piątek, 20 września, 2024

Rodziny w UK traciły 1400 funtów rocznie od 2008

Spowalniająca brytyjska gospodarka kosztuje przeciętną rodzinę mieszkającą na Wyspach 1400 funtów rocznie, jak wynika z analiz Resolution Foundation. Czym jest „Great British Slowdown” i jak w nas uderza?

Jak wynika z raportu przygotowanego przez zespół ekspertów z Resolution Foundation, w przeciągu ostatnich 15 lat, w wyniku spowolnienia gospodarczego na Wyspach, przeciętna brytyjska rodzina zbiedniała w znaczący sposób. Jak wyglądają konkretne liczby w tej kwestii? Od czasu kryzysu finansowego z 2008 roku, gospodarka w UK skurczyła się o 4%. Stanowi to równowartość 1400 funtów utraty dochodu rocznie dla każdego gospodarstwa domowego.

Biednieje UK, rodziny w UK również biednieją

Według analiz Resolution Foundation brytyjska ekonomia cierpi na brak „dynamizmu gospodarczego”. W jego wyniku, którego słabsze firmy lub sektory o niższej produktywności się kurczą. Z kolei bardziej produktywne sektory i przedsiębiorstwa rosną. Ogólnie,

Publikacja raportu Resolution Foundation pojawia się w obliczu kolejnego kryzysu brytyjskiej gospodarki. Według najnowszych prognoz przygotowanych przez KPMG Wielka Brytania będzie zmagała się ze znacznymi trudnościami. Wysokie stopy procentowe, utrzymująca się niepewność gospodarcza i niska produktywność mogą sprawić, że PKB w 2023 wzrośnie tylko o 0,4%, a w 2024 – o 0,3%.

Ile przeciętna rodzina na Wyspach straciła przez ostatnie 15 lat?

– Brytyjska gospodarka przez ostatnie 15 lat zmagała się z jednym poważnym kryzysem w drugim. Choć wiele osób zakłada, że te poważne zawirowania gospodarcze doprowadziły do poważnych zmian gospodarczych, w rzeczywistości jest odwrotnie – komentuje Greg Thwaites, dyrektor ds. badań w Resolution Foundation, jak cytujemy za „The Guardian”.

– Zamiast tego nasza gospodarka cierpi z powodu wielkiego brytyjskiego spowolnienia, które sparaliżowało naszą gospodarkę i spowodowało ubóstwo rodzin o 1400 funtów. Wielka Brytania potrzebuje więcej, a nie mniej zmian gospodarczych. Potrzebujemy, aby firmy odnoszące sukcesy rozwijały się, a firmy borykające się z trudnościami – kurczyły się – podsumowuje.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Jak oceniamy brytyjski system edukacji w porównaniu z polskim? [sonda]
Zmiany finansowe, które wchodzą we wrześniu
W Londynie zniszczono 25 proc. nowych kamer ULEZ. Sadiq Khan ugnie się pod presją londyńczyków?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Minister ds. policji i przestępczości ukradziono torebkę na konferencji dotyczącej… kieszonkowców

Do tych zdarzeń doszło w miniony wtorek, 10 września 2024 roku, podczas konferencji Stowarzyszenia Kuratorów (Police Superintendents' Association) w Kenilworth, w środkowej Anglii.

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?