Jeśli szukasz tymczasowego zatrudnienia w okresie świątecznym i chcesz dobrze zarobić, te oferty mogą cię zainteresować. Właśnie przedstawiono ranking najlepiej płatnej pracy na święta.
Niedawno pisaliśmy o tym, że supermarkety na okres świąteczny chętnie zatrudnią tysiące dodatkowych pracowników. Nie jest to jednak jedyna oferta dobrze płatnej pracy na święta…
Praca na święta z 30 funtami za godzinę
Sezonowa praca na święta może bardzo podreperować nasz budżet. Większość ofert dotyczy zatrudnienia w terminie do 25 grudnia. Według badań przeprowadzonych przez Indeed wyszukiwania pracy sezonowej w Internecie osiągnęły teraz sześcioletni szczyt.
Niektóre oferty są bardzo zachęcające. A pracodawcy proponują sezonowym pracownikom nawet 18,56 funta więcej niż wynosi National Living Wage (w wysokości 11,44 funta).
Na szczycie rankingu najlepiej płatnej pracy na święta znalazła się oferta dotycząca roli Świętego Mikołaja. To w tym przebraniu rozweselając najmłodszych można zarobić do 30 funtów za godzinę.
Pomocnicy brodacza – elfy mogą zarobić w sezonie odrobinę mniej, choć nadal godziwie, bo 25 funtów za godzinę pracy.
Z kolei pomocnik w sprzedaży detalicznej może dostać 20 funtów za godzinę. Natomiast dostawca – do 18 funtów za godzinę. Sortownik poczty w sezonie świątecznym może liczyć na 17,50 funta za godzinę.
Pracownik kwiaciarni otrzyma w grudniu 15 funtów za godzinę pracy. A szef kuchni do 14,50 funta. Względnie wysoką stawkę za godzinę otrzyma także pracownik magazynu – 13,50 funta. Podobnie kierownik ośrodka wczasowego – do 13 funtów.
Jak już pisaliśmy – supermarkety także szukają pracowników. Poundland chce zatrudnić 1000 osób na stanowiska tymczasowe w te święta. A Aldi 3500 pracowników. Morrisons szuka 3000 chętnych. Sainsbury’s aż 20 000 tymczasowych pracowników. Natomiast Tesco 26 000 pracowników oferując 12,02 funta za godzinę.
Coraz mniej ofert pracy
Jak podaje Indeed – wyszukiwania pracy sezonowej są obecnie na najwyższym poziomie od sześciu lat. Jednak liczba ofert pracy spada… Z danych serwisu rekrutacyjnego (uruchomionego w 2004 roku) wynika, że liczba ofert pracy spadła w tym roku o 12 proc. W porównaniu z rokiem 2023.