Naukowcy już wiedzą, kiedy dojdzie do zagłady ludzkości

Modele klimatyczne tworzone przez superkomputery nie pozostawiają wątpliwości, że życie na Ziemi skończy się wraz ze znaczącym wzrostem temperatur. Kiedy to jednak nastąpi? I czy rzeczywiście za zagładą życia na naszej planecie będzie stał człowiek?

Globalne ocieplenie zniszczy życie na Ziemi

Naukowcy podają, że życie na Ziemi najprawdopodobniej zakończy się na skutek ekstremalnych upałów. Modele klimatyczne tworzone przez superkomputery wyraźnie wskazują, że życie będzie w przyszłości na naszej planecie niemożliwe. I to nie tylko dla ludzi, ale i dla pozostałych ssaków, jeśli temperatury osiągną poziom 40–70 st. C. Co jednak ciekawe, zgodnie z tymi modelami taki scenariusz możne nastąpić dopiero za jakieś 250 mln lat. I choć ekstremalne upały będą spowodowane zwiększoną zawartością dwutlenku węgla w atmosferze, to może to wynikać z innego, niż nam się wydaje, powodu. Otóż do tak wysokiego stężenia dwutlenku węgla w atmosferze może doprowadzić nie tyle człowiek (choć jego rola w ocieplaniu klimatu też pozostaje niebagatelna), ale głównie aktywność tektoniczna. A zatem erupcje wulkanów. Poza tym o 2,5 proc. silniejsze niż obecnie będzie promieniowanie słoneczne.

- Advertisement -

Naukowcy przyglądają się globalnemu ociepleniu szczególnie wnikliwie

Najnowsze wyniki badań opublikowane na łamach „Nature Geoscience” to efekt prac prowadzonych nad globalnym ociepleniem pod kierunkiem dr Alexandra Farnswortha na University of Bristol’s School of Geographical Sciences. – Perspektywy w odległej przyszłości wydają się bardzo ponure. Poziomy dwutlenku węgla mogą być dwukrotnie wyższe niż obecne. Ludzie, podobnie jak wiele innych gatunków, wymarliby z powodu niemożności pozbycia się tego ciepła poprzez pot, w ramach chłodzenia swojego ciała – podsumowuje Farnsworth.

Trzeba jednak zauważyć, że przedstawione modele klimatyczne nie wzięły pod uwagę gazów cieplarnianych wytwarzanych przez człowieka. I ich kumulacji w atmosferze. A to oznacza, że do zagłady ludzkości może dojść znacznie wcześniej.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Zmiana czasu 2023: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?

Spór konserwatystów o podwyżkę benefitów od 2024

Czy zarabiając 4 tys. funtów w UK opłaca się wracać do Polski?

Teksty tygodnia

Wniosek o świadczenie w UK. Ważne zmiany w sposobie składania dokumentów

DWP wprowadza ważne zmiany w sposobie składania wniosków o Universal Credit. W efekcie wniosek o świadczenie w UK można składać potwierdzając tożsamość tylko na kilka sposobów.

Ważne zmiany w statusie zasiedlenia dla imigrantów z UE

16 lipca Wielka Brytania wprowadza ważne zmiany w statusie zasiedlenia, które dotyczą imigrantów z UE, w tym Polaków. Związane są one z ciągłością pobytu na Wyspach i kwalifikowania się do otrzymania Settled Status.

Rośnie bezrobocie w UK. Bardziej niż się spodziewano

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy się pogarsza. Bezrobocie w UK wzrosło do 4,7 proc., a wzrost płac spowolnił. Bank Anglii znajdzie się pod presją w sprawie obniżki stóp procentowych.

Brytyjski rząd dopłaca do elektryków. Grant nawet do 3750 funtów

Od 16 lipca brytyjscy kierowcy mogą korzystać z nowego programu rządowego Electric Car Grant. Nabywcy nowych samochodów elektrycznych mogą liczyć na rabat sięgający nawet 3750 funtów.

Przestępczość w Glasgow. Tsunami ataków na ulicy, wojna gangów i skazanie pedofilów

Statystyki potwierdzają tylko to, co dostrzegają i przeżywają ludzie na ulicach miasta. Glasgow jest stolicą przestępczości. Działalność gangów, narkotyki, ataki z użyciem noża to smutna codzienność.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie