Możecie zagłosować za lub przeciwko zmianie czasu! Komisja Europejska prowadzi ankietę

Komisja Europejska przygotowała sondę, w której do 16 sierpnia obywatele UE mogą oddać swoje głosy za lub przeciwko zmianie czasu przeprowadzanej dwa razy w roku.

Dzięki sondzie przygotowanej przez Komisję Europejską, w której obywatele UE będą mogli oddać swój głos za lub przeciw zmianie czasu z letniego na zimowy i z zimowego na letni, każdy z nas może zadecydować, czy chce nadal przestawiać zegarek dwa razy w roku, czy wolałby z tego zrezygnować.

Poznaj 7 faktów o zmianie czasu!

 

Zainteresowanie obywateli państw unii ankietą jest tak ogromne, że często strona, na której można zagłosować, jest przeciążona>>

Ankieta dostępna jest we wszystkich językach urzędowych Unii Europejskiej (oprócz irlandzkiego). Mimo jednak, że odpowiedzi można wpisywać w dowolnym języku UE, Komisja Europejska zachęca do korzystania z języka angielskiego.

 

Czas jest przestawiany dwa razy w roku we wszystkich krajach kontynentu oprócz Islandii, Białorusi oraz Rosji. Po raz pierwszy zaczęto przestawiać czas w Europie Zachodniej w czasie pierwszej i drugiej wojny światowej za główny powód podając m.in. bezpieczeństwo ruchu drogowego, większą dostępność w czasie wolnym do światła dziennego i oszczędność energii.

 

 

W Polsce zmiana czasu weszła w roku 1977, a wcześniej wprowadzano ją w roku 1919 (na rok), a później w latach 1946-1949 i 1957-1964. Okazuje się jednak, że coraz więcej osób opowiada się za zniesieniem zmiany czasu. Same badania chronobiologiczne udowadniają, że wpływ zmiany czasu na rytm biologiczny człowieka jest większy niż początkowo przypuszczano.

Za lub przeciwko zmianie czasu możesz zagłosować tutaj>>

Teksty tygodnia

Egg Hunt wśród śmieci? W Birmingham góry odpadów nadal rosną

Czy w Birmingham coroczne Egg Hunt odbędzie się między workami ze śmieciami? Czy świąteczny spacer będzie podróżą w labiryncie worków z resztkami i ucieczką przed szczurami wielkimi jak koty?

Ludzie chorują po wejściu do wody. Zanieczyszczenie rzek w UK przeraża

Pomimo zapewnień brytyjskiego rządu stan wód w rzekach i kąpieliskach w UK jest coraz gorszy. Zrzut ścieków sprawia, że woda staje się niebezpieczna.

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

48% ankietowanych odejdzie z pracy, jeśli stracą home office

Pracodawcy na Wyspach „ryzykują utratę najlepszych talentów”, jeśli całkowicie...

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie