piątek, 20 września, 2024

Wyłoniono najszczęśliwsze miejsce do życia w Wielkiej Brytanii i… najmniej szczęśliwe

Londyn raczej nie jest znany z tego, że stanowi najszczęśliwsze miejsce do życia w Wielkiej Brytanii. Jest jednak pewien obszar stolicy, który zdobył sobie to zaszczytne miano.

W najnowszym badaniu przeprowadzonym na 26 000 osobach przez Rightmove wyłoniono, na podstawie 13 kryteriów zadowolenia, najszczęśliwsze miejsce do życia w Wielkiej Brytanii.

Gdzie jest najszczęśliwsze miejsce do życia?

Mimo że Londyn nie kojarzy się z najszczęśliwszym miejscem do życia na Wyspach, to jego dzielnica Richmond uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu w kategorii Happy At Home.

Natomiast na końcu skali, na 213 miejscu, czyli na samym dole listy, znalazło się Hillingdon w zachodnim Londynie. Dzielnica ta uzyskała najniższe wyniki w kategoriach wskaźników szczęścia, które obejmowały m.in. bycie dumnym z obszaru, w którym się mieszka. A także bliskość przyrody i obszarów zielonych, działalności artystycznej i kulturalnej. Jak również „poczucia przynależności”.

Mimo że Hillingdon jest „sąsiadem” Richmond oddalonym o niecałe 25 mil, nie jest to przyjazna dzielnica. Powodem jest fakt, że znajduje się obok hałaśliwego lotniska Heathrow i dość daleko od miejskich atrakcji.

Latem jednak można wybrać się na spacer po Ruislip Lido lub na wycieczkę kanałem Grand Union. Znajduje się tu także las Ruilsip Woods o powierzchni 726 akrów. Warto odwiedzić go o każdej porze roku, a także wiele niezależnych sklepów i restauracji.

Szczęśliwsi gdzie indziej

Prawie jedna trzecia osób z Hillingdon biorących udział w badaniu (30 proc.) stwierdziła, że ​​byłaby szczęśliwsza, mieszkając w innym miejscu. Okazuje się, że jest to dość częsta deklaracja wśród osób w wieku od 18 do 30 lat z obszarów zabudowanych (m.in. z Londynu, rejonów East Midlands lub West Midlands).

W tej grupie wiekowej 46 proc. stwierdziło, że wolałoby mieszkać w tym samym regionie Wielkiej Brytanii. A reszta uważała, że ​​byłaby szczęśliwsza z zamieszkania gdzieś dalej. A tylko 35 proc. respondentów planuje przeprowadzkę w przyszłym roku.

Najczęstszym powodem dla osób biorących udział w badaniu i deklarujących chęć przeprowadzki było znalezienie miejsca, które uczyniłoby je szczęśliwszymi (37 proc.). Inni podawali chęć posiadania większego domu (28 proc.), lepszy stosunek jakości do ceny (27 proc.). A także zmianę stylu życia (24 proc.) i chęć przeprowadzki z powodów osobistych (21 proc.).

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?