piątek, 20 września, 2024

Premier: Najlepszą obniżką podatków, jest obniżenie inflacji

Tuż przed coroczną konferencją Partii Konserwatywnej w Manchesterze Rishi Sunak dał do zrozumienia, że zamiast obniżki podatków, zamierza się skupić na obniżeniu inflacji. „Najlepsza obniżka podatków, jaką mogę zapewnić Brytyjczykom, to zmniejszenie inflacji o połowę” – stwierdził premier w rozmowie dla BBC.

W czasie rozmowy z Laurą Kuenssberg w Manchesterze tuż przed konferencją Partii Konserwatywnej Rishi Sunak przedstawił tematy, które zamierza poruszyć na największym zgromadzeniu torysów. Powiedział, że priorytetem jest dla niego obniżenie inflacji. Według premiera skupienie się na zmniejszeniu inflacji przed obniżką podatków jest „podejściem głęboko konserwatywnym”.

Obniżka inflacji przed obniżką podatków

Rishi Sunak odnosząc się do pierwszeństwa obniżki inflacji przed obniżką podatków, stwierdził:

– To było to, co zrobiła Margaret Thatcher, to samo zrobił Nigel Lawson.

Według premiera posunięcie to jest zgodne z „tradycją wielkich konserwatywnych rządów”, które polegają na obniżaniu inflacji. Jest to bowiem podstawa, na której buduje się wielką gospodarkę. I na tym właśnie – według premiera – polega prawdziwa pomoc ludziom w pokryciu kosztów utrzymania.

– Najlepsza obniżka podatków, jaką mogę teraz zapewnić Brytyjczykom, to zmniejszenie o połowę inflacji. Inflacja to podatek, który najbardziej dotyka najuboższych ludzi. Dlatego traktuję to jako priorytet – powiedział w niedzielę w rozmowie z Laurą Kuenssberg.

Krytyka ze strony części konserwatystów

Słowa premiera spotkały się z ostrą krytyką części konserwatystów, w tym byłej premier Liz Truss. Apelują oni do Sunaka, aby zmniejszył obciążenia dla gospodarstw domowych w postaci podatków jeszcze przed kolejnym ogólnokrajowym sondażem.

Premier w rozmowie Kuenssberg nie chciał powiedzieć, czy uważa Borisa Johnsona czy Liz Truss za lepszego premiera. Stwierdził, że „każdy ma wielkie mocne strony i każdy wnosi do swojej pracy coś innego”.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Co zrobić, gdy nie stać cię na zapłacenie rachunków za energię?

Kary dla rodziców za nieobecność dzieci w szkole tylko w ostateczności

Czy Rishi Sunak dotrzyma obietnicy w sprawie rachunków za energię?

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Inflacja w UK w sierpniu 2024 utrzymuje się na stabilnym poziomie 2,2%

Inflacji w Wielkiej Brytanii w skali rocznej do sierpnia 2024 roku wyniosła 2,2%, jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez ONS. Tempo wzrostu cen na Wyspach utrzymuje się nieznacznie powyżej celu inflacyjnego, ustalonego przez Bank Anglii na poziomie 2%.

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?