Bezdomni w Anglii dostaną pieniądze w ramach eksperymentu King’s College London

W ramach badania prowadzonego przez King’s College London osobom bezdomnym zostaną rozdane środki finansowe. Pieniądze będą pochodzić z budżetu państwa, a naukowcy za ich pomocą mają przeprowadzić pewien eksperyment i ustalić, jaki rodzaj pomocy sprawdza się najlepiej.

Naukowcy King’s College London chcą zbadać czy dawanie bezdomnym gotówki jest skuteczniejszym sposobem na zmniejszenie ubóstwa niż tradycyjne formy pomocy. Będzie to pierwsze tego typu badania w UK w takiej skali, jak podaje „The Guardian”.

Na czym zasadniczo będzie polegał eksperyment King’s College London?

W ramach badania prowadzonego przez King’s College London oraz organizację charytatywną Greater Change pomoc zostanie zaoferowana 360 ​​osobom w Anglii i Walii. Połowa z nich nadal będzie otrzymywać pomoc od organizacji charytatywnych, określanych jako działających na „pierwszej linii” w obecnej formie. Druga połowa natomiast będzie obiektem działań Greater Change, jak opisano metodologię działania na łamach „Guardiana”.

Jej pracownicy omówią problemy finansowe osób potrzebujących, a następnie po prostu zapłacą niejako za „rozwiązanie” ich. Spłacą zaległe długi, uregulują sprawy związane z czynszem, kupią potrzebny sprzęt AGD, meble lub nowe ubrania. Osoby korzystając z tej pomocy w ramach tego programu, nie dostaną jednak tych pieniędzy „do ręki”. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie ewentualnego wstrzymania otrzymywania świadczeń.

Jak podobne programy działały w skali świata?

– Próbujemy zrozumieć warunki brzegowe dla transferów gotówkowych. Kiedy to działa? Dla kogo to działa? Jakie kwoty trzeba dać ludziom, aby to zadziałało? – komentuje profesor Michael Sanders, który będzie kierował tym eksperymentem ze strony KCL, jak cytujemy za „Guardianem”. Dodajmy, że w Wielkiej Brytanii przeprowadzono już podobne badania, ale na znacznie mniejszą skalę. Chodzi konkretnie o program Joseph Rowntree Foundation z 2012 roku, który pomógł 12 bezdomnym.

Podobne programy były już realizowane w skali całego świata. Pionierskim eksperymentem był ten, który w 1997 roku przeprowadzono w Meksyku. Większość badań dotyczyła jednak krajów nierozwiniętych i rozwijających się.

Warto jednak przytoczyć badanie z zeszłego roku, które miało miejsce w Kanadzie. W jego ramach udało się ustalić, że przekazanie 7500 CAD (4285 GBP) 50 bezdomnym w Vancouver było skuteczniejszą metodą na walkę z bezdomnością, niż wydawanie środków na zakwaterowanie ich w schroniskach W sumie udało się zaoszczędzić około 777 CAD (443 GBP) na osobę, jak zwrócono uwagę w „Guardianie”.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Ranking najszczęśliwszych miejsc do życia w Wielkiej Brytanii w 2024

Woodbridge zlokalizowane w hrabstwie Suffolk zostało po raz pierwszy w historii ogłoszone najszczęśliwszym miejscem do życia w Wielkiej Brytanii.

Niekorzystne przepisy dla first-time buyers w UK po kwietniu 2025

Zmiany finansowe ogłoszono w pierwszym budżecie Labour od wielu, mogą mieć znaczący wpływ na osoby, które planują w przyszłym roku nabyć nieruchomość, lub są osobami, które określa się, jako first-time buyer. Co warto na ten temat wiedzieć?

Cła Donalda Trumpa uderzą w handel Wielkiej Brytanii równie mocno, jak Brexit

W raporcie przygotowanym przez Resolution Foundation czytamy, iż cła Trumpa będą miały porównywalny wpływ na brytyjski eksport do USA, jak bariery celne, które powstały po wyjściu UK ze struktur UE.

Elastyczna praca ratunkiem dla ludzi chorych

Z badań Work Foundation na Uniwersytecie Lancaster wynika, że elastyczna praca jest sposobem na zatrzymanie ludzi mających problemy zdrowotne.

Minister radzi, aby korzystać z wygasłych ID przy wjeździe do UK przez problemy z e-wizami

Od stycznia większość fizycznej dokumentacji potwierdzającej prawo pobytu w UK straci ważność. Pojawił się jednak problem z dostępem do e-wiz.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie