Podróżowanie zostanie objęte restrykcjami? Paszporty klimatyczne coraz bardziej realne

Czy już wkrótce przestaniemy się cieszyć niczym nieskrępowaną swobodą podróżowania? Eksperci przyznają, że ze względu na dewastację niektórych regionów i szybko postępujące zmiany klimatu, podróże międzynarodowe mogą zostać poddane pewnym ograniczeniom. Jedną z koncepcji zyskującą w tym względzie na popularności jest wprowadzenie paszportów klimatycznych.

Swoboda podróżowania jest zagrożona?

Drastyczne zmiany klimatu, przejawiające się stałym wzrostem temperatury, a także coraz częstszymi, gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, prawdopodobnie już wkrótce zmienią nasz dotychczasowy sposób życia. Eksperci sugerują na przykład, że dla ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery mogą zostać wprowadzone paszporty klimatyczne. W celu ograniczenia swobody podróżowania. Z najnowszego raportu przedstawionego przez Intrepid Travel wynika, że wprowadzenie drastycznych środków może być konieczne z uwagi na to, że wielu popularnym kierunkom turystycznym grozi zwyczajnie „zagłada”.

- Advertisement -

„[Osobiste] uprawnienia [do emisji dwutlenku węgla] będą miały formę paszportów. Będą one zmuszały ludzi do racjonowania emisji dwutlenku węgla zgodnie z globalnymi możliwościami emisji dwutlenku węgla. A ten do roku 2050 wynosi 750 mld ton. Do 2040 r. możemy spodziewać się nałożenia ograniczeń na liczbę dozwolonych podróży każdego roku” – czytamy w raporcie Intrepid Travel.

Polska „zyska” na zmianach klimatu?

Z raportu przygotowanego przez Intrepid Travel wespół z agencją ds. prognozowania The Future Laboratory wynika, że zmienią się kierunki, które będziemy wybierać na wakacje. Zamiast do Grecji czy na Majorkę, eksperci sugerują, że turyści będą wybierać np. Belgię, Słowenię czy Polskę. Południe Europy może się dla wielu ludzi okazać zbyt gorące na wypoczynek. Co też dobitnie pokazało lato 2023 roku. „To kluczowy moment w historii klimatu. Brak działań ze strony branży turystycznej spowoduje dalszy rozwój katastrofalnych i fatalnych trendów” – czytamy w innym fragmencie raportu.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Wyjazd na wybory do Polski. Czego obawia się Polonia w UK?

Ryanair ostrzega tych, którzy mają zaplanowane loty na październik

9 zmian finansowych, które wchodzą w październiku 2023

Teksty tygodnia

Kto naprawdę korzysta z zasiłków w UK? Dane obalają mity

Universal Credit (UC) to zasiłek mający na celu pomoc w pokryciu kosztów życia. Trafia zarówno do osób pracujących, jak i bezrobotnych. Od momentu wprowadzenia go w 2013 roku liczba beneficjentów znacząco wzrosła.

Zagraniczni szpiedzy wykorzystują dzieci w UK do przeprowadzania ataków

Funkcjonariusze służb specjalnych ostrzegają, że rosyjski i irański wywiad wykorzystują brytyjskie dzieci do organizowania ataków na terenie Wielkiej Brytanii.

Gangi na potęgę kradną auta i wywożą za granicę

W ostatnich 10 latach liczba kradzieży samochodów w Wielkiej Brytanii wzrosła o 75 proc., do 130 tys. przypadków rocznie. Skalę problemu potwierdzają dane opublikowane przez Royal United Services Institute oraz Office for National Statistics.

Wielka Brytania zyska miliony nowych wyborców. To największa reforma od ponad 50 lat!

Wicepremier Wielkiej Brytanii, Angela Rayner, zapowiedziała szeroko zakrojone zmiany pozwalające zwiększyć udział obywateli w życiu politycznym kraju. Głównym elementem rządowego projektu jest propozycja obniżenia wieku wyborczego do 16 lat w wyborach powszechnych.

Mortgage w UK: Jak dostać kredyt hipoteczny i kupić pierwszy dom bez stresu?

Planujesz kupno pierwszego domu w UK? Sprawdź, jak działa kredyt hipoteczny, jakie dokumenty są potrzebne i jak uniknąć najczęstszych błędów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie