Na co narzekają boomersi? Pod niektórymi opiniami podpiszesz się obiema rękami

Na co narzekają boomersi – ludzie urodzeni w trakcie powojennego boomu? Co ich najbardziej denerwuje w Millenialsach i przedstawicielach generacji Z? Niektóre opinie wydadzą Ci się bliższe, niż myślisz.

Boomersi – pokolenie, które żyje innymi wartościami

Jak w ogóle można zdefiniować boomersów? Otóż boomersi to nic innego jak ludzie urodzeni w trakcie powojennego boomu, czyli po 1946 roku. Dla tego pokolenia najważniejsza zawsze była praca. To ona stanowiła sens ich życia i wyznacznik codziennych obowiązków. – Tak naprawdę to oni odbudowali naszą Polskę. (…) Często są to osoby nadal aktywne zawodowo – wyjaśnia na łamach Polskiego Radia psycholog biznesu Sylwia Petryna.

Boomersi, choć dosyć sprawnie poruszają się w nowych czasach, w tym w środowisku nowych technologii, często nie są w stanie zrozumieć zachowań prezentowanych przez nowe pokolenia. I to nie tylko przez przedstawicieli pokolenia Z – ludzi urodzonych po 1995 roku, uzależnionych od smartfonów, internetu i bardzo roszczeniowych, ale też nawet tzw. Millenialsów. Czyli ludzi urodzonych w latach 80-tych i na początku lat 90-tych, którzy wyraźnie odbiegają od boomersów sposobem myślenia, ale też żywią sentyment do Polski z czasów transformacji.

Co Boomersom przeszkadza w młodszych pokoleniach?

Wyznający inne wartości i wychowani w innych czasach Boomersi niejednokrotne nie są w stanie zaakceptować pewnych zachowań prezentowanych przez Millenialsów i przedstawicieli pokolenia Z. Oto kilka przykładów takich zachowań:

  • Zabieranie psów gdzie tylko można – do restauracji, kawiarni, pociągu, jednym słowem „wszędzie”;
  • Notoryczne spóźnianie się;
  • Nadmierne korzystanie ze smartfonów i tabletów;
  • Obsesja na punkcie korzystania z platform streamingowych;
  • Uzależnienie od Tik Toka i „fejmu” w internecie;
  • Oglądanie treści internetowych w środkach transportu publicznego bez słuchawek;
  • Oczekiwanie, że za wszystko należy się napiwek;
  • Nadawanie wszystkiemu przydomków i alternatywnych nazw.

Wielu boomersów sprawnie posługuje się nowoczesnymi technologiami, ale też coraz ciężej przychodzi im się pogodzić ze zmieniającymi się trendami. Chodzi na przykład o zastępowanie papierowych menu kodami QR. Albo o zmuszanie ich do opłacania postoju za pomocą aplikacji, a nie w parkomatach. Poza tym pokolenie baby boom narzeka na zbyt głośną muzykę w sklepach, oczekiwanie od nich politycznej poprawności (lub ryzykowanie przypięcia łatki gbura czy homofoba), ograniczanie telefonicznego kontaktu tak w relacjach biznesowych, jak i towarzyskich czy też na przymus korzystania z kas samoobsługowych w sklepach.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Włamanie do Zamku w Windsorze – co okazało się celem włamywaczy?

Zamaskowani przestępcy wdarli się na teren królewskiego Zamku w Windsorze i jak wynika z doniesień brytyjskich mediów, złodzieje ukradli pojazdy rolnicze. W tym czasie król i królowa nie przebywali w rezydencji, ale w pobliskim domu spali William i Kate ze swoimi dziećmi.

Śnieg wywołał chaos na Wyspach. Zamknięto 130 szkół

Opady śniegu wywołały w Wielkiej Brytanii prawdziwy chaos komunikacyjny. Powstał on zarówno na drogach, jak i na kolei.

Zegarek z Titanica sprzedany za rekordową kwotę

Za rekordową kwotę sprzedano złoty zegarek kieszonkowy podarowany brytyjskiemu kapitanowi statku, który uratował 700 pasażerów Titanica.

Minister technologii nie wyklucza wprowadzenia zakazu social mediów dla nastolatków

Wprowadzenie zakazu korzystania z mediów społecznościowych dla osób poniżej...

Najtańszy supermarket w UK (październik 2024) – gdzie za zakupy przed świętami zapłacimy najmniej?

Gdzie robiąc zakupy, wydamy najmniej? Który z supermarketów na Wyspach oferował najbardziej konkurencyjne ceny dla swoich klientów?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie