Bójka na pokładzie samolotu Ryanair. Problem znów pojawił się na locie na Ibizę

Samolot linii Ryanair, lecący z Manchesteru na Ibizę, musiał lądować awaryjnie w Tuluzie. Na pokładzie wybuchła bójka między pasażerami.

Lot Ryanair na Ibizę znów z problemami

Loty na Ibizę są często obarczone dużym ryzykiem. A obsługa linii lotniczych już wprost przyznaje, że drży na samą myśl o tym, że ma takie loty obsługiwać. A obawy stewardów i stewardess nie są bezpodstawne, ponieważ potwierdzają je mocne dane. Te pokazują, że w trakcie lotów na Ibizę, które są wyjątkowo chętnie wybierane przez młodych ludzi spragnionych zabawy, stosunkowo często dochodzi do różnych niebezpiecznych incydentów.

- Advertisement -

Nie inaczej było na jednym z ostatnich lotów Ryanair z Manchesteru na Ibizę, w trakcie którego na pokładzie doszło do bójki. Sytuacja na pokładzie stała się na tyle poważna, że piloci zdecydowali się lądować awaryjnie w na lotnisku Toulouse-Blagnac, w południowej Francji. Po wylądowaniu na pokład samolotu weszła francuska policja, która aresztowała jednego z pasażerów. Część podróżnych bardzo agresywnie zareagowała na wyprowadzanego w kajdankach mężczyznę i nie powstrzymała się od okrzyków.

Chaos na pokładzie. Co dokładnie stało się na locie Ryanair?

Z informacji, do których dotarli dziennikarze „Manchester Evening News” wynika, że awanturę rozpoczął mężczyzna, który napadł na swoją kobietę. – Aresztowano faceta, który napadł na kobietę. Potem zatrzymaliśmy się we Francji. On został aresztowany, a ona po prostu się pogubiła i zaczęła się ze wszystkimi szamotać – wyznał w mediach świadek zdarzenia, 30-letni Jamal Stewart z Leeds.

Incydent, do którego doszło na pokładzie samolotu Ryanair lecącego z Manchesteru na Ibizę, potwierdził rzecznik rzecznik linii lotniczych. – Lot z Manchesteru na Ibizę został przekierowany do Tuluzy po tym, jak mała grupa pasażerów zaczęła się awanturować. Załoga wezwała pomoc policji, która wyjechała na spotkanie samolotu po wylądowaniu w Tuluzie. Dwoje pasażerów zostało usuniętych z pokładu, a samolot ponownie wyleciał na Ibizę. Szczerze przepraszamy pasażerów za wszelkie niedogodności powstałe w wyniku niesfornego zachowania tych pasażerów, na które Ryanair nie miał wpływu. Sprawą zajmuje się teraz lokalna policja – poinformował rzecznik.

Loty na Ibizę są obarczone sporym ryzykiem

Przed tym, że loty na Ibizę są wyjątkowo obarczone ryzykiem pojawienia się na pokładzie jakiegoś incydentu, przestrzegał niedawno sam prezes Ryanaira Michael O’Leary. A przy okazji O’Leary zapowiedział aktywniejszą walkę z pijanymi pasażerami. – Ibiza jest zdecydowanie najgorszym kierunkiem pod tym względem – powiedział prezes Ryanaira. I doprecyzował, że na lotach z regionalnych lotnisk w Liverpoolu, Glasgow i Manchesterze najczęściej dochodzi do utraty kontroli nad pasażerami.

Teksty tygodnia

Octopus Energy zapłaci za błędy w rachunkach. Ile odzyskają klienci?

Brytyjski regulator rynku energii – Ofgem – ujawnił niepokojące wyniki dochodzenia dotyczącego firmy Octopus Energy. Poszło o błędy w rachunkach. W wyniku śledztwa okazało się, że ponad 34 tys. klientów korzystających z liczników przedpłatowych nie otrzymało ostatecznych rachunków w wymaganym terminie sześciu tygodni od zamknięcia konta.

Pasożyty i gronkowce. Jak bezpieczne są publiczne baseny?

Baseny istnieją w UK i USA od 19-tego wieku. Od tamtej pory istnieją problemy z utrzymaniem ich w odpowiednim stanie. Nawet teraz, kilkaset lat później, wciąż jest to wyzwanie. Zarówno publiczne baseny, jak i te prywatne mogą być wylęgarnią dla bakterii.

Wyjazd z dzieckiem do UK. Kiedy wystarczy ETA, a kiedy konieczny jest status?

Kiedy wyrobić status dla dziecka na podstawie programu łączenia rodzin, a kiedy wystarczy ETA? Który dokument wybrać wyjeżdżając z dzieckiem do UK?

Ile osób w Wielkiej Brytanii nie płaci podatku lokalnego i co za to grozi?

Ile osób w UK nie płaci podatku lokalnego i jakie są tego przyczyny? Co grozi za dług oraz jak wyglądają średnie stawki?

Reforma zasiłków: mniej pieniędzy, więcej pytań. Co czeka beneficjentów?

Brytyjski rząd przyspiesza program wart miliard euro, mający pomóc osobom dotkniętym zmianami w systemie zasiłków socjalnych. Początkowo planowano jego wdrożenie dopiero w 2029 roku, jednak teraz rząd twierdzi, że zacznie działać wcześniej.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie