Fala kradzieży w sieci Lidl. Pracownicy będą nosić kamery przy ubraniach

Pracownicy sieci handlowej Lidl w UK zostaną wyposażeni w kamery. Urządzenia będą zainstalowane na ich ubraniach. Zmiany wejdą w życie w 960 niemieckich dyskontach, funkcjonujących na Wyspie.

Z jakiego powodu pracownicy Lidla zostaną wyposażeni w kamery, przypominające urządzenia, które noszą przy sobie policjanci? Zmiany w tym zakresie mają zwiększyć ich bezpieczeństwo oraz zmniejszyć rozmiary plagi „shop liftingu” na Wyspach. W tym celu władze niemieckiej sieci zainwestują 2 miliony funtów w „bodycams”. Zmiany wejdą w życie na wiosnę przyszłego roku.

- Advertisement -

Lidl stanie się pierwszym marketem w UK, który zdecydował się na tak radykalny ruch. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że nie wszyscy pracownicy sklepowi będą zobowiązani do noszenia tych urządzeń.

Co mają na celu te zmiany?

– Bezpieczeństwo zawsze było dla nas absolutnym priorytetem – komentuje Ryan McDonnell, dyrektor generalny Lidl GB, jak cytujemy za „Sky News”. – Chociaż nasze sklepy są zazwyczaj bezpieczne, to zjawiska związane z przestępczością detaliczną także w nich występują.

– Nasza inwestycja w zapewnienie, że wszystkie nasze sklepy będą wyposażone w kamery noszone przez pracowników, to tylko jeden ze sposobów, w jaki podejmujemy działania mające na celu ochronę i zapewnienie bezpieczeństwa naszym współpracownikom i klientom – dodaje dyrektor generalny Lidl GB.

Branża handlowa zmaga się z plagą kradzieży

Na Wyspach odnotowano gwałtowny wzrost poziomu przestępczości w handlu detalicznym. Chodzi przede wszystkim o kradzieże w sklepach. Dane Office for National Statistics z października 2203 wykazały, że w roku poprzedzającym czerwiec policja zarejestrowała 365 164 kradzieże, co stanowi wzrost o 25% w porównaniu z poprzednimi 12 miesiącami. Łączna liczba kradzieży odnotowanych przez policję wzrosła o 10% w roku poprzedzającym czerwiec 2023. Wciąż jednak znajduje się poniżej poziomu sprzed pandemii

W zeszłym miesiącu 10 sieci detalicznych, w tym Lidl, Tesco i John Lewis, przeznaczyło 60 000 funtów na finansowanie Projektu Pegasus. Ma on pomóc w zwalczaniu kradzieży w sklepach.

W sierpniu 2023 była szefowa Home Office, Suella Braverman stwierdziła, że jest „niedopuszczalne”, aby przestępstwa, takie jak kradzieże w sklepach, są traktowane jako „mniej ważne” przez brytyjską policję.

Teksty tygodnia

Mięso z Polski sprzedawano jako niemieckie. Ogromna skala nieprawidłowości

Od lutego do czerwca br. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę kontrolę mięsa w sklepach na terenie całej Polski. Inspektorzy sprawdzili łącznie ponad 500 punktów sprzedaży. W sumie weryfikacji poddano przeszło 1800 partii mięsa. Wyniki są niepokojące.

W Wielkiej Brytanii zakwitły rzeki, a ludzie wpadają do nich myśląc, że to trawa

. Woda pokrywa się gęstą rzęsą. Kanały wyglądają jak trawa. W efekcie wiele osób przypadkowo wpada do wody.

Aby było taniej, pacjenci muszą zacząć jeść w szpitalach posiłki roślinne

Wprowadzenie roślinnych posiłków do szpitalnych stołówek to nie tylko chwilowy trend, ale przede wszystkim przemyślana strategia zdrowotna i ekonomiczna. Przykłady z Portugalii i Nowego Jorku inspirujące Wielką Brytanię pokazują, że dieta oparta na roślinach może pozytywnie wpłynąć na kondycję pacjentów oraz finanse systemów opieki zdrowotnej.

Masz wąż ogrodowy? Uważaj! Za jego użycie grozi spora grzywna

Od 22 lipca mieszkańcy wybranych części Anglii będą musieli ograniczyć zużycie wody – wszystko przez brak deszczu i gwałtownie rosnące zapotrzebowanie. Złamanie zakazu może poskutkować karą w wysokości 1000 funtów.

Ta rzadka moneta może być warta krocie. Ważny jest jeden detal

To żadna tajemnica, że rzadkie monety potrafią być niezwykle cenne. Niektóre z nich są warte nawet kilkaset razy więcej, niż wynosi ich nominał.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie