Wskaźnik dotyczący samobójstw w Anglii i Walii jest najwyższy od 1999 r.

Eksperci nie mają wątpliwości – w Anglii i Walii doszło do kryzysu zdrowia publicznego. Liczba osób, które w zeszłym roku popełniły samobójstwo, osiągnęła poziom najwyższy od 1999 r.

Coraz więcej ludzi w Anglii i Walii odbiera sobie życie

Liczba ludzi, którzy w zeszłym roku odebrali sobie życie w Anglii i Walii, osiągnęła najwyższy poziom od ponad dwóch dekad. Z danych zebranych przez organizację charytatywną zajmującą się zapobieganiem samobójstwom Samaritans wynika, że w 2023 r. w obu krajach odnotowano aż 6069 samobójstw. To znacznie więcej niż w 2022 r., gdy samobójstw zarejestrowano 5642 i najwięcej od 1999 r.

- Advertisement -

Dane the Office for National Statistics mówią o tym, że trzy czwarte przypadków odebrania sobie życia w Anglii i Walii dotyczyło mężczyzn. Ale zeszły rok był też najgorszym rokiem od trzech dekad (od 1994 r.) w przypadku kobiet. W świetle tych faktów eksperci już teraz apelują do rządu, by potraktował toczący społeczeństwo kryzys zdrowia psychicznego jako problem niecierpiący zwłoki. Jako problem wymagający pilnego działania, podobny do tego, jaki obserwujemy w przypadku prób ograniczenia palenia.

Wskaźnik samobójstw kobiet w Anglii i Walii wyniósł w 2023 r. 5,7 na 100 000 osób. Taki sam wskaźnik dla mężczyzn wyniósł 17,4 na 100 000. Natomiast dla mężczyzn w wieku 45 do 49 lat wskaźnik ten wyniósł 25,5. Najniższy wskaźnik samobójstw w Anglii odnotowano w Londynie.

Wskaźnik samobójstw urósł we wszystkich grupach wiekowych

Samobójstwa dotyczą niestety wszystkich grup wiekowych i we wszystkich odnotowano w zeszłym roku wzrost wskaźników. Liczba samobójstw szczególnie jednak wzrosła w grupie wiekowej 45-64 lat. – Wskaźniki dotyczące samobójstw wzrosły lub pozostały niezmienione w każdym z dziewięciu regionów w Anglii. Ale największy wzrost odnotowano w północno-zachodniej części kraju. Samobójstwa mają niszczycielski wpływ na jednostki, rodziny i społeczności. Dlatego będziemy nadal monitorować dane dotyczące samobójstw, aby wspierać działania mające na celu ochronę osób narażonych na ryzyko — zapowiada Vahé Nafilyan, szef ds. danych i analiz w zakresie opieki społecznej i zdrowia w ONS.

Teksty tygodnia

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Wybuch w metrze. Chaos na Piccadilly – ogromne opóźnienia

Strażacy walczą z pożarem w okolicy Roxeth Green Avenue w South Harrow, na północnym zachodzie Londynu. Eksplozja w metrze spowodowała poważne opóźnienia w ruchu pociągów.

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Jak pachnie w Birmingham? Pół roku strajku śmieciarzy

Pół roku strajku śmieciarzy w Birmingham boleśnie obnaża problemy, jakie są codziennością w Wielkiej Brytanii i, na co dzień, sprytnie ukrywają się pod płaszczykiem zgrabnej narracji.

Nielegalni kurierzy w UK. Tysiące imigrantów pracuje na czarno

Nielegalni imigranci przebywający w ośrodkach dla imigrantów i ubiegający się o azyl pracowali nielegalnie jako kurierzy jedzenia. W trakcie rozpatrywania wniosku nie mają prawa podejmować pracy.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie