Ten wywiad powstał z myślą o wszystkich, którzy marzą o studiach w Wielkiej Brytanii, ale obawiają się skomplikowanych procedur, wysokich kosztów i procesu aplikacji na uczelnię.
Basia Padiasek z Selectia Education opowie Wam o tym, że ułatwienie dostępu do brytyjskiej edukacji jest możliwe. A także, jak pogodzić naukę z pracą i obowiązkami. Studiowanie w Wielkiej Brytanii wcale nie musi być drogie, gdyż istnieją rządowe programy pomocowe, z których można korzystać. Sytuacja życiowa także nie musi stanowić problemu, jeśli zapoznamy się z opcjami wsparcia. Krótko mówiąc, eliminacja przeszkód jest już pierwszym krokiem do spełniania marzeń. Na tym etapie warto skorzystać z bezpłatnej i profesjonalnej pomocy Selectia Education, która przeprowadzi nas przez cały proces wdrożeniowy, aż do rozmowy kwalifikacyjnej na studia.
Jak powstała Selectia Education i jaką misję organizacji macie na uwadze?
Historia Selectia Education rozpoczyna się w 2013 roku. Szef naszej agencji sam niegdyś był międzynarodowym studentem i po zakończeniu swojej edukacji zdecydował się, by pomagać takim jak on dostać się na uniwersytety w UK.
Celem naszej nieustannej pracy jest otwieranie drzwi do edukacji w UK jak największej liczbie zainteresowanych osób, zwłaszcza tym, którzy nie znają panujących tu zasad, prawa oraz całego procesu aplikacji na uczelnię.
Często uważa się, że studia w Anglii są trudno dostępne i kosztowne. Czy Selectia Education stawia sobie za cel złamanie tego stereotypu i uczynienie edukacji w Anglii bardziej dostępną?
Owszem, naszym celem jest eliminacja przeszkód w dostępie do edukacji w Anglii, zwłaszcza biorąc pod uwagę powszechne przekonanie, że studia w tym kraju są trudno dostępne i drogie. Współpracujemy z różnorodnymi uczelniami, umożliwiając studentom szeroki wybór lokalizacji i programów. Dzięki zróżnicowanym formom nauczania nasi studenci mogą dostosować swój plan nauki do pracy i innych zobowiązań.
Istnieje szereg opcji, które oferują różnorodne kierunki studiów nawet dla tych, którzy nie posiadają średniego wykształcenia, umożliwiając uwzględnienie doświadczenia zawodowego, jako jednego z warunków przyjęcia na studia.
Rozumiejąc, że kwestie finansowe mogą stanowić poważną przeszkodę, świadomie pracujemy nad informowaniem studentów o dostępnych opcjach finansowania, takich jak student finance, czyli pomoc finansowa od rządu, z której opłacane są koszty studiów oraz nawet koszty życia.
Jeśli ktoś pragnie rozpocząć studia w Londynie, w jaki sposób może skorzystać z Waszej pomocy i jakie konkretnie wsparcie może otrzymać?
W tym momencie warto zaznaczyć, że nie ograniczamy się tylko do Londynu. Aplikujemy również na uniwersytety w Liverpool, Manchester, Birmingham, Northampton, Leeds, Leicester, Coventry, Playmouth, Cambridge czy Chelmsford.
Prowadzimy studentów przez cały proces, począwszy od złożenia dokumentów na uniwersytet, kończąc na aplikacji o Student Finance. Przygotowujemy również do rozmowy kwalifikacyjnej. Co najważniejsze – nasza pomoc jest bezpłatna.
Co z osobami, które rzadko korzystają z języka angielskiego? Czy również one mogą liczyć na wsparcie Selectia Education?
Oczywiście. Każda uniwersytet ma inne wymagania, w związku z tym staramy dobierać się kierunek i uczelnię, tak, aby dostosować poziom trudności do poziomu języka angielskiego kandydata. Chcemy, aby każdy miał szansę zdobyć wykształcenie wyższe w UK.
Jakie są koszty skorzystania z usług Selectia Education i czy istnieją różne formy finansowania dostępne dla studentów?
Jak wspomniałam wcześniej, nasza pomoc jest absolutnie bezpłatna. Koszt studiów w UK rozpoczyna się od 6000 Funtów za rok. Wiem, że taka kwota może przerażać, ale Wielka Brytania oferuje korzystne dofinansowanie dla studentów, dlatego kwestia finansowa nie powinna stanowić zmartwienia w podjęciu decyzji o rozpoczęciu nauki.
Dla tych, którzy wciąż wahają się przed podjęciem decyzji o studiach w Anglii, czy mogłabyś przekazać dodatkowe informacje lub zachętę, mając na uwadze Twoje doświadczenie?
Osobiście jestem studentką trzeciego roku na kierunku Business and Marketing. Sama wahałam się przed podjęciem tej decyzji, ale z perspektywy czasu uważam, że był to jeden z moich najlepszych wyborów życiowych. Poznałam wielu wspaniałych ludzi na uczelni, poziom mojego języka angielskiego znacznie się poprawił, nie czuję już żadnych granic w komunikowaniu się. Zdobyta wiedza oraz dyplom, do którego uzyskania dzieli mnie już tylko krok na pewno dadzą mi wiele możliwości i otworzą niejedne drzwi.
Powiem więcej – z pewnością będę kontynuowała edukację na studiach podyplomowych. Uczelnie także oferują wsparcie w rozwijaniu kariery, zatrudniają lub pomagają w znalezieniu pracy czy stażu osobom, które nie uzyskały jeszcze wystarczającego doświadczenia lub po prostu chcą zdobyć nowe umiejętności. Ja oraz moi koledzy z pracy chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.
Zachęcamy do kontaktu z Selectia Education przez Facebooka i Whatsappa: