Pobierasz Universal Credit? Musisz zgłosić przeszłe, obecne i planowane wyjazdy za granicę

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) ostrzegło osoby pobierające Universal Credit, że muszą zgłaszać „przeszłe, obecne i planowane” wakacje za granicą. W przeciwnym razie może je uznać za oszustów.

DWP poinformowało osoby otrzymujące Universal Credit o konieczności powiadomienia o swoich wyjazdach zagranicznych. „To, do czego masz prawo, zależy od tego, dokąd jedziesz i na jak długo” – podało ministerstwo.

Ostrzeżenie dla pobierających Universal Credit

Osoby otrzymujące Universal Credit i Personal Independence Payment (PIP) muszą zgłaszać wszelkie swoje wyjazdy za granicę. Dotyczy to zarówno wyjazdów w przeszłości, tych, które trwają obecnie i tych, które są planowane.

DWP poinformowało: „Możesz nadal otrzymywać niektóre świadczenia, jeśli podróżujesz lub przeprowadzasz się za granicę, lub jeśli mieszkasz za granicą. To, do czego masz prawo, zależy od tego, dokąd jedziesz i na jak długo”.

„Przekaż lokalnemu Job Centre Plus lub innej placówce, która wypłaca ci zasiłek, o swoim wyjeździe za granicę. Jeśli jest to przeprowadzka tymczasowa, poinformuj, kiedy wracasz. Musisz również powiadomić HMRC, jeśli opuszczasz Wielką Brytanię” – brzmi komunikat ministerstwa.

Okazuje się, że w przypadku wyjazdu lub mieszkania w kraju, który należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub kraju mającego specjalne porozumienie z Wielką Brytanią, można otrzymywać świadczenia z Wielkiej Brytanii lub z kraju, do którego wyjeżdżamy.

Sama data wypłaty brytyjskich świadczeń za granicą może się różnić i zależeć od typu pobieranego zasiłku, a także czasu transferu pieniężnego.

Kiedy tracisz prawo do zasiłku?

Niestety w przypadku, gdy dana osoba pobierająca UC, nie poinformuje o wyjeździe za granicę (nawet na krótki czas), wtedy może być uznana za oszusta. Podobnie jest w przypadku, gdy nie zgłosi się zakupu nieruchomości za granicą. A także podjęcia pracy, pobierania emerytury lub zasiłków w innym kraju.

Podobnie oszustwem jest pobieranie świadczeń w sposób nieuczciwy. A do takich sytuacji należy np. ta, gdy ktoś pobiera emeryturę lub zasiłek za osobę, która umrze za granicą.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Londyn jest (nadal!) najbardziej zakorkowanym miastem w Europie

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez agencję Inrix, brytyjska stolica pozostaje najbardziej zakorkowanym miastem w skali całej Europy.

Dr Martina Leczycka radzi, jak rzucić palenie

Dr Martina Leczycka dzieli się praktycznymi wskazówkami, jak skutecznie rzucić palenie. Skorzystaj z darmowych zasobów Stop Smoking London.

Układ o 100-letnim partnerstwie między Wielką Brytanią a Ukrainą

W dniu dzisiejszym Keir Starmer przybył do Kijowa, aby podpisać 100-letni układ o partnerstwie z Ukrainą.

Czy zapanują ciemności? Blackout w UK

W czasie śnieżycy, mrozów czy okresów pochmurnych wzrasta zapotrzebowanie na prąd. Odnawialne źródła energii nie działają. Czy UK grozi blackout?

Podwyżka opłat za czynności konsularne w Wielkiej Brytanii

1 stycznia 2025 wzrosła wysokość opłat konsularnych ponoszonych przez Polaków mieszkających w UK. O ile wzrosły ceny za czynności konsularne?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie