Ludzie bezdomni znikną z ulic Londynu do 2030 r.?

Sadiq Khan chce raz na zawsze rozprawić się ze „spaniem pod chmurką” w Londynie, co stało się prawdziwą plagą stolicy. Ale do tego potrzebuje… reelekcji.

Bezdomność w Londynie to ogromny problem

Bezdomność w Londynie widoczna jest na każdym kroku. Zwłaszcza wieczorami, gdzie utarło się już, że setki ludzi bez dachu nad głową szykują się wówczas do spania „pod chmurką”. Ale Sadiq Khan chce wyeliminować ten problem z Londynu do 2023 r. i sprawić, by ludzie bezdomni na stałe zniknęli z ulic stolicy. Na stałe, ale nie zostawiając ich samym sobie. Burmistrz pragnie „raz na zawsze” dać kres „poniżeniu, strachowi i izolacji”, które odczuwają osoby żyjące na ulicy, poprzez podjęcie stosownych i zdecydowanych w tym względzie działań.

- Advertisement -

Według planów City Hall, na rozwiązanie problemu bezdomności w Londynie ma zostać przeznaczonych nawet 10 milionów funtów. Kwota ta ma pomóc sfinansować rozszerzoną sieć „ośrodków eliminujących bezdomność”. Ośrodki te mają każdego roku wyciągać z kryzysu bezdomności nawet 1700 osób.

Bezdomność to nie wyrok

Aby aktywnie zawalczyć z wszechobecnym problemem bezdomności w Londynie, Sadiq Khan musi jednak wygrać kolejne wybory samorządowe. A te odbędą się już 2 maja. Obecny burmistrz jest zmotywowany, twierdząc, że „bezdomność nie jest naturalną, uporczywa cechą współczesnych czasów”, z którą trzeba się tylko pogodzić.

Suchej nitki na zapowiedziach Sadiqa Khana w kwestii bezdomności nie zostawia kandydatka torysów na burmistrza Londynu, Susan Hall, która twierdzi, że w przypadku obecnego włodarza stolicy i tak skończy się na słowach. – To kolejna obietnica, której Sadiq Khan nie dotrzyma. Biorąc pod uwagę jego porażające wyniki w zakresie mieszkalnictwa. Sadiq Khan rozpoczął budowę zaledwie 4 proc. niedrogich mieszkań, które obiecał w najnowszym programie. I to właśnie przez tę porażkę ludzie utknęli w tymczasowych lokalach mieszkalnych i to właśnie utrudniło pozbycie się osób bezdomnych z ulic. Nie damy rady rozwiązać problemu bezdomności bez rozwiązania kryzysu mieszkaniowego. Dlatego ja obiecuję budowę większej liczby mieszkań dla rodzin, na jakie mogą sobie pozwolić londyńczycy – mówi Hall.

Teksty tygodnia

Eksperci alarmują. Rekordowa liczba przypadków zanieczyszczenia wody w UK

Według danych Agencji Ochrony Środowiska, w ostatnim roku liczba poważnych przypadków zanieczyszczenia wody przez przedsiębiorstwa wodociągowe wzrosła aż o 60 procent. W 2024 roku odnotowano łącznie 2801 takich incydentów – to najwyższy wynik w historii. Poprzedni rekord padł w 2023 roku, kiedy zgłoszono 2174 przypadki.

Brytyjska flaga w szkole. Kolejni uczniowie ukarani za noszenie symboli narodowych

W Wielkiej Brytanii wciąż głośno o sprawie 12-latki ukaranej za założenie sukienki z motywem brytyjskiej flagi na szkolną imprezę. Teraz pojawiły się doniesienia, że uczniowie innej szkoły również ponieśli konsekwencje za noszenie narodowej flagi podczas szkolnego święta kultury.

Nowy sposób Home Office na walkę z nielegalnym zatrudnianiem imigrantów

Home Office zawarło porozumienie z czołowymi firmami dostarczającymi jedzenie, aby walczyć z nielegalnym zatrudnianiem imigrantów. Eksperci są jednak sceptyczni. .

Przygotuj się na kontrolę! DWP ma nowe uprawnienia do szpiegowania kont

DWP nie przystaje ani na moment. Dlatego ciągle intensywnie poszukuje osób wyłudzających świadczenia. Równie skutecznie wyłapuje najdrobniejsze uchybienia w przypadkach, gdzie zasiłki przysługują.

Disabled Students Allowance. Możesz dostać nawet 28 tysięcy funtów zasiłku.

Niektórzy studenci mogą otrzymać nawet 27 783 funty wsparcia na cele edukacyjne. Disabled Students Allowance (DSA) to zasiłek przeznaczony dla osób z określonymi niepełnosprawnościami lub schorzeniami, który ma pomóc w pokryciu kosztów związanych z nauką. Świadczenie to nie podlega spłacie i można je łączyć z innymi formami wsparcia finansowego dla studentów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie