piątek, 20 września, 2024

Brytyjka stanie przed sądem za rasistowskie zachowania względem sąsiadki imigrantki

52-letnia Brytyjka nieustannie przez kilka miesięcy znęcała się nad swoją sąsiadką imigrantką, która rzekomo parkowała samochód na jej miejscu. Zaczęło się niewinnie, od wtykania liścików we framugę drzwi. Ale gdy Brytyjka posunęła się do przemocy, została przez imigrantkę pozwana.

Spór sąsiedzki, który zakończył się sprawą w sądzie

Matka trójki dzieci, 52-letnia Victoria Dillon, nie mogła zdzierżyć, że jej sąsiadka parkuje samochód w miejscu, które Brytyjka uważała za swoje. Choć miejsce to było miejscem całkowicie publicznym i do nikogo nie należało. Aby zniechęcić sąsiadkę – Kalaithevy Mauurathan, pochodzącą oryginalnie ze Sri Lanki, do parkowania furgonetki w „jej” miejscu, Dillon zaczęła kampanię znęcania się nad nią i jej rodziną. Początkowo było dosyć niewinnie. Brytyjka zaczęła od wsadzania za framugę drzwi Mauurathan niezbyt uprzejmych liścików. Następnie kobieta zaczęła blokować przestrzeń publiczną drogowymi pachołkami i koszami na śmieci na kółkach. Wreszcie Dillon tak się rozkręciła, że zaczęła przedrzeźniać imigrantkę. To, z jakim akcentem mówi ona po angielsku. Na końcu Brytyjka obrzuciła też jajkami furgonetkę Kalaithevy Mauurathan.

Za rasizm w UK grozi nawet kara więzienia

Brytyjka była błędnie przekonana, że przestrzeń przed domem bliźniakiem, który dzieliła z sąsiadami rodem ze Sri Lanki, należał do niej. Po trwającym kilka miesięcy nękaniu, Brytyjka została oskarżona o rasizm. A za takie przestępstwo grozi nawet kara więzienia. Dillon zresztą przyznała się do winy i została zwolniona za kaucją. – To sprawa dotycząca nękania, które ciągnie się przez okres około pięciu miesięcy. Ofiarą w tej sprawie jest kobieta mieszkająca bezpośrednio obok oskarżonej. Jest to dom w zabudowie bliźniaczej. A kobiety zajmują obie połówki bliźniaka. Wygląda na to, że spór powstał, ponieważ [Dillon] uważała, że miejsce parkingowe bezpośrednio przed jej posesją jest w rzeczywistości jej gruntem. [Kobieta] wkładała notatki przez drzwi, żeby im tego zabronić. Wystawiała pachołki drogowe. Przesuwała swoje kosze na śmieci. W pewnym momencie sytuacja się nasiliła. Kamera wideo nagrała, jak [Dillon] obrzuca jajkami furgonetkę. I tak dalej, i tak dalej – wyjaśniła prokurator Paula Grogan.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Potrójne morderstwo w Luton. 18-latek zabił członków swojej rodziny

Do potrójnego morderstwa w Luton doszło w wieżowcu mieszkalnym w piątek. Zginęło tam trzech członków tej samej rodziny.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?