Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami. Narkotykowy “hot spot” na High Street w Slough to nie mit.

High Street w Slough stała się epicentrum problemów związanych z handlem narkotykami. Potwierdzają to najnowsze dane i działania organów ścigania. W 2023 roku odnotowano znaczny wzrost przestępstw związanych z handlem narkotykami w tej okolicy. Jest to pierwszy taki wzrost od 2019 roku.

Narkotykowy “hot spot”i na High Street w Slough

Podczas gdy liczba przestępstw związanych z posiadaniem narkotyków spadła, to przestępstwa związane z ich dystrybucją osiągnęły najwyższy poziom od sześciu lat. High Street w Slough zmieniła się w punkt dystrybucji narkotyków. Jednocześnie doszło do degradacji życia w tym obszarze.

Slough
Slough, fot. gettyimages.com

W jednym z przypadków, mężczyzna został skazany na sześć lat więzienia za posiadanie heroiny i kokainy o wartości ponad 88 000 funtów. Niemal równocześnie 20-letni mieszkaniec Slough został skazany na ponad dwa lata więzienia za posiadanie heroiny i cracku o wartości 9 000 funtów.

Czy policja podejmuje działania?

Policja w Slough intensyfikuje działania w odpowiedzi na rosnący problem handlu narkotykami. Dlatego szczególnie na High Street – rejonie, który oficjalnie uznano za narkotykowy hot spot miasta – pojawia się coraz więcej patroli. W 2024 roku przeprowadzono szereg akcji operacyjnych. Te zaowocowały konfiskatami narkotyków o łącznej wartości dziesiątek tysięcy funtów i aresztowaniami dilerów. Natomiast problem nie zniknął.

Choć działania te pokazują determinację policji i pewne sukcesy w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, dane wskazują, że handel nie słabnie. Dodatkowo High Street w Slough wciąż pozostaje areną poważnych wyzwań. Pojawia się pytanie, czy te działania wystarczą, czy potrzebna jest głębsza rewitalizacja społeczna i prewencja?

High Street w Slough oczami mieszkańców

High Street w Slough coraz częściej kojarzy się mieszkańcom nie z zakupami, a z zagrożeniem. „Nie czuję się tu bezpiecznie po zmroku. Widziałam już kilka razy, jak ktoś handluje narkotykami na oczach przechodniów” – mówi pani Joanna, która mieszkanka centrum.

Inni wskazują na rosnącą liczbę osób nadużywających substancji psychoaktywnych. „Czasami mam wrażenie, że to już nie moje miasto” – dodaje pan David, który mieszka w Slough od 30 lat. „High Street wygląda na opuszczoną, z zamkniętymi sklepami i ludźmi wałęsającymi się bez celu. To przygnębiające”. W badaniu przeprowadzonym przez lokalne władze aż 81% respondentów przyznało, że ich zdaniem problem zachowań antyspołecznych nasilił się. Szczególnie w ostatnim roku. Zatem głos mieszkańców nie pozostawia złudzeń. Dlatego Slough potrzebuje nie tylko porządkowych interwencji, ale także długofalowego planu odbudowy poczucia bezpieczeństwa.

Teksty tygodnia

Obniżka stóp procentowych. W tle porozumienie między UK i Trumpem

Bank Anglii zdecydował się na obniżkę stóp procentowych po pesymistycznych danych ekonomicznych. W międzyczasie zawarto porozumienie handlowe z USA.

Brytyjskie emerytury za granicą pozostaną zamrożone

Osoby pobierające brytyjskie emerytury, które mieszkają poza Wielką Brytanią, nie mogą liczyć na podwyżki State Pension.

Będą cięcia Winter Fuel Payments. Rząd jest nieustępliwy

Rząd potwierdził, że nie cofnie swojej decyzji o cięciach Winter Fuel Payments. Mimo że nawet członkowie Partii Pracy apelują o ponowne przemyślenie tego ruchu.

Hotele zmieniane w ośrodki dla nielegalnych imigrantów. Ludzie wyszli na ulice!

Lista miast mających zapewnić noclegi dla migrantów wzbudza oburzenie w UK. Hotele zmieniane są w ośrodki dla imigrantów. W Dover wybuchły protesty przeciw zabijaniu miejscowości turystycznych.

Chłopiec zginął w pożarze! Aresztowano 16-cioro nastolatków!

Podczas gaszenia pożaru strażacy znaleźli w zgliszczach ciało dziecka. Funkcjonariusze stwierdzili, że jest to zaginiony 14-latek, Layton Carr

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie