piątek, 20 września, 2024

Najgorsze miejsce do życia w UK — osiedle w Staffordshire przypomina strefę wojny

Zabite deskami drzwi i okna, sterty śmieci i resztki potłuczonego szkła walające się po ulicach, dziesięcioletni członkowie gangów, którzy „bawią” się w ukręcanie głów gołębiom — oto obraz życia w Blakenall Heat.

Tylko historycznie Blakenall Heat przynależy do hrabstwa Staffordshire. Ten podmiejski obszar jest obecnie częścią Metropolitan Borough of Walsall w hrabstwie West Midlands w Anglii. Blakenall Heath, będące centrum okręgu Blakenall w Walsall, charakteryzuje się jednymi z najwyższych wskaźników ubóstwa i przestępczości. Ta sytuacja trwa już od wielu, wielu lat. Jak wygląda życie w takim miejscu?

Jak wygląda życie w najbardziej niebezpiecznym miejscu w UK?

Lokalni mieszkańcy są wręcz terroryzowani przez członków działających na tych terenach gangów. Najmłodsi członkowie takich grup mają nawet po 10 lat. Uzbrojeni w noże w wolnym czasie mają oddawać się takim rozrywkom, jak ukręcanie głów gołębiom. Funkcjonariuszom policji nie łatwo jest tu pilnować porządku, ponieważ na porządku dziennym jest agresja wobec mundurowych. Zdarza się, że członkowie gangów po prostu rzucają cegłami i innymi ciężkimi przedmiotami w radiowozy.

W samym Blakenall każdego miesiąca odnotowuje się 400 przestępstw. Większość z nich to przestępstwa z użyciem przemocy i zachowania aspołeczne. Dość powiedzieć, iż wskaźnik przestępczości na osiedlu jest dwukrotnie wyższy niż w okolicach sąsiadujących z Blakenall.

Zobacz Blakenall Heat na własne oczy

Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda Blakenall Heath w Walsall to zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku:

Youtuberzy z kanału UK Explored nagrali bardzo interesujący materiał, zbierając przy tym wypowiedzi mieszkańców miejsca owianego tak złą sławą.

– Doszło do tego, że boimy się wychodzić z domów nawet w ciągu dnia. Od czasu pandemii to miejsce szybko pogrążyło się niemal w stanie niemal bezprawia – komentuje jeden z bohaterów materiału. Inny porównuje życie w Blakenall Heath z egzystencją w ciągłym strachu i porównuje je do życia w „rozdartą wojną Ukrainie”.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Ryanair przewiduje spadek cen biletów

Linie lotnicze Ryanair przewidują spadek cen biletów o od 5 proc. do 9 proc. w kwartale od lipca do września.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?