piątek, 20 września, 2024

Operator telefonii komórkowej podniósł koszt pakietu roamingowego o 150 proc.

Klienci operatora telefonii komórkowej EE oniemieli, gdy dowiedzieli się, że pakiet roamingowy w krajach UE będzie ich kosztował nie 10 funtów, jak dotychczas, ale 25 funtów. Do tak drastycznej podwyżki doszło na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy.

Roaming w UE znacznie droższy

Operatorzy telefonii komórkowej Tesco Mobile, Giffgaff, O2 i Virgin nie pobierają dodatkowych opłat za korzystanie z telefonów komórkowych w krajach Unii Europejskiej. Tymczasem operator EE nie tylko wprowadził taką opłatę, ale teraz podwyższył ją aż o 150 proc. Początkowo pakiet na roaming w krajach UE kosztował 10 funtów miesięcznie. Natomiast teraz użytkownicy EE będą musieli zapłacić za taką usługę aż 25 funtów. To rzecz jasna doprowadziło wielu klientów operatora do wrzenia.

Oprócz EE opłaty za roaming wprowadzili też operatorzy Three i Vodafone. Przedstawiciele EE poinformowali dziennikarza „The Guardian”, że wzrost cen odzwierciedla „zwiększone koszty świadczenia usług roamingu oraz inwestycji w sieć i obsługę klienta w Wielkiej Brytanii”. EE broni się także, że operator zapewnia lepsze warunki korzystania z sieci komórkowej klientom podróżującym poza Europę kontynentalną. „Karnet Roam Abroad Pass zapewnia również znaczne oszczędności klientom podróżującym do Australii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku lub Nowej Zelandii. A roaming do tych miejsc docelowych jest objęty pakietem” – czytamy w oświadczeniu EE.

Klienci EE są oburzeni zwiększonymi kosztami roamingu

Klienci EE nie kryją oburzenia tak wysokimi opłatami związanymi z korzystaniem z telefonu na obszarze Unii Europejskiej. Zwłaszcza, że niektóre sieci, takie jak np. Tesco Mobile, oferują darmowy roaming do krajów UE jeszcze przez przynajmniej rok. „To tak, jakby ubezpieczyciel sprzedał ci polisę samochodową, a potem w połowie roku pisał do ciebie, że zwiększył wysokość twojego udziału własnego z 50 do 200 funtów. A następnie ponownie do 400 funtów. Nie mogę uwierzyć, że operatorzy mogą po prostu podnieść te opłaty o dowolną kwotę. To będzie miało wpływ na miliony klientów. Dlaczego regulator nie interweniował?” – zapytał jeden z użytkowników. Odnosząc się do faktu, że pierwsza podwyżka pakietu roamingowego nastąpiła wiosną 2023 roku, do 15 funtów, a druga, do 25 funtów, już kilka miesięcy później – w październiku.

A inny klient w takich słowach skomentował politykę EE: „Czy w EE wąchają klej? Mogę podpisać umowę na miesiąc za 12 funtów za samą kartę SIM i 100 Gb (danych) z bezpłatnym roamingiem w UE oraz nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami (u innego dostawcy). Albo mogę nadal płacić EE dodatkowo 25 funtów miesięcznie, kiedy wyjadę. Wygląda na to, że odejdę od EE. To niezły sposób na oszukiwanie ludzi”.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

10 zmian finansowych, które wchodzą w życie w listopadzie 2023

Co czwarta osoba korzysta z pożyczek na pokrycie bieżących wydatków

Zapłaciła 10 000 funtów, żeby wziąć ślub z samą sobą

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?