Aldi wprowadza nowe udogodnienia dla swoich klientów

Aldi nawiązało współpracę z dostawcą skrytek InPost, aby przetestować paczkomaty przed swoimi sklepami. Dzięki temu klienci sieci będą mogli odbierać oraz zwracać zamówienia internetowe od innych sprzedawców detalicznych w czasie zakupów w supermarkecie.

Dzięki nowym skrytkom InPost, klienci Aldi będą mogli odbierać i zwracać zamówienia internetowe od innych sprzedawców detalicznych. Paczkomaty będą rozmieszczone przed 22 sklepami firmy na terenie kraju.

Aldi wprowadza paczkomaty

Okres testowy paczkomatów przed supermarketami potrwa 12 tygodni, po których pomysł najprawdopodobniej zostanie wdrożony w całym kraju. Richard Thornton, dyrektor ds. komunikacji w Aldi UK wyjaśnił:

– Naszym celem jest usprawnienie funkcjonowania naszych klientów. A instalacja skrytek InPost sprawi, że zakupy w naszych sklepach będą wygodniejsze. Klienci mogą odbierać lub zwracać paczki podczas zakupów, korzystając ze skrytek dostępnych za pomocą kodu QR. Jeśli test zakończy się pomyślnie, mamy nadzieję udostępnić ten pomysł jeszcze w tym roku większej liczbie naszych klientów.

W sprawie pomysłu wypowiedział się także Michael Rouse, dyrektor generalny InPost International:

– Naszą misją jest zapewnienie niezrównanej wygody kupującym w Wielkiej Brytanii i taki jest zamiar tego pomysłu testowego z Aldi. Dysponując ponad 6000 paczkomatów na Wyspach, oferujemy bezproblemowe opcje dostawy, które łatwo integrują się z codziennymi czynnościami kupujących. W tym przypadku klienci Aldi mogą teraz łatwo i sprawnie odbierać i nadawać swoje paczki w czasie cotygodniowych zakupów. Nie możemy doczekać się wyników testu i rozpoczęcia udanej współpracy.

Nowe miejsca pracy

Sieć supermarketów Aldi szybko rozwija się w Wielkiej Brytanii. Niedawno firma poinformowała o planach utworzenia w tym roku 5500 nowych miejsc pracy. Sieć poszukuje nowych sprzedawców, kierowników i osób sprzątających do nowych sklepów.

Ponadto sieć zamierza także rekrutować pracowników do swoich 11 regionalnych centrów dystrybucyjnych.

Jeśli chodzi o zarobki, to asystenci w sklepach i magazynach otrzymają początkową pensję w wysokości 12 funtów za godzinę. Później wzrośnie ona w całym kraju do 12,95 funtów za godzinę. Natomiast osoby pracujące w obrębie M25 otrzymają stawkę 13,55 funtów za godzinę, która następnie wzrośnie do 13,85 funtów.

Teksty tygodnia

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

Ludzie kradną gaz i energię elektryczną

Kradzież gazu i energii elektrycznej staje się coraz częstszym procederem w Wielkiej Brytanii. Powodem są podwyżki cen gazu i energii.

Zakłady fryzjerskie celem nalotów funkcjonariuszy imigracyjnych

W Wielkiej Brytanii funkcjonariusze imigracyjni przeprowadzili setki nalotów na zakłady fryzjerskie zatrudniające nielegalnych pracowników.

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie