piątek, 20 września, 2024

Hazard może pozbawić świadczeniobiorców zasiłków

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) ostrzega, że hazard może doprowadzić do wstrzymania lub pozbawienia zasiłków osoby, które je pobierają. Powodem jest to, że wszelkie wygrane z tego tytułu są wliczane do kapitału.

DWP twierdzi, że wygrane pochodzące z gier hazardowych nie liczą się wprawdzie jako zarobek, ale jako kapitał. To może doprowadzić do wstrzymania lub pozbawienia zasiłków osobę, która pobiera świadczenia i trudni się hazardem.

Hazard może pozbawić zasiłków

Jeśli wygrane z hazardu osoby pobierającej zasiłki przekroczą 16 000 funtów, wtedy może spodziewać się ona ograniczenia lub likwidacji Universal Credit. Rzecznik DWP powiedział:

– Wygrane uzyskane z działalności hazardowej nie spełniają definicji zarobków zawartej w rozporządzeniu nr 52 dotyczącym Universal Credit i nie są brane pod uwagę jako dochód niezrealizowany. Wszelkie zyski uzyskane z działalności hazardowej będą brane pod uwagę jako kapitał.

– Klient ma obowiązek poinformować DWP o zmianie sytuacji finansowej, która może mieć wpływ na jego świadczenia. A w przypadku zasiłków uzależnionych od dochodów dotyczy to również wygranych w grach hazardowych. Gdyż zwiększają one całkowity kapitał – dodał rzecznik.

Co więcej – osoba grająca w grach hazardowych może także stracić część swoich pieniędzy na rzecz HMRC. Gdyż odsetki z wygranych podlegają opodatkowaniu. Przypomnijmy, że HMRC odlicza podatek i udostępnia informacje DWP, aby zapobiec oszustwom.

Zasada jest taka, że limit kapitału osoby pobierającej Universal Credit, zależnych od dochodów Jobseeker’s Allowance i Employment and Support Allowance (ESA), a także Income Support oraz Housing Benefit (jeśli nie jesteśmy w wieku emerytalnym) wynosi 16 000 funtów.

Jeżeli natomiast kapitał tej osoby jest wyższy od tej kwoty, jej uprawnienia do świadczeń wygasają i zostają wstrzymane.

Ministerstwo może sprawdzać transakcje bankowe

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) może sprawdzać transakcje bankowe i poprosić o podanie szczegółów z naszego konta, które posiadamy na stronach bukmacherskich. Ponadto urzędnik z DWP może poprosić o przedstawienie wyciągów z innych witryn, jak na przykład PayPal.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?