piątek, 20 września, 2024

Przedwyborcze obietnice torysów – Partia Konserwatywna chce wsparcia dla first-time buyers

Partia Konserwatywna planuje wprowadzić rozwiązania mające pomóc first-time buyers w zakupie nieruchomości. Dla torysów ma to być sposób na zdobycie poparcia przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

Jak wynika z doniesień brytyjskich mediów, Partia Konserwatywna szykując się wyborczą walkę z Partią Pracy, ma złożyć obietnice dotyczące wsparcia dla osób kupujących nieruchomość po raz pierwszy (first-time buyers) oraz wprowadzić znaczące zmiany w ramach podatku od spadków (inheritance tax). W chwili obecnej torysi dołują w sondażach. W zasadzie trudno sobie wyobrazić sytuację, w której laburzyści nie wygrywają wyborów, a Keir Starmer nie zostaje premierem nowego rządu.

Partia Konserwatywna ze wsparciem dla first-time buyers

Minister mieszkalnictwa w rządzie Rishiego Sunaka Michael Gove zapowiedział pomoc dla „osób o przyzwoitych dochodach”, które mają trudności z uzbieraniem odpowiednich środków na depozyt kredytu hipotecznego. – Nie chcę niczego przesądzać, ale chodzi o przyjrzenie się pewnym sztywnościom na rynku kredytów hipotecznych, których nie ma w innych jurysdykcjach – komentuje Gove, jak cytujemy za „Guardianem”.

Jak będzie wyglądało to wsparcie w praktyce? Nie wiadomo. Według doniesień opcje obejmują odnowienie (być może w zmienionej wersji) programu Help to Buy, który został zamknięty w zeszłym roku. W ramach wsparcia z czasów pandemii oferowano specjalną pożyczkę, która miała pomóc ludziom w zakupie nowej nieruchomości z zaledwie 5% depozytem.

Konkretne propozycje w tej kwestii mają pojawić się w ramach marcowego budżetu lub być częścią programu wyborczego torysów.

Torysi chcą zmian w inheritance tax

Z kolei „The Telegraph” donosi o zmianach w ramach podatku od spadków. Rząd przymierza się do jego obniżki. Szczegóły mamy poznać w ramach wiosennego budżetu. Dziennikarze „Telegrapha” piszą, iż tylko 4% gospodarstw domowych płaci inheritance tax, a jego całkowite zniesienie będzie kosztować 8 miliardów funtów rocznie. Wielu konserwatywnych posłów jest za obniżeniem lub całkowitą likwidacją tej daniny.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Ryanair przewiduje spadek cen biletów

Linie lotnicze Ryanair przewidują spadek cen biletów o od 5 proc. do 9 proc. w kwartale od lipca do września.

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?