Zmiany dla osób pobierających zasiłki dla niepełnosprawnych

Zgodnie z ogłoszonymi przez rząd planami osoby pobierające zasiłki dla niepełnosprawnych będą mogły otrzymać większe wsparcie, aby pracować z domu. Minister ds. pracy i emerytur, Mel Stride przedstawił szereg reform w zakresie świadczeń, aby pomóc ludziom na zasiłkach w znalezieniu pracy i zmniejszyć w ten sposób wydatki rządowe.

Na stronie rządowej czytamy, że według planu osoby niepełnosprawne i mające problemy zdrowotne otrzymają lepsze wsparcie w realizacji swojego potencjału zawodowego.

- Advertisement -

Pomoc dla osób pobierających zasiłki dla niepełnosprawnych

W ramach misji rządu polegającej na większej pomocy w znalezieniu pracy osobom pobierającym zasiłki, Ministerstwo Pracy i Emerytur rozpoczęło w tym tygodniu konsultacje. Dotyczą one zmian w ocenie zdolności do pracy osób niepełnosprawnych pobierających świadczenia.

Jak podano na stronie rządowej – zmiany stanowią kolejny krok w kierunku reformy systemu opieki społecznej. Kładzie się w nich większy nacisk na możliwość pracy zdalnej. Wiązałoby się to również z większym wsparciem dla samych pracodawców.

Zmiana na lepsze czy na gorsze?

Minister ds. pracy i emerytur, Mel Stride, powiedział w parlamencie, że zmiany w ocenie dotyczącej osób pobierających zasiłki nie będą miały wpływu na osoby u kresu życia lub z poważnymi problemami w uczeniu się.

Organizacje charytatywne twierdzą jednak, że zmiany mogą być „katastrofalne” w skutkach. Mogą zmusić do pracy osoby pobierające zasiłki dla niepełnosprawnych, gdy tak naprawdę osoby te nie będą się czuły na siłach do podjęcia pracy.

James Taylor, z organizacji charytatywnej Scope na rzecz równości osób niepełnosprawnych, nie widzi planów rządu w optymistycznych barwach. Zaznaczył, że zmuszenie ludzi do szukania pracy, gdy źle się czują, może sprawić, że staną się jeszcze „bardziej chorzy”.

– Jeśli nie spełnią rygorystycznych warunków, wstrzymane zostaną im świadczenia. W obliczu kryzysu związanego z kosztami życia może to mieć katastrofalne skutki – powiedział Taylor.

Ocena zdolności do pracy

Obecnie Ministerstwo Pracy i Emerytur rozpoczęło konsultacje w zakresie kryteriów oceny zdolności do pracy. Ma to na celu ustalenie, w jaki sposób niepełnosprawność lub choroba ogranicza zdolność wnioskodawcy do pracy.

Konsultacje mają potrwać osiem tygodni. Rząd ma nadzieję, że reformy wejdą w życie w 2025 roku, czyli już po następnych wyborach powszechnych. Według Mela Stride’a w ciągu ostatnich kilku lat na rynku pracy nastąpiła „ogromna zmiana”. Ona właśnie „otworzyła możliwości” dla osób niepełnosprawnych i cierpiących na problemy zdrowotne.

– Ocena zdolności do pracy nie odzwierciedla możliwości osoby niepełnosprawnej lub z problemami zdrowotnymi do pracy z domu. Choć wiemy, że wiele osób niepełnosprawnych tak właśnie pracuje – powiedział minister.

– Nasze plany obejmują uwzględnienie faktu, że osoby mające problemy z poruszaniem się lub cierpiące na lęki w miejscu pracy mają większą możliwość zatrudnienia w związku ze wzrostem elastyczności pracy i pracy w domu – dodał.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Zmiany finansowe, które wchodzą we wrześniu

300 funtów w ramach Cost of Living Payment jesienią

„Tłuste koty” mają się dobrze w kryzysie. Dyrektorzy CEO otrzymali gigantyczne podwyżki

Teksty tygodnia

To już trzecia fala upałów tego lata. Temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza

Już po raz trzeci tego lata mamy do czynienia z falą upałów. Na sobotę meteorolodzy zapowiadają aż 34 stopnie. Ulga ma przyjść dopiero w przyszłym tygodniu w postaci burz.

Fale upałów mogą wywoływać 34 tys. zgonów rocznie w samej Wielkiej Brytanii

Eksperci alarmują, że w Anglii i Walii liczba zgonów spowodowanych falami upałów może znacznie wzrosnąć. Naukowcy przeanalizowali piętnaście scenariuszy obejmujących najbliższe pięćdziesiąt lat, uwzględniając różne poziomy globalnego ocieplenia, stopień przystosowania społeczeństwa, starzenie się populacji oraz lokalne różnice klimatyczne.

Parking droższy niż mieszkanie? W Londynie to możliwe

Czy zastanawialiście się może, gdzie znajduje się najdroższe miejsce parkingowe w Londynie? Dłużej nie musicie nad tym myśleć, bo już wiemy.

500 milionów funtów na walkę z ubóstwem dzieci

Najmłodsi z problemami psychicznymi, adaptacyjnymi, trudnościami w szkole, zagrożeni przestępczością dostaną pomoc. Rząd UK i Rachel Reeves reagują na dane dotyczące ubóstwa dzieci w Wielkiej Brytanii.

Przestępczość w Glasgow. Tsunami ataków na ulicy, wojna gangów i skazanie pedofilów

Statystyki potwierdzają tylko to, co dostrzegają i przeżywają ludzie na ulicach miasta. Glasgow jest stolicą przestępczości. Działalność gangów, narkotyki, ataki z użyciem noża to smutna codzienność.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie