Fala kradzieży w sieci Lidl. Pracownicy będą nosić kamery przy ubraniach

Pracownicy sieci handlowej Lidl w UK zostaną wyposażeni w kamery. Urządzenia będą zainstalowane na ich ubraniach. Zmiany wejdą w życie w 960 niemieckich dyskontach, funkcjonujących na Wyspie.

Z jakiego powodu pracownicy Lidla zostaną wyposażeni w kamery, przypominające urządzenia, które noszą przy sobie policjanci? Zmiany w tym zakresie mają zwiększyć ich bezpieczeństwo oraz zmniejszyć rozmiary plagi „shop liftingu” na Wyspach. W tym celu władze niemieckiej sieci zainwestują 2 miliony funtów w „bodycams”. Zmiany wejdą w życie na wiosnę przyszłego roku.

Lidl stanie się pierwszym marketem w UK, który zdecydował się na tak radykalny ruch. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że nie wszyscy pracownicy sklepowi będą zobowiązani do noszenia tych urządzeń.

Co mają na celu te zmiany?

– Bezpieczeństwo zawsze było dla nas absolutnym priorytetem – komentuje Ryan McDonnell, dyrektor generalny Lidl GB, jak cytujemy za „Sky News”. – Chociaż nasze sklepy są zazwyczaj bezpieczne, to zjawiska związane z przestępczością detaliczną także w nich występują.

– Nasza inwestycja w zapewnienie, że wszystkie nasze sklepy będą wyposażone w kamery noszone przez pracowników, to tylko jeden ze sposobów, w jaki podejmujemy działania mające na celu ochronę i zapewnienie bezpieczeństwa naszym współpracownikom i klientom – dodaje dyrektor generalny Lidl GB.

Branża handlowa zmaga się z plagą kradzieży

Na Wyspach odnotowano gwałtowny wzrost poziomu przestępczości w handlu detalicznym. Chodzi przede wszystkim o kradzieże w sklepach. Dane Office for National Statistics z października 2203 wykazały, że w roku poprzedzającym czerwiec policja zarejestrowała 365 164 kradzieże, co stanowi wzrost o 25% w porównaniu z poprzednimi 12 miesiącami. Łączna liczba kradzieży odnotowanych przez policję wzrosła o 10% w roku poprzedzającym czerwiec 2023. Wciąż jednak znajduje się poniżej poziomu sprzed pandemii

W zeszłym miesiącu 10 sieci detalicznych, w tym Lidl, Tesco i John Lewis, przeznaczyło 60 000 funtów na finansowanie Projektu Pegasus. Ma on pomóc w zwalczaniu kradzieży w sklepach.

W sierpniu 2023 była szefowa Home Office, Suella Braverman stwierdziła, że jest „niedopuszczalne”, aby przestępstwa, takie jak kradzieże w sklepach, są traktowane jako „mniej ważne” przez brytyjską policję.

Teksty tygodnia

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i UK

Zarówno polskie, jak i brytyjskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są bogate i różnią się ze względu na regiony.

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

Ludzie chorują po wejściu do wody. Zanieczyszczenie rzek w UK przeraża

Pomimo zapewnień brytyjskiego rządu stan wód w rzekach i kąpieliskach w UK jest coraz gorszy. Zrzut ścieków sprawia, że woda staje się niebezpieczna.

Ludzie kradną gaz i energię elektryczną

Kradzież gazu i energii elektrycznej staje się coraz częstszym procederem w Wielkiej Brytanii. Powodem są podwyżki cen gazu i energii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie