piątek, 20 września, 2024

Jakie są NAJLEPSZE cechy Polaków według obcokrajowców? ZOBACZ wideo!

Jakie są najlepsze cechy Polaków, którymi możemy pochwalić się wśród przedstawicieli innych narodów?

Za co Polacy są cenieni przez obcokrajowców, czym nasza nacja wyróżnia się na tle innych narodowości? „Najlepsze cechy Polaków” – taki tytuł nosi niezwykły film opublikowany na kanale YT „We Are Going Somewhere”, w którym vlogerka Blonnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami związanymi z zachowaniami ludzi pochodzących z Polski. 

Polska gościnność jest nie tylko przysłowiowa

Urodzona w amerykańskim Teksasie kobieta przyznaje, że w młodości nie miała zbyt wiele do czynienia z ludźmi, którzy nie byli obywatelami USA. Jednak po tym, jak wzięła ślub z Polakiem o imieniu Dawid siłą rzeczy miała więcej do czynienia z naszymi rodakami. Na co więc zwraca uwagę Blonnie? Zapraszamy do obejrzenia tego filmiku:

Jakie cechy obcokrajowcy cenią u Polaków?

Po pierwsze, kobieta zwróciła uwagę na niezwykłą gościnność Polaków. „Czym chata bogata” – cytowała łamaną polszczyzną znane nad Wisłą porzekadło. Amerykanka był zaskoczona tym, jak bardzo starano się ją ugościć za każdym razem, gdy tylko miała do czynienia z Polakami. Zwraca uwagę, że w tej kwestii podejście Polaków jest bardzo szczere i autentyczne, a przynajmniej w przypadku tych Polaków, których poznała.

Po drugie, ludzie z Polski to osoby, które są doceniają rzeczy, które z reguły osoby w pewnym wieku biorą za pewnik i coś oczywistego. Amerykanie są przyzwyczajeni do dostatku, możliwości, dostępności, a Polacy doskonale pamiętają gorsze czasy, czasy kryzysu, czasy na przykład komuny albo transformacji lat 90-tych. Blonnie bardzo docenia takie podejście, choć jest ono nieco staroświeckie. 

CZYTAJ TEŻ: Polka popełniła samobójstwo na lotnisku Stansted – dlaczego kobieta odebrała sobie życia?

A Wy, co na ten temat sądziecie? Czy wspomniane wyżej cechy i inne, które zostały wymienione przez Amerykankę są rzeczywiście typowo polskimi przymiotami, z których możemy być dumni? Jakie jest Wasze zdanie? Czekamy na Wasze komentarze w tej sprawie na naszym profilu na FB!

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, będące reprezentatywną próbą społeczeństwa w Anglii, poparło zalegalizowanie samobójstwa wspomaganego

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?