Ryanair wycofuje się z trzech niemieckich lotnisk

Irlandzki przewoźnik poinformował, że wycofuje się z trzech niemieckich lotnisk (w Dortmundzie, Dreźnie i Lipsku) od lata przyszłego roku. Powodem są zbyt wysokie podatki i opłaty.

Z uwagi na zbyt wysokie koszty Ryanair podjął decyzję o zakończeniu swojej działalności na trzech niemieckich lotniskach – w Dortmundzie, Dreźnie i Lipsku. Do zmniejszenia liczby lotów irlandzkiego przewoźnika dojdzie także na innych portach lotniczych w kraju. Ogólnie przewoźnik ogłosił 12-procentową redukcję lotów do Niemiec na lato 2025. Co przełoży się na 1,8 mln mniej rezerwacji i 22 mniej tras.

- Advertisement -

Ryanair wycofuje się z trzech lotnisk w Niemczech

Od lata 2025 roku nie polecimy już irlandzkimi liniami do i z Dortmundu, Drezna i Lipska. Zgodnie z zapowiedzią Ryanaira, jego loty z północnego Hamburga także zostaną ograniczone o 60 proc. A z Berlina o 20 proc. (do Brukseli, Chanii, Kowna, Krakowa, Luksemburga i Rygi).

Nie tylko irlandzki przewoźnik podjął tak zdecydowaną decyzję. Lufthansa także ogłosiła, że odwoła loty do Hamburga. Pierwszym krokiem będzie zmniejszenie liczby lotów o 1000 do lata 2025 roku – poinformował Jens Bischof, dyrektor generalny Eurowings.

Wysokie podatki i opłaty lotniskowe

Powodem tych decyzji są wysokie podatki i opłaty lotniskowe nałożone przez niemiecki rząd. W komunikacie prasowym irlandzki przewoźnik stwierdził, że wycofanie się z niektórych lotnisk wynika z utrzymującej się niezdolności niemieckiego rządu do obniżenia podatków lotniczych, opłat za ochronę i kontrolę ruchu lotniczego.

– Niemcy odzyskały jedynie 82 proc. ruchu sprzed pandemii, co czyni je zdecydowanie najgorszym rynkiem lotniczym w Europie. Ze względu na wysokie podatki i opłaty rządowe, a także monopol Lufthansy na wysokie ceny, obywatele Niemiec i goście zapłacą obecnie najwyższe ceny w Europie – powiedział Eddie Wilson, dyrektor generalny Ryanaira.

Według Wilsona irlandzkie linie są gotowe na ekspansję w Niemczech, ale rosnące podatki od ruchu lotniczego, opłaty za ochronę i kontrolę ruchu lotniczego „powodują przeniesienie tych zdolności do innych krajów UE”.

Przeczytaj także

Polacy nie chcą już żyć w Niemczech! Powroty do Polski stają się nowym trendem

Po raz pierwszy od lat odwrócił się trend i Polacy, zamiast przyjeżdżać do Niemiec, rezygnują z życia i pracy w tym kraju. Kiedyś kraj był obietnicą pracy i stabilnego życia. Obecnie kojarzy się z kryzysem i wszechobecną przestępczością.

Fałszywe ojcostwa, fikcyjne meldunki. System socjalny traci miliony przez cwaniaków!

Niemieckie urzędy pracy informują o coraz częstszych przypadkach wyłudzania świadczeń. Przybiera to formę zorganizowanych działań. System socjalny na cwaniactwie ludzi traci miliony rocznie.

Wirus polio znów wykryty w Niemczech. Sprawdź, jak się przed nim ochronić

Instytut Roberta Kocha (RKI) ostrzega przed ponownym zagrożeniem związanym z wirusem polio. W ostatnich tygodniach w Niemczech wykryto go w próbkach ścieków z miast takich jak Drezno, Moguncja, Monachium i Stuttgart.

Limitowanie miejsca dla dzieci imigrantów w niemieckich szkołach

Niemiecka minister edukacji, Karin Prien z CDU podzieliła się kontrowersyjnym pomysłem, aby szkoły ograniczyły liczbę dostępnych miejsc dla dzieci imigrantów.

Najpierw obowiązki, potem przywileje. Polityka Niemców wobec obcokrajowców

W niemieckim powiecie St. Wendel w Saarland testowany jest specjalny program integracyjny dla osób ubiegających się o azyl. Inicjatorem projektu jest starosta Udo Recktenwald. Lokalny polityk postanowił wprowadzić zasadę „najpierw obowiązki, potem przywileje”.

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Niemczech

Wydarzenia kryminalne

Transport