Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Znamy werdykt Citizens’ Jury na temat samobójstwa wspomaganego. Przeważająca większość osób uczestniczących w pracach tej reprezentatywnej dla społeczeństwa grupy opiniującej uznała, że Wyspiarze powinni otrzymać prawo do śmierci na własnych zasadach.

Citizens’ Jury popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, czyli w wolnym tłumaczeniu obywatelska ława przysięgłych, to grupa składająca się zazwyczaj z 12 do 24 osób pochodzących z różnych środowisk, która ma na celu wypracowanie stanowiska na temat jakiejś palącej kwestii społecznej. Właśnie taką grupę, w liczbie 28 osób, utworzono w Anglii, by przedyskutować prawo Wyspiarzy do samobójstwa wspomaganego. Po trwającym osiem tygodni wysłuchaniu ekspertów, Citizens’ Jury, przytłaczającą większością głosów, poparła legalizację wspomaganego umierania dla osób nieuleczalnie chorych. Za przyjęciem zmian w brytyjskim prawie umożliwiających śmierć na własnych zasadach zagłosowało 20 z 28 członków grupy.

Wnioski przyjęte przez Citizens’ Jury zostały opublikowane i teraz kolejny krok będzie należał w tym względzie do Parlamentu brytyjskiego. Debata na temat zalegalizowania samobójstwa wspomaganego ma się odbyć w kraju w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Werdykt Citizens’ Jury odzwierciedla poparcie społeczeństwa dla samobójstwa wspomaganego

Werdykt wydany przez 28 „ławników” wybranych spośród 7000 osób odzwierciedla poparcie społeczeństwa dla samobójstwa wspomaganego wyrażanego w rożnego typu badaniach. Te bowiem już od dawna pokazują, że większość społeczeństwa opowiada się za legalizacją wspomaganego umierania dla osób nieuleczalnie chorych.

Citizens’ Jury poparła zalegalizowanie wspomaganego umierania dla osób znajdujących się w stanie terminalnym, ale mających zdolność do podejmowania samodzielnych decyzji w dwóch aspektach. Jeden polega na przepisaniu przez pracowników służby zdrowia osobom terminalnie chorym leków prowadzących do śmierci, natomiast drugi polega na dokonaniu aktu eutanazji przez pracownika służby zdrowia.

Wśród trzech najważniejszych powodów „za” legalizacją wspomaganego samobójstwa znalazły się: wyeliminowania bólu, możliwość podjęcia osobistej decyzji o odebraniu sobie życia i możliwość odejścia z tego świata z godnością.

Teksty tygodnia

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Rekordowe długi i kradzieże energii. Powód? Wysokie rachunki!

Eksperci alarmują: sytuacja wymyka się spod kontroli, a skala zjawiska zaskakuje nawet dostawców energii.

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

48% ankietowanych odejdzie z pracy, jeśli stracą home office

Pracodawcy na Wyspach „ryzykują utratę najlepszych talentów”, jeśli całkowicie...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie