piątek, 20 września, 2024

W tym kurorcie ubezpieczysz jedzenie od „kradzieży” przez mewy

W nadmorskim miasteczku St Andrews mewy stały się tak odważne, że już regularnie „kradną” jedzenie kompletnie zaskoczonym klientom. Właściciel popularnego baru wpadł zatem na pomysł, by klienci mogli ubezpieczyć swoje kanapki.

Mewy nie mają skrupułów – porywają jedzenie w ułamku sekundy

W St Andrews – niewielkim szkockim miasteczku nad Morzem Północnym, mewy aktywne były od zawsze. Ale jeszcze nigdy tak odważnie nie podchodziły do ludzi i nigdy tak często nie ”kradły” mieszkańcom i wczasowiczom spożywanych przez nich nad morze, kanapek i innych przekąsek. Właściciel znanego baru z tostami z serem, 39-letni Sam Larg powiedział, że bar stara się rekompensować klientom straty poniesione przez mewy, ale do przechwycenia jedzenia przez ptaki dochodzi tak często, że z biznesowego punktu widzenia staje się to coraz mniej opłacalne. – Jeśli jedzenie zostanie skradzione, to zawsze wydajemy klientom nowe. To byłoby bezduszne, gdybyśmy tego nie zrobili, ale nie wiem, jak długo będzie można rozdawać jedzenie za darmo – tłumaczy Larg. I dodaje: – W niektóre dni wymieniamy nawet 10 kanapek. Działamy od 10 lat i nigdy nie było tak źle jak tego lata. To całkowicie wymknęło się spod kontroli.

Ubezpieczenie za jedzenie skradzione przez ptaki

Bar prowadzony przez Sama Larga postanowił zatem wprowadzić do ofert ubezpieczenie od „kradzieży” jedzenia przez mewy. Będzie ono kosztowało zaledwie 1 funt, a klienci dostaną całkowicie nową kanapkę w razie, gdy rzuci się na nie znienacka jakiś ptak. – Próbujemy znaleźć jakiś sposób i poradzić sobie z tą sytuacją. Uważamy więc, że ubezpieczenie jest prawdopodobnie dobrym pomysłem, ponieważ niektórzy klienci faktycznie źle się czują, biorąc coś za darmo. Myślimy o wprowadzeniu ubezpieczenia i jeśli pod koniec lata będziemy zarobimy na nim, to przekażemy je lokalnemu klubowi piłkarskiemu lub lokalnym organizacjom charytatywnym – precyzuje właściciel.

Dodajmy jednak, że mewy, pomimo tego, że „kradną” ludziom jedzenie, nadal preferują swoje naturalne pożywienie, czyli surowe ryby.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Lato 2024 r. było najcieplejsze w historii pomiarów

Lato 2024 r. jest rekordowe pod względem ciepła. Tak wysokich temperatur w okresie wakacji jeszcze nie było

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Minister ds. policji i przestępczości ukradziono torebkę na konferencji dotyczącej… kieszonkowców

Do tych zdarzeń doszło w miniony wtorek, 10 września 2024 roku, podczas konferencji Stowarzyszenia Kuratorów (Police Superintendents' Association) w Kenilworth, w środkowej Anglii.

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?