Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Znamy werdykt Citizens’ Jury na temat samobójstwa wspomaganego. Przeważająca większość osób uczestniczących w pracach tej reprezentatywnej dla społeczeństwa grupy opiniującej uznała, że Wyspiarze powinni otrzymać prawo do śmierci na własnych zasadach.

Citizens’ Jury popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, czyli w wolnym tłumaczeniu obywatelska ława przysięgłych, to grupa składająca się zazwyczaj z 12 do 24 osób pochodzących z różnych środowisk, która ma na celu wypracowanie stanowiska na temat jakiejś palącej kwestii społecznej. Właśnie taką grupę, w liczbie 28 osób, utworzono w Anglii, by przedyskutować prawo Wyspiarzy do samobójstwa wspomaganego. Po trwającym osiem tygodni wysłuchaniu ekspertów, Citizens’ Jury, przytłaczającą większością głosów, poparła legalizację wspomaganego umierania dla osób nieuleczalnie chorych. Za przyjęciem zmian w brytyjskim prawie umożliwiających śmierć na własnych zasadach zagłosowało 20 z 28 członków grupy.

Wnioski przyjęte przez Citizens’ Jury zostały opublikowane i teraz kolejny krok będzie należał w tym względzie do Parlamentu brytyjskiego. Debata na temat zalegalizowania samobójstwa wspomaganego ma się odbyć w kraju w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Werdykt Citizens’ Jury odzwierciedla poparcie społeczeństwa dla samobójstwa wspomaganego

Werdykt wydany przez 28 „ławników” wybranych spośród 7000 osób odzwierciedla poparcie społeczeństwa dla samobójstwa wspomaganego wyrażanego w rożnego typu badaniach. Te bowiem już od dawna pokazują, że większość społeczeństwa opowiada się za legalizacją wspomaganego umierania dla osób nieuleczalnie chorych.

Citizens’ Jury poparła zalegalizowanie wspomaganego umierania dla osób znajdujących się w stanie terminalnym, ale mających zdolność do podejmowania samodzielnych decyzji w dwóch aspektach. Jeden polega na przepisaniu przez pracowników służby zdrowia osobom terminalnie chorym leków prowadzących do śmierci, natomiast drugi polega na dokonaniu aktu eutanazji przez pracownika służby zdrowia.

Wśród trzech najważniejszych powodów „za” legalizacją wspomaganego samobójstwa znalazły się: wyeliminowania bólu, możliwość podjęcia osobistej decyzji o odebraniu sobie życia i możliwość odejścia z tego świata z godnością.

Teksty tygodnia

Deportacja przestępców zagranicznych jest teraz szybsza

Deportacja przestępców z Wielkiej Brytanii przeprowadzana jest coraz szybciej. A laburzyści chcą jeszcze usprawnić ten proces.

Ryanair pozywa brytyjską kontrolę ruchu lotniczego

Ryanair pozywa brytyjską kontrolę ruchu lotniczego i domaga się 5 mln funtów po tym, jak technik zrujnował plany podróży 700 000 pasażerów.

Elektryczne rowery zakazane w londyńskim metrze

Seria pożarów elektrycznych rowerów oraz rowerów klasycznych przerobionych przez właścicieli na elektryczne spowodowała, że wprowadzono nowe przepisy. Elektryczne rowery są zakazane w londyńskim metrze ze względu na ryzyko pożaru.

Ranking przystępności cenowej nieruchomości w UK

Zaskakująco trudno kupić swoją pierwszą nieruchomość... w Walii. Jak...

Jak amerykańskie cła uderzą w portfele mieszkających w UK?

Globalna wojna handlowa wywołana przez amerykańskiego prezydenta może wpłynąć na dosłownie wszystko. Od cen w sklepach, przez emerytury i inflację, aż po wysokość stóp procentowych i rachunków za energię.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie