Nieuczciwy landlord ukarany gigantyczną grzywną za wynajmowanie szopy. Najemcy żyli w „przerażających warunkach”

Nieuczciwy landlord z Londynu, którego najemcy mieszkali w „przerażających warunkach”, został ukarany grzywną w wysokości prawie pół miliona funtów. Brent Council wiedział o działaniach oszusta od 10 lat, ale postawienie mu zarzutów nie było łatwe.

Władze miasta Brent już 10 lat temu dowiedziały się o procederze wynajmowania najemcom szopy, w której mieszkali w bardzo złych warunkach. Nieuczciwy landlord był jednak długo bezkarny.

Nieuczciwy landlord ukarany grzywną

Okazało się, że Yehuda Levhar nielegalnie wynajmował dużą szopę w Sudbury w północno-zachodnim Londynie, w którym znajdowało się pięć „mieszkań”. Ponadto na tym samym terenie wynajmował także dom, który podzielił na dwa mieszkania bez pozwolenia na budowę.

Urzędnicy z councilu próbowali wstrzymać wynajem domu i szopy jako siedmiu mieszkań, jednak landlord nie zastosował się do wydanego zakazu.

Ukrywał się pod różnymi nazwiskami

Najemcy twierdzili, że landlord nazywał się Barry Jacobs. Jednak urzędnikom udało się zlokalizować „Barry’ego” dopiero w 2016 roku. Niestety wtedy jeszcze nie byli w stanie udowodnić, kim on jest.

Później posiadłość została zarejestrowana w rejestrze gruntów pod nazwiskiem Levhara. Dzięki temu można było zidentyfikować i wyśledzić nieuczciwego landlorda. A przede wszystkim postawić go przed sądem.

Po trzech latach rozpraw sądowych ze względu na złożoność sprawy, w ubiegłym tygodniu Levhar został ostatecznie postawiony przed wymiarem sprawiedliwości.

Sędzia Sherrard KC nakazał mężczyźnie zapłacić councilowi koszty w wysokości 60 000 funtów i grzywnę w wysokości 1000 funtów na rzecz sądu, a także nakaz konfiskaty na kwotę 424 000 funtów za zyski z nielegalnego wynajmu.

Niestety w ostatnich latach ujawniano wiele działalności nieuczciwych landlordów. Jeden z nich umieścił aż 35 mężczyzn w domu z trzema sypialniami.

Teksty tygodnia

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Zakłady fryzjerskie celem nalotów funkcjonariuszy imigracyjnych

W Wielkiej Brytanii funkcjonariusze imigracyjni przeprowadzili setki nalotów na zakłady fryzjerskie zatrudniające nielegalnych pracowników.

48% ankietowanych odejdzie z pracy, jeśli stracą home office

Pracodawcy na Wyspach „ryzykują utratę najlepszych talentów”, jeśli całkowicie...

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie