Wysoko rozwinięty kraj wreszcie zakazuje zabijania psów na mięso

To prawdziwy przełom. Parlament Korei Południowej przeforsował wreszcie ustawę zakazującą hodowli, uboju i sprzedaży psów na mięso. Spożywanie psiego mięsa to wielowiekowa tradycja na Półwyspie Koreańskim. Ale od dłuższego czasu coraz więcej Koreańczyków uznawało ją za narodową hańbę.

Mięso z psa to popularny przysmak w krajach Azji

Spożywanie mięsa z psa wydaje się na kontynencie europejskim odrażające. Przede wszystkim dlatego, że psy i koty traktowane są tu jak członkowie rodziny. Ale w niektórych krajach Azji (Indonezji, Wietnamie, Chinach, do niedawna także w Korei Południowej) oraz w niektórych krajach Afryki (Ghanie czy Nigerii), mięso z psa stanowi przysmak. Co nie oznacza, że również w tych państwach obrońcy praw zwierząt od lat dążą do tego, by zakazać hodowli, uboju i sprzedaży psów na mięso. Na przykład dla wielu obywateli Korei Południowej spożywanie psiego mięsa od dawna stanowiło powód do narodowego wstydu. Są tacy, którzy uważali i uważają te praktyki nawet za narodową hańbę.

W Korei Południowej spożywanie mięsa z psów zostanie zakazane

Zgromadzenie Narodowe w Korei Południowej zdecydowało się właśnie na dokonanie przełomowego kroku i większością 208 głosów (bez głosów przeiwnych) uchwaliło zakaz hodowli, uboju i sprzedaży psów na mięso. Teraz ustawa czeka jeszcze na zatwierdzenie przez Radę Gabinetową oraz na podpis prezydenta Yoon Suk-yeola. Jednak te kroki należy traktować jako formalność.

Zgodnie z nowym prawem ubój, hodowla, handel i sprzedaż mięsa z psów będą nielegalne od 2027 r. Niezastosowanie się do tych przepisów będzie zagrożone pobawieniem wolności w wymiarze 2-3 lat lub grzywną w wysokości do 30 mln won (ok. 21 tys. euro).

„Ta ustawa ma na celu promowanie wartości praw zwierząt takich jak poszanowanie życia i harmonijne współistnienie ludzi i zwierząt” – w takich słowach ustawodawca w Korei uzasadnił wprowadzenie nowego prawa.

Teksty tygodnia

48% ankietowanych odejdzie z pracy, jeśli stracą home office

Pracodawcy na Wyspach „ryzykują utratę najlepszych talentów”, jeśli całkowicie...

Kontrowersyjna parada w Derry. Koktajle Mołotowa i aresztowania

W Poniedziałek Wielkanocny w Derry odbyła się kontrowersyjna parada zorganizowana przez ugrupowanie Saoradh. Jest ono politycznie powiązane z Nową IRA

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Rekordowe długi i kradzieże energii. Powód? Wysokie rachunki!

Eksperci alarmują: sytuacja wymyka się spod kontroli, a skala zjawiska zaskakuje nawet dostawców energii.

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie