Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami. Narkotykowy “hot spot” na High Street w Slough to nie mit.

High Street w Slough stała się epicentrum problemów związanych z handlem narkotykami. Potwierdzają to najnowsze dane i działania organów ścigania. W 2023 roku odnotowano znaczny wzrost przestępstw związanych z handlem narkotykami w tej okolicy. Jest to pierwszy taki wzrost od 2019 roku.

Narkotykowy “hot spot”i na High Street w Slough

Podczas gdy liczba przestępstw związanych z posiadaniem narkotyków spadła, to przestępstwa związane z ich dystrybucją osiągnęły najwyższy poziom od sześciu lat. High Street w Slough zmieniła się w punkt dystrybucji narkotyków. Jednocześnie doszło do degradacji życia w tym obszarze.

Slough
Slough, fot. gettyimages.com

W jednym z przypadków, mężczyzna został skazany na sześć lat więzienia za posiadanie heroiny i kokainy o wartości ponad 88 000 funtów. Niemal równocześnie 20-letni mieszkaniec Slough został skazany na ponad dwa lata więzienia za posiadanie heroiny i cracku o wartości 9 000 funtów.

Czy policja podejmuje działania?

Policja w Slough intensyfikuje działania w odpowiedzi na rosnący problem handlu narkotykami. Dlatego szczególnie na High Street – rejonie, który oficjalnie uznano za narkotykowy hot spot miasta – pojawia się coraz więcej patroli. W 2024 roku przeprowadzono szereg akcji operacyjnych. Te zaowocowały konfiskatami narkotyków o łącznej wartości dziesiątek tysięcy funtów i aresztowaniami dilerów. Natomiast problem nie zniknął.

Choć działania te pokazują determinację policji i pewne sukcesy w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, dane wskazują, że handel nie słabnie. Dodatkowo High Street w Slough wciąż pozostaje areną poważnych wyzwań. Pojawia się pytanie, czy te działania wystarczą, czy potrzebna jest głębsza rewitalizacja społeczna i prewencja?

High Street w Slough oczami mieszkańców

High Street w Slough coraz częściej kojarzy się mieszkańcom nie z zakupami, a z zagrożeniem. „Nie czuję się tu bezpiecznie po zmroku. Widziałam już kilka razy, jak ktoś handluje narkotykami na oczach przechodniów” – mówi pani Joanna, która mieszkanka centrum.

Inni wskazują na rosnącą liczbę osób nadużywających substancji psychoaktywnych. „Czasami mam wrażenie, że to już nie moje miasto” – dodaje pan David, który mieszka w Slough od 30 lat. „High Street wygląda na opuszczoną, z zamkniętymi sklepami i ludźmi wałęsającymi się bez celu. To przygnębiające”. W badaniu przeprowadzonym przez lokalne władze aż 81% respondentów przyznało, że ich zdaniem problem zachowań antyspołecznych nasilił się. Szczególnie w ostatnim roku. Zatem głos mieszkańców nie pozostawia złudzeń. Dlatego Slough potrzebuje nie tylko porządkowych interwencji, ale także długofalowego planu odbudowy poczucia bezpieczeństwa.

Teksty tygodnia

Egg Hunt wśród śmieci? W Birmingham góry odpadów nadal rosną

Czy w Birmingham coroczne Egg Hunt odbędzie się między workami ze śmieciami? Czy świąteczny spacer będzie podróżą w labiryncie worków z resztkami i ucieczką przed szczurami wielkimi jak koty?

Londyńskie taksówki znikają? Czy są gatunkiem zagrożonym?

Choć są symbolem miasta, tak samo jak piętrowe autobusy, znikają w niezwykłym tempie. Londyńskie taksówki są gatunkiem zagrożonym. Czy za kilkadziesiąt lat znikną z krajobrazu miasta?

Różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i UK

Zarówno polskie, jak i brytyjskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są bogate i różnią się ze względu na regiony.

Rzeka czy szambo? Zanieczyszczona rzeka Roding w Londynie

Londyn słynie nie tylko z zachwycających zabytków i ciekawego klimatu, ale również ze szczurów na ulicach i śmieci. Do tego ostatnio dołączyły się wyniki badań wód.

Ludzie chorują po wejściu do wody. Zanieczyszczenie rzek w UK przeraża

Pomimo zapewnień brytyjskiego rządu stan wód w rzekach i kąpieliskach w UK jest coraz gorszy. Zrzut ścieków sprawia, że woda staje się niebezpieczna.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie