Oto efekt Bonfire Night: Huk fajerwerków tak wystraszył psa, że zwierzę oślepło. Inny 18-miesięczny szczeniak dostał ataku serca

fot. Facebook

Właścicielka psa, który oślepł ze strachu wywołanego hukiem fajerwerków puszczanych w Bonfire Night, czyli Noc Guya Fawkesa, apeluje o zaprzestanie sprzedaży sztucznych ogni. Inna kobieta, której 18-tygodniowy szczeniak dostał ataku serca także w wyniku strachu wywołanego fajerwerkami, udostępniła petycję wzywającą do zweryfikowania regulacji dotyczących puszczania sztucznych ogni.

- Advertisement -

Noc Guya Fawkesa należy niewątpliwie do najgłośniejszych nocy w Wielkiej Brytanii, a dla zwierząt do najbardziej niepokojących. Podczas gdy zwolennicy sztucznych ogni bawią się na ulicach, zwierzęta słysząc huk fajerwerków przechodzą gehennę.

Polecane: Czy to koniec wielkiej emigracji Polaków na Wyspy? "Większość myśli o powrocie do kraju" – czytamy w polskich mediach

Właściciele zwierząt apelują o zaprzestanie tej tradycji. Jedną z takich osób jest 85-letnia Brytyjka, której suczka o imieniu Suzy tak wystraszyła się huku sztucznych ogni, że oślepła.

Kobieta powiedziała, że każda Noc Guya Fawkesa jest dla jej psa stresująca, ale ostatnia okazała się tragiczna w skutkach.

– Siedzieliśmy sobie i oglądaliśmy telewizję, gdy ktoś na zewnątrz zaczął odpalać fajerwerki. Suzy zawsze robi się bardzo niespokojna, gdy słyszy huk sztucznych ogni, próbuje wspinać się na ściany i chować w ciemnych kątach. Nie zauważyłam niczego aż do następnego dnia. Jej oczy wyglądały inaczej, więc zabrałam ją do weterynarza” – wyjaśniła kobieta.

Okazało się, że pies kobiety oślepł w wyniku bardzo silnego stresu.

 

Inna tragiczna historia wydarzyła się w Wombwell w południowym Yorkshire. Właścicielka 18-tygodniowego szczeniaka o imieniu Molly napisała na Facebooku: „W wyniku olbrzymiej ilości ogni sztucznych w rejonie Wombwell oraz Darfield ubiegłej nocy powodujących głośny huk straciliśmy naszego młodego teriera, który dostał ataku serca. Prosimy, myślcie o zwierzętach. Molly miała tylko 18 tygodni i zdechła ze strachu wywołanego hukiem fajerwerków”.

Przeczytaj też: W UK po raz pierwszy wykryto u kleszczy wirusa, którymi mogą zarażać ludzi

Kobieta udostępniła petycję, w której prosi o zrewidowanie zasad dotyczących użycia ogni sztucznych, aby lepiej chronić zwierzęta. Do tej pory podpisało ją ponad pół miliona osób.

W petycji możemy przeczytać: „Fajerwerki mogą wywołać poważny stres u zwierząt. Cierpią one nie tylko psychicznie, ale także fizycznie, gdy wiele z nich stara się uciec lub schować przed hukiem. Ze względu na poziom hałasu oraz fakt, że ludzie mogą odpalać sztuczne ognie o każdej porze roku, opiekunom zwierząt trudno wprowadzić środki zaradcze. Dlatego apeluję o pilne zweryfikowanie regulacji dotyczących użycia sztucznych ogni, aby je ograniczyć i w ten sposób zapobiec bezsensownemu cierpieniu zwierząt”.

Jeśli chcecie podpisać petycję, znajdziecie ją tutaj>>>

 

 

Teksty tygodnia

Czujesz się chory? Najpierw porozmawiasz ze sztuczną inteligencją od NHS

Zgodnie z nowym rządowym planem dotyczącym służby zdrowia, pacjenci będą omawiać swoje problemy zdrowotne ze sztuczną inteligencją opracowaną przez National Health Service.

Botoks w publicznej toalecie, wypełniacze z internetu, fatalne warunki. Rosyjska ruletka w UK

Zabiegi kosmetyczne w typie wstrzykiwania botoksu są coraz częściej...

Bunt w Partii Pracy. Czy rząd UK cofnie się w sprawie świadczeń?

Reformy systemu opieki socjalnej wywołują nie tylko liczne protesty i obawy wśród mieszkańców UK i ekspertów. Powodują również bunt w samym sercu rządzącej partii. “Nie dla reform w PIP i DWP” wyraźnie powiedziało 100 posłów Partii Pracy

Przyjechała do UK studiować. Błędy Home Office uniemożliwiły jej podjęcie pracy

Studentka, która przyjechała do Wielkiej Brytanii pięć lat temu, tkwi w zawieszeniu i nie może podjąć pracy ze względu na błędy Home Office.

Duże zmiany w przepisach dotyczących alimentów. Wielu rodziców może stracić

W Wielkiej Brytanii nadchodzi reforma przepisów dotyczących alimentów. Setki tysięcy rodziców mogą być zaskoczone, gdy okaże się, że otrzymują mniej pieniędzy niż dotychczas.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie