającym osiem tygodni wysłuchaniu ekspertów, Citizens’ Jury, przytłaczającą większością głosów, poparła legalizację wspomaganego umierania dla osób nieuleczalnie chorych. Za przyjęciem zmian w brytyjskim prawie umożliwiających śmierć na własnych zasadach zagłosowało 20 z 28 członków grupy.

- Advertisement -

Wnioski przyjęte przez Citizens’ Jury zostały opublikowane i teraz kolejny krok będzie należał w tym względzie do Parlamentu brytyjskiego. Debata na temat zalegalizowania samobójstwa wspomaganego ma się odbyć w kraju w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Werdykt Citizens’ Jury odzwierciedla poparcie społeczeństwa dla samobójstwa wspomaganego

Werdykt wydany przez 28 „ławników” wybranych spośród 7000 osób odzwierciedla poparcie społeczeństwa dla samobójstwa wspomaganego wyrażanego w rożnego typu badaniach. Te bowiem już od dawna pokazują, że większość społeczeństwa opowiada się za legalizacją wspomaganego umierania dla osób nieuleczalnie chorych.

Citizens’ Jury poparła zalegalizowanie wspomaganego umierania dla osób znajdujących się w stanie terminalnym, ale mających zdolność do podejmowania samodzielnych decyzji w dwóch aspektach. Jeden polega na przepisaniu przez pracowników służby zdrowia osobom terminalnie chorym leków prowadzących do śmierci, natomiast drugi polega na dokonaniu aktu eutanazji przez pracownika służby zdrowia.

Wśród trzech najważniejszych powodów „za” legalizacją wspomaganego samobójstwa znalazły się: wyeliminowania bólu, możliwość podjęcia osobistej decyzji o odebraniu sobie życia i możliwość odejścia z tego świata z godnością.

Teksty tygodnia

Płatności odroczone nie dla każdego. Wejdą nowe przepisy

Płatności odroczone, czyli usługa "kup teraz, zapłać później" zostanie obwarowana nowymi przepisami. Klienci będą surowiej weryfikowani, a wobec pożyczkodawców będzie można składać skargi.

Ścięli drzewo znane z „Robin Hooda”. Sąd nie miał litości

W Newcastle zakończył się głośny proces dwóch mężczyzn, którzy zniszczyli dendrologiczny symbol. Daniel Graham i Adam Carruthers zostali skazani na cztery lata i trzy miesiące więzienia za ścięcie ponadstuletniego drzewa rosnącego w Sycamore Gap w hrabstwie Northumberland. To miejsce szeroko znane z uwagi na film Robin Hood: Książę złodziei z 1991 roku.

Tysiące emerytów w UK uprawnionych jest do dodatkowych 4300 funtów

DWP prowadzi kampanię związaną z Pension Credit. Okazuje się, że tysiące emerytów nie korzysta z pomocy finansowej, która im przysługuje.

Brytyjczycy są dyskryminowani we własnym kraju? Fala oburzenia w UK po zakazie dla 12-latki.

Wielka Brytania nie cichnie po incydencie w szkole. Dziewczynka nie została wpuszczona na szkolną imprezę integracyjną ponieważ założyła sukienkę z motywem brytyjskiej flagi.

Zgubiłeś kartę płatniczą za granicą? Sprawdź, co powinieneś zrobić

Wakacyjny wyjazd za granicę powinien być czasem relaksu, a nie stresu związanego z utratą środków płatniczych. Mimo to warto wiedzieć, co zrobić, gdy zgubimy kartę – tylko szybka reakcja uchroni nas przed poważnymi konsekwencjami.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie