piątek, 20 września, 2024

Orkiestra gra w Holandii – plan 32. finału WOŚP w Roosendaal

Finał tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się coraz bardziej! 28 stycznia 2024 WOŚP gra pod hasłem „Tu wszystko gra OK!” nie tylko w Polsce, ale także w Holandii.

Finał jednej z największych akcji charytatywnych w Polsce (i nie tylko, jak się okazuje) przypada zwykle na drugą niedzielę stycznia. W tym roku jednak sprawy mają się inaczej, bo WOŚP gra w ostatnią niedzielę tego miesiąca, 28 stycznia 2024 roku. Mottem tegorocznej edycji jest „Tu wszystko gra OK!”. Z kolei cel 32. finału został wyrażony w haśle: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

W ramach akcji zbierane będą fundusze, które następnie zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Finał WOŚP w Roosendaal

WOŚP gra także w Holandii, a konkretnie w Roosendaal. Czego można spodziewać się po finale w mieście leżącym w południowej części kraju? – Jesteśmy „młodym” sztabem, to nasz drugi finał, jako sztab Breda–Roosendaal. W zeszłym roku liczyliśmy +-/30 wolontariuszy, w tym roku jest nas więcej – jak czytamy w informacji przesłanej przez ten właśnie sztab.

Za nami są wydarzenia poprzedzające wielki finał WOŚP. 17 grudnia odbyły się warsztaty świąteczne (przyozdabianie pierniczków i babeczek) oraz trening boxu organizowany przez Polish Wariors. 14 stycznia miało miejsce nurkowanie połączone z grillem oraz turniej siatkówki. 21 stycznia morsowanie dla WOŚP zostało poprowadzone przez Annę Magulską.

Jakie wydarzenia odbędą się 28 stycznia 2024?

Co przed nami? Gośćmi specjalnymi finału WOŚP w Roosendaal będą Agnieszka Zakrzewska polska pisarka w Holandii, piosenkarka Monika Cooper oraz raper PEWu. Oprócz tego, jak czytamy w komunikacie sztabu:

„W programie mamy jeszcze Mam Talent oraz konkurs na pracę plastyczną o tematyce WOŚP. Na wielkiej sali podczas finału odbędzie się kiermasz, na którym polskie okoliczne firmy będą sprzedawać swoje produkty.

Oprócz tego zaplanowaliśmy w kolejnej Sali warsztaty takie jak: trening boksu, pokaż makijażu, spotkanie z Agnieszką Zakrzewską, warsztaty pierwszej pomocy prowadzone przez harcerzy z Bredy oraz inne warsztaty harcerskie, pielęgnacja twarzy oraz warsztaty dla młodzieży, które poprowadzi DJ Ola.

Mamy także salę dla najmłodszych gdzie mogą się pobawić, pograć w gry z naszymi wolontariuszami, porobić robótki ręczne, mini disco dla najmłodszych, malowanie buziek i kolorowe warkoczyki.”

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?