piątek, 20 września, 2024

Ludzie bezdomni znikną z ulic Londynu do 2030 r.?

Sadiq Khan chce raz na zawsze rozprawić się ze „spaniem pod chmurką” w Londynie, co stało się prawdziwą plagą stolicy. Ale do tego potrzebuje… reelekcji.

Bezdomność w Londynie to ogromny problem

Bezdomność w Londynie widoczna jest na każdym kroku. Zwłaszcza wieczorami, gdzie utarło się już, że setki ludzi bez dachu nad głową szykują się wówczas do spania „pod chmurką”. Ale Sadiq Khan chce wyeliminować ten problem z Londynu do 2023 r. i sprawić, by ludzie bezdomni na stałe zniknęli z ulic stolicy. Na stałe, ale nie zostawiając ich samym sobie. Burmistrz pragnie „raz na zawsze” dać kres „poniżeniu, strachowi i izolacji”, które odczuwają osoby żyjące na ulicy, poprzez podjęcie stosownych i zdecydowanych w tym względzie działań.

Według planów City Hall, na rozwiązanie problemu bezdomności w Londynie ma zostać przeznaczonych nawet 10 milionów funtów. Kwota ta ma pomóc sfinansować rozszerzoną sieć „ośrodków eliminujących bezdomność”. Ośrodki te mają każdego roku wyciągać z kryzysu bezdomności nawet 1700 osób.

Bezdomność to nie wyrok

Aby aktywnie zawalczyć z wszechobecnym problemem bezdomności w Londynie, Sadiq Khan musi jednak wygrać kolejne wybory samorządowe. A te odbędą się już 2 maja. Obecny burmistrz jest zmotywowany, twierdząc, że „bezdomność nie jest naturalną, uporczywa cechą współczesnych czasów”, z którą trzeba się tylko pogodzić.

Suchej nitki na zapowiedziach Sadiqa Khana w kwestii bezdomności nie zostawia kandydatka torysów na burmistrza Londynu, Susan Hall, która twierdzi, że w przypadku obecnego włodarza stolicy i tak skończy się na słowach. – To kolejna obietnica, której Sadiq Khan nie dotrzyma. Biorąc pod uwagę jego porażające wyniki w zakresie mieszkalnictwa. Sadiq Khan rozpoczął budowę zaledwie 4 proc. niedrogich mieszkań, które obiecał w najnowszym programie. I to właśnie przez tę porażkę ludzie utknęli w tymczasowych lokalach mieszkalnych i to właśnie utrudniło pozbycie się osób bezdomnych z ulic. Nie damy rady rozwiązać problemu bezdomności bez rozwiązania kryzysu mieszkaniowego. Dlatego ja obiecuję budowę większej liczby mieszkań dla rodzin, na jakie mogą sobie pozwolić londyńczycy – mówi Hall.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.

Ryanair przewiduje spadek cen biletów

Linie lotnicze Ryanair przewidują spadek cen biletów o od 5 proc. do 9 proc. w kwartale od lipca do września.

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?