piątek, 20 września, 2024

Universal Credit: Od teraz trzeba pracować minimum 18 godzin tygodniowo

Od poniedziałku 13 maja osoby zarabiające najniższą krajową pensję i pobierające świadczenia z tytułu Universal Credit muszą mieć udokumentowanych przynajmniej 18 godzin pracy tygodniowo. Próg zarobków został podniesiony z równowartości 15 godzin do 18 godzin pracy w ramach reformy systemu opieki społecznej.

Już nie 15 godzin, a 18 godzin w pracy tygodniowo będzie warunkiem otrzymywania Universal Credit

W ramach reformy systemu opieki społecznej i zachęcania Wyspiarzy do zwiększonej aktywności zawodowej, już od połowy maja osoby pobierające zasiłek Universal Credit będą musiały wykazać, że pracują przynajmniej 18 godzin tygodniowo. Jeśli zarabiają pensję minimalną National Living Wage. Wcześniej było to 15 godzin tygodniowo, ale teraz rząd podwyższył próg kwalifikujący do otrzymania świadczenia, który stanowi równowartość 18 przepracowanych godzin.

– Dzisiejsze zmiany pomogą większej liczbie osób korzystających z Universal Credit znaleźć dobrze płatną pracę. I osiągnąć niezależność finansową. A to będzie z korzyścią dla nich i dla wzrostu gospodarczego – zachwala zmiany Rishi Sunak. I dodaje: – Opieka społeczna powinna zawsze być zabezpieczeniem, a nie wyborem stylu życia.

Kogo dotkną zmiany w Universal Credit?

Zmiany w systemie opieki społecznej dotkną nawet 180 000 osób. Chodzi tu o osoby indywidualne, pobierające zasiłek Universal Credit i zarabiające poniżej 892 funtów, a także o pary, których łączny miesięczny dochód wynosi mniej niż 1437 funtów. Wcześniej próg zarobków kwalifikujących do pobierania UC wynosił 617 funtów dla osób indywidualnych i 988 funtów dla par.

Trzeba tu jednak nadmienić, że świadczeniobiorcy muszą przede wszystkim zmieścić się w progu zarobków wymaganych do pobierania Universal Credit. Progi zostały obliczone przy założeniu, że dana osoba pracuje przynajmniej 18 godzin tygodniowo, pobierając płacę minimalną. Jeśli świadczeniobiorca zarabia więcej za godzinę pracy, niż wynosi National Living Wage, to może mieć tych przepracowanych godzin mniej.

– Zawsze będziemy wspierać tych, którzy chcą ciężko pracować. A dziś radykalnie rozszerzamy dostępne wsparcie, aby pomóc ludziom w rozwoju zawodowym. Wraz z postępową reformą opieki społecznej chcemy pomóc tysiącom ludzi odejść od świadczeń i osiągnąć niezależność finansową. Nasz plan zakłada, że praca będzie opłacalna. Osoby pracujące w pełnym wymiarze godzin będą miały obecnie o 7000 funtów więcej niż osoby pobierające zasiłki dla bezrobotnych. Natomiast nasze obniżki podatków sprawią, że 900 funtów z powrotem trafi do kieszeni milionów pracowników w całej Wielkiej Brytanii – zaznaczył Minister ds. pracy i emerytur Mel Stride.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?