Settled status i sprowadzenie żony lub małżonka do Wielkiej Brytanii

Posiadając settled status lub pre-settled status możemy skorzystać z programu łącznia rodzin i sprowadzić do Wielkiej Brytanii nasze dzieci, rodziców lub małżonków. Konieczne jest jednak spełnienie pewnych warunków.

Wielu Polaków mieszkających na Wyspach i będących w posiadaniu pre-settled lub settled status, chce sprowadzić do Wielkiej Brytanii bliskie osoby. Umożliwia im to program dotyczący łączenia rodzin.

- Advertisement -

Settled status i sprowadzenie żony do UK

Na jednej z grup tematycznych na Facebooku użytkownik zapytał o możliwość sprowadzenia na Wyspy swojej żony:

Hey, szukam pomocy w sprowadzeniu żony do UK. Ja mam settled status, natomiast moja żona posiada tylko NIN. Mieszkała tutaj ponad dwa lata i chciałbym dopisać ją do mojego statusu, jak mam to zrobić? Małżeństwem jesteśmy 6 lat. Dziękuję za pomoc.

Zgodnie z programem łączenia rodzin, z którego mogą korzystać osoby posiadające pre-settled i settled status, możemy do Wielkiej Brytanii sprowadzić swoją żonę lub małżonka. Warunek jest jednak taki, że związek małżeński powinien być zawarty przed 31 grudnia 2020 roku.

W wyżej przytoczonym przypadku nie powinno być żadnych problemów ze sprowadzeniem żony na Wyspy, gdyż małżeństwo zostało zawarte w 2018 roku.

Aby przejść całą procedurę, należy zacząć od ściągnięcia aplikacji EU EXIT: Id document check. Następnie skanujemy paszport, a później aplikacja przekierowuje nas na stronę rządową. Tam w pytaniu o sponsora należy podać swoje dane i numer UAN. Do dowodów załączamy akt ślubu i wtedy czekamy już na decyzję Home Office.

Sprowadzenie partnera lub partnerki

Zgodnie z programem łącznia rodzin możliwe jest także sprowadzenie do Wielkiej Brytanii partnera lub partnerki, z którym/-ą nie mamy ślubu. Warunek musi być jednak taki, że powinniśmy z nim/nią mieszkać przez minimum dwa lata przed 31 grudnia 2020 roku. Albo też musimy posiadać inne dowody na istnienie związku w tym czasie.

Teksty tygodnia

Ilu imigrantów zostało w UK po wygaśnięciu wiz? Home Office tego nie wie

Home Office nie wie, czy imigranci opuszczają Wielką Brytanię, czy zostają, aby nielegalnie pracować po wygaśnięciu wiz.

Nowe przepisy universal credit wykluczą wielu chorych?

Organizacje charytatywne alarmują, że planowane cięcia w ramach zasiłku Universal Credit poważnie uderzą w osoby z niepełnosprawnościami. Tymczasem rząd jeszcze niedawno zapewniał, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Darmowe samochody za zaparcia i łokieć tenisisty. Program Motability pod ostrzałem

Patologia programu Motability wkroczyła na nowy poziom. Opłacane przez podatników samochody z programu wsparcia i aktywizacji dla osób wykluczonych ze względu na zdrowie trafiały w ręce osób z diagnozą: łokieć tenisisty lub zaparcia.

Lotnisko zamknięte od dekady wkrótce zacznie działać. Renowacja pochłonie gigantyczną kwotę

Lotnisko Manston w hrabstwie Kent, zamknięte przez ostatnie 10 lat, ma zostać ponownie otwarte już w 2028 roku. Pierwotnie będzie działało jako hub przeładunkowy cargo. W przyszłości przewidywane jest uruchomienie stamtąd regularnych lotów pasażerskich.

Partia Pracy ogranicza wykup mieszkań komunalnych. Koniec marzeń tysięcy rodzin?

Obecnie Partia Pracy niemal niezauważenie przepycha przepisy, które sprawią, że wykup mieszkania będzie znacząco utrudniony. W efekcie lokale zamiast trafić do mieszkańców, pozostają w rękach władz lokalnych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie