piątek, 20 września, 2024

Po wygraniu 3,8 mln GBP dostawca Tesco wrócił do pracy za 12 funtów za godzinę

45-latek wygrał na loterii 3,8 miliona funtów, ale i tak wrócił do pracy. Jonny Johnston z północnoirlandzkiej prowincji Fermanagh został milionerem, ale nadal zarabia jako dostawca Tesco.

Tuż przed zeszłorocznymi świętami Bożego Narodzenia, dokładnie 16 grudnia, mieszkający w Irlandii Północnej 45-latek prawidłowo skreślił sześć liczb w loterii organizowanej przez brytyjskie National Lottery. Skutek? Wygrana opiewająca na kwotę 3,8 miliona funtów. Mimo że dosłownie z dnia na dzień Jonny Johnston wraz ze swoją partnerką 46-letnią Christiną, z którą żyje od 25 lat, stali się milionerami, w ich życiu nie zaszły żadne radykalne zmiany. Jak czytamy na łamach portalu „Belfast Telegraph” świeżo upieczony milioner… wrócił do swojej pracy. Ot, po prostu, jak gdyby nigdy nic!

Wygrał miliony, ale dalej pracuje za 12 funtów na godzinę

Jonny Johnston zarabia około 12 funtów za godzinę. W skali miesiąca jego wynagrodzenie sięga około 1200 funtów, w zależności od tego, jak ułożą mu się zmiany. W zeszłym tygodniu widziano go, jak ładował i wyładowywał zakupy ze swojej furgonetki, rozmawiając i uśmiechając się do klientów. Co więcej, Johnston w zeszłym tygodniu musiał zmierzyć się z zimowymi warunkami, które nawiedziły Irlandii Północnej. A przecież mógł „siedzieć w ciepełku”, rzucić robotę i niczym się nie przejmować!

– W ogóle nie uderzyło mu to do głowy. To pokazuje, jak bardzo twardo stąpa po ziemi – komentuje znajomy Johnstona, jak podaje „Belfast Telegraph”.

„W ogóle nie uderzyło mu to do głowy”

Warto w tym miejscu dodać, że milioner z Fermanagh może więcej zarobić na odsetkach od swojej wygranej. Różnica między jego rocznym wynagrodzeniem a tym, co zarobiłby, po powierzeniu bankowi wygranej, może być nawet ośmiokrotna!

Póki co, para oświadczyła, że chce wykorzystać nowo zdobyty majątek, aby zapewnić całej rodzinie bezpieczeństwo finansowe. Niemniej, chcą wykorzystać część pieniędzy, aby udać się na wspólne wakacje. Jonny i Christina mają troje dzieci – dwóch synów w wieku 23 i 19 lat oraz córkę w wieku 20 lat. Nigdy razem nie byli za granicą. Johnston nigdy nawet nie miał paszportu!

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Inflacja w UK w sierpniu 2024 utrzymuje się na stabilnym poziomie 2,2%

Inflacji w Wielkiej Brytanii w skali rocznej do sierpnia 2024 roku wyniosła 2,2%, jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez ONS. Tempo wzrostu cen na Wyspach utrzymuje się nieznacznie powyżej celu inflacyjnego, ustalonego przez Bank Anglii na poziomie 2%.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?