Pobierasz Universal Credit? Musisz zgłosić przeszłe, obecne i planowane wyjazdy za granicę

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) ostrzegło osoby pobierające Universal Credit, że muszą zgłaszać „przeszłe, obecne i planowane” wakacje za granicą. W przeciwnym razie może je uznać za oszustów.

DWP poinformowało osoby otrzymujące Universal Credit o konieczności powiadomienia o swoich wyjazdach zagranicznych. „To, do czego masz prawo, zależy od tego, dokąd jedziesz i na jak długo” – podało ministerstwo.

- Advertisement -

Ostrzeżenie dla pobierających Universal Credit

Osoby otrzymujące Universal Credit i Personal Independence Payment (PIP) muszą zgłaszać wszelkie swoje wyjazdy za granicę. Dotyczy to zarówno wyjazdów w przeszłości, tych, które trwają obecnie i tych, które są planowane.

DWP poinformowało: „Możesz nadal otrzymywać niektóre świadczenia, jeśli podróżujesz lub przeprowadzasz się za granicę, lub jeśli mieszkasz za granicą. To, do czego masz prawo, zależy od tego, dokąd jedziesz i na jak długo”.

„Przekaż lokalnemu Job Centre Plus lub innej placówce, która wypłaca ci zasiłek, o swoim wyjeździe za granicę. Jeśli jest to przeprowadzka tymczasowa, poinformuj, kiedy wracasz. Musisz również powiadomić HMRC, jeśli opuszczasz Wielką Brytanię” – brzmi komunikat ministerstwa.

Okazuje się, że w przypadku wyjazdu lub mieszkania w kraju, który należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub kraju mającego specjalne porozumienie z Wielką Brytanią, można otrzymywać świadczenia z Wielkiej Brytanii lub z kraju, do którego wyjeżdżamy.

Sama data wypłaty brytyjskich świadczeń za granicą może się różnić i zależeć od typu pobieranego zasiłku, a także czasu transferu pieniężnego.

Kiedy tracisz prawo do zasiłku?

Niestety w przypadku, gdy dana osoba pobierająca UC, nie poinformuje o wyjeździe za granicę (nawet na krótki czas), wtedy może być uznana za oszusta. Podobnie jest w przypadku, gdy nie zgłosi się zakupu nieruchomości za granicą. A także podjęcia pracy, pobierania emerytury lub zasiłków w innym kraju.

Podobnie oszustwem jest pobieranie świadczeń w sposób nieuczciwy. A do takich sytuacji należy np. ta, gdy ktoś pobiera emeryturę lub zasiłek za osobę, która umrze za granicą.

Teksty tygodnia

Życie w Wielkiej Brytanii coraz cięższe. Ludzie nie mogą związać końca z końcem

Coraz więcej osób ma trudności z utrzymaniem się przy obecnych zarobkach. Z najnowszych badań wynika, że jedynie jedna trzecia ankietowanych ocenia swoją sytuację jako komfortową.

Ostrzeżenie przed upałami. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza

Od godziny 12.00 w piątek do godziny 18.00 we wtorek będą obowiązywać ostrzeżenia dotyczące upałów w UK. Wydano bursztynowe alerty.

Amazon stworzy tysiące nowych miejsc pracy w UK! Gdzie i kiedy powstaną nowe centra?

Amazon ogłosił plany rozszerzenia swojej działalności w Wielkiej Brytanii, zapowiadając utworzenie tysięcy nowych miejsc pracy. Technologiczny gigant zamierza zainwestować aż 40 miliardów funtów w ciągu najbliższych trzech lat.

Reforma systemu opieki socjalnej zatrzymana!

Narastający bunt w Partii Pracy zmusił Keira Starmera do refleksji i zatrzymania się w mozolnym i zdeterminowanym dążeniu do reform PIP i Universal Credit. Czy reforma systemu opieki socjalnej została zatrzymana na dobre?

Nowe plany rządu. Zagraniczni więźniowie będą deportowani wcześniej

Zgodnie z planami zapowiedzianymi przez rząd, zagraniczni przestępcy osadzeni w brytyjskich więzieniach mają być deportowani wcześniej niż dotychczas. Według władz, ta zmiana pozwoli zwolnić około 500 cel rocznie, co przełoży się na oszczędności sięgające milionów funtów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie