piątek, 20 września, 2024

Studia w UK nie muszą być kosztowne i trudno dostępne. Ten stereotyp łamie Selectia Education

Ten wywiad powstał z myślą o wszystkich, którzy marzą o studiach w Wielkiej Brytanii, ale obawiają się skomplikowanych procedur, wysokich kosztów i procesu aplikacji na uczelnię. 

Basia Padiasek z Selectia Education opowie Wam o tym, że ułatwienie dostępu do brytyjskiej edukacji jest możliwe. A także, jak pogodzić naukę z pracą i obowiązkami. Studiowanie w Wielkiej Brytanii wcale nie musi być drogie, gdyż istnieją rządowe programy pomocowe, z których można korzystać. Sytuacja życiowa także nie musi stanowić problemu, jeśli zapoznamy się z opcjami wsparcia. Krótko mówiąc, eliminacja przeszkód jest już pierwszym krokiem do spełniania marzeń. Na tym etapie warto skorzystać z bezpłatnej i profesjonalnej pomocy Selectia Education, która przeprowadzi nas przez cały proces wdrożeniowy, aż do rozmowy kwalifikacyjnej na studia.

Jak powstała Selectia Education i jaką misję organizacji macie na uwadze?

Historia Selectia Education rozpoczyna się w 2013 roku. Szef naszej agencji sam niegdyś był międzynarodowym studentem i po zakończeniu swojej edukacji zdecydował się, by pomagać takim jak on dostać się na uniwersytety w UK.

Celem naszej nieustannej pracy jest otwieranie drzwi do edukacji w UK jak największej liczbie zainteresowanych osób, zwłaszcza tym, którzy nie znają panujących tu zasad, prawa oraz całego procesu aplikacji na uczelnię.

Często uważa się, że studia w Anglii są trudno dostępne i kosztowne. Czy Selectia Education stawia sobie za cel złamanie tego stereotypu i uczynienie edukacji w Anglii bardziej dostępną?

Owszem, naszym celem jest eliminacja przeszkód w dostępie do edukacji w Anglii, zwłaszcza biorąc pod uwagę powszechne przekonanie, że studia w tym kraju są trudno dostępne i drogie. Współpracujemy z różnorodnymi uczelniami, umożliwiając studentom szeroki wybór lokalizacji i programów. Dzięki zróżnicowanym formom nauczania nasi studenci mogą dostosować swój plan nauki do pracy i innych zobowiązań.

Istnieje szereg opcji, które oferują różnorodne kierunki studiów nawet dla tych, którzy nie posiadają średniego wykształcenia, umożliwiając uwzględnienie doświadczenia zawodowego, jako jednego z warunków przyjęcia na studia.

Rozumiejąc, że kwestie finansowe mogą stanowić poważną przeszkodę, świadomie pracujemy nad informowaniem studentów o dostępnych opcjach finansowania, takich jak student finance, czyli pomoc finansowa od rządu, z której opłacane są koszty studiów oraz nawet koszty życia.

Jeśli ktoś pragnie rozpocząć studia w Londynie, w jaki sposób może skorzystać z Waszej pomocy i jakie konkretnie wsparcie może otrzymać?

W tym momencie warto zaznaczyć, że nie ograniczamy się tylko do Londynu. Aplikujemy również na uniwersytety w Liverpool, Manchester, Birmingham, Northampton, Leeds, Leicester, Coventry, Playmouth, Cambridge czy Chelmsford.

Prowadzimy studentów przez cały proces, począwszy od złożenia dokumentów na uniwersytet, kończąc na aplikacji o Student Finance. Przygotowujemy również do rozmowy kwalifikacyjnej. Co najważniejsze – nasza pomoc jest bezpłatna.

Co z osobami, które rzadko korzystają z języka angielskiego? Czy również one mogą liczyć na wsparcie Selectia Education?

Oczywiście. Każda uniwersytet ma inne wymagania, w związku z tym staramy dobierać się kierunek i uczelnię, tak, aby dostosować poziom trudności do poziomu języka angielskiego kandydata. Chcemy, aby każdy miał szansę zdobyć wykształcenie wyższe w UK.

Jakie są koszty skorzystania z usług Selectia Education i czy istnieją różne formy finansowania dostępne dla studentów?

Jak wspomniałam wcześniej, nasza pomoc jest absolutnie bezpłatna. Koszt studiów w UK rozpoczyna się od 6000 Funtów za rok. Wiem, że taka kwota może przerażać, ale Wielka Brytania oferuje korzystne dofinansowanie dla studentów, dlatego kwestia finansowa nie powinna stanowić zmartwienia w podjęciu decyzji o rozpoczęciu nauki.

Dla tych, którzy wciąż wahają się przed podjęciem decyzji o studiach w Anglii, czy mogłabyś przekazać dodatkowe informacje lub zachętę, mając na uwadze Twoje doświadczenie?

Osobiście jestem studentką trzeciego roku na kierunku Business and Marketing. Sama wahałam się przed podjęciem tej decyzji, ale z perspektywy czasu uważam, że był to jeden z moich najlepszych wyborów życiowych. Poznałam wielu wspaniałych ludzi na uczelni, poziom mojego języka angielskiego znacznie się poprawił, nie czuję już żadnych granic w komunikowaniu się. Zdobyta wiedza oraz dyplom, do którego uzyskania dzieli mnie już tylko krok na pewno dadzą mi wiele możliwości i otworzą niejedne drzwi.

Powiem więcej – z pewnością będę kontynuowała edukację na studiach podyplomowych. Uczelnie także oferują wsparcie w rozwijaniu kariery, zatrudniają lub pomagają w znalezieniu pracy czy stażu osobom, które nie uzyskały jeszcze wystarczającego doświadczenia lub po prostu chcą zdobyć nowe umiejętności. Ja oraz moi koledzy z pracy chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zachęcamy do kontaktu z Selectia Education przez Facebooka i Whatsappa:

https://www.facebook.com/basia.selectiaeducation/

https://wa.link/wxkakv”

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Ryanair ostrzega przed korzystaniem z walizek w tych kolorach

Ryanair wydał ostrzeżenie dla pasażerów, którzy zazwyczaj podróżują z czarnymi, granatowymi lub szarymi walizkami.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?