piątek, 20 września, 2024

Ojciec, który zabił swojego trzytygodniowego syna, „zmagał się ze swoją seksualnością”

30-letni Kadees Mohammed pozostaje oskarżony o pozbawienie życia swojego trzytygodniowego synka, Mohammeda Ibrahima. Przed sądem Birmingham Crown Court ustalono, że główka malucha została roztrzaskana w wyniku rzucenia o ścianę.

Do tych dramatycznych wydarzeń miało dojść 18 października ubiegłego roku, w Moseley, dzielnicy miasta Birmingham. W relacji na łamach portalu informacyjnego „Metro” czytamy, w jaki sposób wydarzenia tamtego dnia zostały opisane przez żonę podejrzanego. Mehwish Mubashir obudziła się około trzeciej nad ranem. Usłyszała jakieś zamieszanie i udała się do pokoju, gdzie spało jej dziecko. Gdy tam weszła, zobaczyła, że jej mąż klęczy nad ich synem. Maluch leżał na ziemi.

Oskarżony mężczyzna powtarzał przy tym ciągle „Allahu Akbar”. Mały Ibrahim się nie ruszał. Matka rzuciła się, aby zabrać dziecko, ale ojciec zaatakował ją żelazkiem, które znajdowało się w pokoju. Kobieta została uderzona nim dwukrotnie w głowę. Mohammed zrobił to jedną ręką, gdy w drugiej trzymał syna. Następnie miał rzucić nim o ziemię i uderzyć o ścianę.

Dramatyczne wydarzenia w Birmingham

W wyniku powtarzających się uderzeń czaszka dziecka została rozbita, co spowodowało uszkodzenie mózgu i śmierć dziecka. Malutki Ibrahim doznał również złamania klatki piersiowej w wyniku ściskania go przez oskarżonego.

Wkrótce przy Dovey Road pojawiły się służby. Ratownicy medyczni przewieźli malucha do szpitala, gdzie wkrótce później stwierdzono jego zgon. Policjanci z kolei aresztowali Mohammed, który mówił, iż nie może uwierzyć, że zabił własnego syna. Co więcej, funkcjonariusz zabezpieczyli jego telefon. Zainstalowano na nim aplikację randkową Grindr, zawierającą dowody, świadczące o tym, że „zmagał się ze swoją seksualnością”.

Oskarżony miał „zmagać się ze swoją seksualnością”

Kadees Mohammed, urzędnik zatrudniony w DEFRA, ojciec dwójki dzieci został oskarżony o morderstwo i zabójstwo oraz dwa przypadki umyślnego zranienia zaprzecza stawianym wobec niego oskarżeniom.

Proces trwa.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, będące reprezentatywną próbą społeczeństwa w Anglii, poparło zalegalizowanie samobójstwa wspomaganego

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?