Skrajna mizoginia w UK będzie traktowana tak samo, jak terroryzm

Skrajna mizoginia będzie traktowana jako forma terroryzmu w UK? Brytyjskie władze pracuje nad zmianami w prawie, a minister spraw wewnętrznym Yvette Cooper zleciła przeprowadzenie przeglądu w celu identyfikacji luk w obecnym prawodawstwie dotyczącym przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

Rząd Labour chce lepsze ochrony dla kobiet i dziewcząt. Jak podaje „Sunday Telegraph”, Home Office pracuje nad odpowiednimi rozwiązaniami w tej kwestii. Yvette Cooper zleciła przegląd polityk w ramach przeciwdziałania terroryzmowi na terenie Wielkiej Brytanii, w celu skuteczniejszej walki z przemocą wobec kobiet i dziewcząt oraz zidentyfikowania luk w obecnym prawodawstwie w tym zakresie.

- Advertisement -

W ramach propozycji ze strony ministerstwa spraw wewnętrznych, państwa ma używać podobnych narzędzi do zwalczania skrajnej mizoginii, jakich używa do walki np. ze skrajnym islamizmem.

Home Office chce skuteczniej chronić kobiety i dziewczęta w UK

Partia Pracy zaczyna dostrzegać w radykalnych ruchach skierowanych wobec kobiet, które dynamicznie rozwijają się choćby w sieci, realne zagrożenie. – Przez zbyt długi czas rządy w naszym kraju nie zajmowały się wzrostem ekstremizmu, zarówno w internecie, jak i na naszych ulicach, w tym względzie. Liczba młodych ludzi radykalizowanych na tym tle w sieci ciągle rośnie. Nienawistne podżeganie wszelkiego rodzaju rozbijają i osłabiają samą tkankę naszych społeczności i naszej demokracji – komentuje minister Cooper na łamach „Telegrapha”.

Oczekuje się, że przegląd zostanie ukończony jesienią 2024 roku. Jego efekty mają zostać przedstawione w ramach nowej polityki przeciwdziałania ekstremizmom przez Home Office w przyszłym roku.

Nowe środki do walki z radykalizmem i skrajną mizoginią

Ministerstwo spraw wewnętrznych w UK zaczyna dostrzegać zagrożenie we wszelkich ruchach związanych choćby z „incelami” w internecie, których zachowania są kształtowane przez mizoginistyczny światopogląd. Zwrócono uwagę, iż influencerzy, tacy jak Andrew Tate, mogą radykalizować młodych mężczyzn i chłopców w kierunku skrajnej mizoginii w ten sam sposób, w jaki terroryści przyciągają swoich zwolenników. Zwrócono uwagę, że w tej kwestii działa analogiczny mechanizm.

Tak zradykalizowane jednostki mogą następnie popełniać przestępstwa. Zresztą, tak się dzieje, choćby w USA, gdzie doszło już ataków terrorystycznych przeprowadzonych właśnie przez mizoginów.

Jak wygląda sytuacja w UK w tym względzie? Nie najlepiej. National Police Chiefs’ Council opublikowało raport na temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt, z którego wynika, że mamy do czynienia z zagrożeniem w skali krajowe.

Teksty tygodnia

Nawet 10 lat więzienia za przyklejenie się do asfaltu. Nowe prawo uderza w aktywistów

Aktywiści klimatyczni w Wielkiej Brytanii są coraz częściej traktowani jak przestępcy. Dotyczy to osób, które manifestują swoje przekonania poprzez siadanie na drodze, przyklejanie się do asfaltu albo oblewanie budynków farbą. Nowe przepisy pozwalają na skazywanie ich na wieloletnie kary więzienia.

Sama myśl o powrocie do biura na stałe denerwuje pracowników

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną Hays wynika, że blisko 40 proc. pracownikom pogorszyło się samopoczucie po doniesieniach o firmach zaostrzających zasady obecności w biurze.

Europejczycy chcą powrotu Wielkiej Brytanii do Unii, ale na pewnych warunkach

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię YouGov wynika, że większość obywateli czterech dużych graczy w UE – Niemiec, Hiszpanii, Francji i Włoch – popiera ponowne przystąpienie Wielkiej Brytanii do Wspólnoty.

Pasażerowie wychodzący z samolotu będą poddawani badaniu alkomatem

Lotnisko w Aberdeen, we współpracy ze szkocką policją i strażą graniczną, rozpoczęło pilotażową operację Bezpieczne Lądowanie. Jej głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza wśród kierowców, którzy tuż po przylocie wsiadają za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Podwyżka czynszów w UK. O ile wzrosły koszty wynajmu?

W ciągu trzech lat podwyżka czynszów w UK wyniosła 21 proc. Popyt ze strony najemców nadal jest wysoki, jednak pojawiły się pewne oznaki spowolnienia wzrostu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie