Niemcy boją się pijanych Anglików. Pozwolą im pić jedynie piwo 2,5 proc.

Niemcy szykują się na przyjęcie kibiców na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Ale boją się Anglików, którzy, delikatnie mówiąc, znani są z robienia pijackich burd. Na stadionie w Gelsenkirchen, gdzie odbędzie się pierwszy mecz Anglików z Serbami, Wyspiarze będą mogli się napić jedynie piwa o mocy 2,5 proc.

Niemcy działają prewencyjnie. Nie pozwolą Anglikom pić normalnego piwa

Anglicy znani są z tego, że nie wylewają za kołnierz. A także z tego, że bawią się głośno, a czasami nawet „z przytupem”. Niemcy, świadomi tego, że pijanych angielskich kibiców trudno jest okiełznać, postanowili należycie przygotować się na ich przyjęcie. Władze miasta Gelsenkirchen nie tylko zabroniły w dniu meczu Anglii z Serbią pić alkoholu na centralnym placu, ale też nakazały sprzedaż na stadionie piwa o obniżonej zawartości alkoholu. Ani zatem Anglicy, ani Serbowie, nie będą mogli podczas meczu wypić standardowego piwa. Będą zwyczajnie musieli się zadowolić piwem o mocy 2,5 proc. A dodatkowo jeden kibic będzie mógł naraz kupić zaledwie dwa kubki z piwem.

- Advertisement -

Normalnie, w dniu meczu, na Arenie AufSchalke w Gelsenkirchen sprzedawany jest lager Bitburger Premium o zawartości alkoholu 4,8 proc. Jednak teraz wszystkie beczki zostaną wymienione, by ograniczyć potencjalne burdy w czasie meczu. Tym bardziej, że przyjazd do Niemiec zapowiedzieli serbscy chuligani.

Restrykcje w Gelsenkirchen obejmą tylko angielskich kibiców

Policja w Gelsenkirchen mówi wprost – restrykcje, w tym zakaz spożywania alkoholu w centrum miasta, będą obowiązywały tylko w dniu, w którym Anglicy rozegrają mecz z Serbami. W pozostałe dni, na centralnym placu miasta, do dyspozycji fanów futbolu będzie specjalna strefa kibica. – Tylko w trakcie meczu Anglików podawane będzie piwo o obniżonej zawartości alkoholu. Kibicom nie wolno też będzie pić alkoholu na głównym placu miasta, Heinrich-Konig-Platz. Kibic Anglii znajdujący się na placu i trzymający w ręku puszkę lub butelkę piwa zostanie poproszony o jej wyrzucenie. Albo zostanie mu ona zabrana. Nie będziemy jednak od razu aresztować kibiców – poinformował rzecznik lokalnej policji. I dodał: – Plac będzie strefą kibica w trakcie innych meczów. Ale nie w dniu meczu Anglików. Kibice [angielscy] będą jednak mogli pić alkohol w miejskich barach oraz w strefie kibica dla fanów Anglii na torze wyścigowym.

Niemieckie służby przypuszczają, że w dniu meczu Anglia-Serbia do Gelsenkirchen przyjedzie co najmniej 40 000 angielskich kibiców. Nie wszyscy będą mieli bilety – niektórzy przyjadą do Niemiec tylko dla piłkarskiej atmosfery.

Przeczytaj także

Czy zamordował Polską teściową? Głośny proces lekarza oskarżonego o 15 zabójstw

14 lipca w Berlinie rozpoczął się głośny proces lekarza oskarżonego o 15 morderstw. Najprawdopodobniej zabójstw było więcej. Prokuratura prowadzi dochodzenie w przypadku kolejnych 71 podejrzanych przypadków śmierci z udziałem lekarza.

Niemiecki rząd wprowadzi znaczne obniżki zasiłków, także dla bezrobotnych

Rząd CDU/CSU-SPD w Niemczech zapowiedział obniżki zasiłków. Przede wszystkim zmniejszy finansowanie Bürgergeld, czyli tzw. zasiłku dla obywatela.

Szok na lotnisku w Niemczech: 1500 pająków w pudełkach po herbatnikach!

Celnicy z lotniska Kolonia/Bonn mówią o jednym z najbardziej zaskakujących znalezisk w historii. Zaalarmował ich niecodzienny "zapach". Odkrycie zawartości przesyłki z Wietnamu wprawiło ich w osłupienie.

Porwanie w Niemczech, Syryjczyk, Palestyńczyk, Libańczyk i brawurowa akcja polskiej jednostki specjalnej

W Stuttgarcie doszło do brutalnego porwania. 6 lipca prosto z ulicy dwóch sprawców wprost z ulicy porwało Syryjczyka. Wkrótce do rodziny nadeszło żądanie okupu. Porwanego z rąk oprawców odbiła polska policja.

Uważaj na ważny list! Zmiana zasad opłat abonamentowych

Każdy, kto mieszka w Niemczech, zna obowiązek opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego. To miesięczna opłata w wysokości 18,36 euro, która finansuje m.in. programy ARD, ZDF i Deutschlandradio.

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Niemczech

Wydarzenia kryminalne

Transport