piątek, 20 września, 2024

1000 funtów dodatku dla pracowników opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym

Rząd UK chce zachęcić jednorazowym bonusem w wysokości 1000 funtów do pracy, jako opiekun lub opiekunka w placówce dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Brytyjski rząd od kwietnia 2024 zwiększa wymiar godzin bezpłatnej opieki przedszkolnej. Pracujący rodzice z dwulatków będą mogli korzystać z 15 godzin bezpłatnej opieki nad ich dzieckiem lub dziećmi. Z kolei od września z 15-godzinna opieka będzie dotyczyła dzieci od 9. miesiąca życia. Pełna 30-godzinna oferta dla wszystkich dzieci poniżej piątego roku życia zacznie obowiązywać od września 2025 roku. Rząd twierdzi, że to posunięcie mogłoby pomóc pracującym rodzicom zaoszczędzić około 6500 funtów rocznie na kosztach opieki nad dziećmi.

Z kolei 2 stycznia 2024 ruszył nabór wniosków o przyznanie darmowej opieki na dzieci w wieku dwóch lat. W trakcie trwania programu rodzice będą jednak musieli potwierdzać co trzy miesiące, że nadal kwalifikują się do korzystania z pomocy. Wnioski najlepiej jest składać za pośrednictwem rządowej strony internetowej Childcare Choices.

1000 funtów zachętą w rekrutacji

Według najnowszych danych z tej możliwości skorzystało już ponad 100 000 pracujących rodziców, jak podaje Department for Education (DfE).

W związku z rozwojem tego programu ruszył również nabór pracowników placówek opieki nad dziećmi. Rząd UK stawia na dodatek wysokości 1000 funtów, które mają skusić potencjalnych pracowników. Oferta pojawia się w momencie, gdy liczba placówek opieki nad dziećmi spada, głównie z powodu odchodzenia opiekunów z zawodu, jak czytamy na łamach serwisu informacyjnego BBC. Dodajmy, iż ten bonus nie będzie należał się wszystkim! W ramach programu pilotażowego będą mieli na niego szansę jedynie pracownicy 20 gmin.

Ilu pracowników trzeba zatrudnić?

Szacuje się, że aby sprostać oczekiwanemu wzrostowi zapotrzebowania na miejsca dla nowych przedszkolaków, potrzebny jest wzrost zatrudnienia o 8%. Oznacza to zatrudnienie 27 500 nowych pracowników.

W chwili obecnej, w sektorze edukacyjnym, w placówkach wczesnoedukacyjnych zatrudnionych jest 347 300 osób. W latach 2022-2023 ich liczba powiększyła się o 4% z 334 400 i wróciła do poziomów sprzed pandemii.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Lato 2024 r. było najcieplejsze w historii pomiarów

Lato 2024 r. jest rekordowe pod względem ciepła. Tak wysokich temperatur w okresie wakacji jeszcze nie było

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?