Settled status i sprowadzenie żony lub małżonka do Wielkiej Brytanii

Posiadając settled status lub pre-settled status możemy skorzystać z programu łącznia rodzin i sprowadzić do Wielkiej Brytanii nasze dzieci, rodziców lub małżonków. Konieczne jest jednak spełnienie pewnych warunków.

Wielu Polaków mieszkających na Wyspach i będących w posiadaniu pre-settled lub settled status, chce sprowadzić do Wielkiej Brytanii bliskie osoby. Umożliwia im to program dotyczący łączenia rodzin.

- Advertisement -

Settled status i sprowadzenie żony do UK

Na jednej z grup tematycznych na Facebooku użytkownik zapytał o możliwość sprowadzenia na Wyspy swojej żony:

Hey, szukam pomocy w sprowadzeniu żony do UK. Ja mam settled status, natomiast moja żona posiada tylko NIN. Mieszkała tutaj ponad dwa lata i chciałbym dopisać ją do mojego statusu, jak mam to zrobić? Małżeństwem jesteśmy 6 lat. Dziękuję za pomoc.

Zgodnie z programem łączenia rodzin, z którego mogą korzystać osoby posiadające pre-settled i settled status, możemy do Wielkiej Brytanii sprowadzić swoją żonę lub małżonka. Warunek jest jednak taki, że związek małżeński powinien być zawarty przed 31 grudnia 2020 roku.

W wyżej przytoczonym przypadku nie powinno być żadnych problemów ze sprowadzeniem żony na Wyspy, gdyż małżeństwo zostało zawarte w 2018 roku.

Aby przejść całą procedurę, należy zacząć od ściągnięcia aplikacji EU EXIT: Id document check. Następnie skanujemy paszport, a później aplikacja przekierowuje nas na stronę rządową. Tam w pytaniu o sponsora należy podać swoje dane i numer UAN. Do dowodów załączamy akt ślubu i wtedy czekamy już na decyzję Home Office.

Sprowadzenie partnera lub partnerki

Zgodnie z programem łącznia rodzin możliwe jest także sprowadzenie do Wielkiej Brytanii partnera lub partnerki, z którym/-ą nie mamy ślubu. Warunek musi być jednak taki, że powinniśmy z nim/nią mieszkać przez minimum dwa lata przed 31 grudnia 2020 roku. Albo też musimy posiadać inne dowody na istnienie związku w tym czasie.

Teksty tygodnia

Narkotyki w jajkach Kinder. Tak działają gangi w UK

Przemytnicy narkotyków miewają wyjątkowe sposoby na ukrycie nielegalnych substancji. I choć czasami pomysły mogą rozbawić, nie można zapominać, że gra toczy się o ludzkie zdrowie i życie.

Braki leków w aptekach. Puste półki kosztują życie

Wielka Brytania regularnie zmaga się problemem pustych półek w aptekach. Problem zamiast maleć, rozrasta się. Braki leków w aptekach to codzienny problem milionów ludzi. Jakich preparatów najczęściej nie ma?

Imigrant, który „udawał homoseksualizm”, aby dostać azyl w UK złożył apelację

40-letni mężczyzna starał się o azyl w Wielkiej Brytanii, twierdząc, że jako homoseksualista byłby narażony na niebezpieczeństwo po powrocie do Bangladeszu.

Imigranci na brytyjskim rynku pracy. Jak wygląda obecnie sytuacja?

Migration Observatory opublikowało dane dotyczące imigrantów na brytyjskim rynku pracy. A konkretnie tego, jaką najczęściej wykonują pracę.

Wybuch w metrze. Chaos na Piccadilly – ogromne opóźnienia

Strażacy walczą z pożarem w okolicy Roxeth Green Avenue w South Harrow, na północnym zachodzie Londynu. Eksplozja w metrze spowodowała poważne opóźnienia w ruchu pociągów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie