Koniec PPI: Do odzyskania zostało jeszcze 10 miliardów funtów, a nadal 25 proc. osób – w tym wielu Polaków – nie ubiegało się o zwrot pieniędzy

Saga związana ze zwrotami za niesłusznie naliczone przez banki PPI ma się już ku końcowi – ostateczny termin ubiegania się o zwrot Payment Protection Insurance upływa 29 sierpnia tego roku – jednak wciąż 25 proc. osób, które mogą odzyskać swoje pieniądze, nie zrobiło tego.

Niecałe trzy miesiące pozostały na odzyskanie swoich pieniędzy wszystkim tym, którzy zostali niesłusznie obciążeni ubezpieczeniem spłaty zadłużenia – PPI. Jak oszacowano, banki w czasie swojej nieuczciwej działalności, sprzedały około 64 milionów polis PPI, a od stycznia 2011 roku 34 miliardów funtów zostało zwróconych klientom.

- Advertisement -

Cała prawda o nieuczciwej działalności brytyjskich banków wyszła na jaw prawie dwie dekady temu, a zgodnie z decyzją finansowego organu nadzorczego Financial Conduct Authority (FCA) ostateczny termin zgłaszania skarg z tytułu PPI ubiera 29 sierpnia 2019 roku. Niestety wiele osób może przegapić ten termin.

NIE CZEKAJ! ODZYSKAJ TYSIĄCE FUNTÓW ZA PPI

Okazuje się, że poszkodowani klienci banków mają jeszcze 10 miliardów funtów do odzyskania z tytułu PPI – tyle dokładnie odłożyły brytyjskie banki na zwroty. Oznacza to także, że 25 proc. osób, którym nieuczciwie sprzedano PPI, nadal nie postarało się o odzyskanie swoich pieniędzy.

Czasu pozostało naprawdę niewiele, a FCA zaleca wszystkim, aby składali skargi tak szybko, jak to tylko możliwe w celu uniknięcia opóźnień spowodowanych zwiększono liczbą ubiegających się o zwroty wraz ze zbliżającym się deadlinem.

Masz konto w banku? Bardzo możliwe, że należy ci się zwrot w ramach PPI. Wypełnij formularz>>

– Wiele osób może nawet nie być świadomych tego, że należy im się zwrot PPI. Niedawno dwóch naszych klientów odzyskało rekordowe sumy (w wysokości 12 tys. i 8 tys. funtów), jednak obaj zwlekali z wniesieniem skargi, gdyż nie byli pewni, że należy im się zwrot – dodaje Tomasz Kowalczyk z firmy Safe Claims pomagającej Polakom w odzyskaniu pieniędzy za PPI.

 

 

 

– Ostateczny termin składania wniosków o odszkodowanie z tytułu PPI upływa po godzinie 23:59 dnia 29 sierpnia 2019 roku. Po tym terminie nie będzie już można zwrócić się do Biura Rzecznika ds. Finansowych w sprawie odzyskania swoich pieniędzy w ramach zwrotów bankowych takich jak kredyty prywatne i biznesowe, karty kredytowe, kredyty hipoteczne oraz wiele innych – dodaje Kowalczyk.

>> DARMOWA WERYFIKACJA PPI – ZAPISZ SIĘ TUTAJ<<

Teksty tygodnia

Spanie pod gołym niebem przestanie być przestępstwem

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończyć obowiązywanie jednej z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych ustaw, tzw. Vagrancy Act z 1824 roku. Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi nocowanie na ulicy czy żebranie nie będą już traktowane jako przestępstwa w Anglii i Walii.

Truskawkowy Księżyc! Ostatnia noc, by spojrzeć w niebo i zachwycić się niezwykłą pełnią

Księżyc ma w sobie coś niezwykłego. Dlatego niezwykłe, letnie pełnie, gdy tarcza Księżyca jest ogromna, a widok wprost zapiera dech w piersiach są tak warte obserwowania.

World Naked Bike Ride – czyli jazda bez majtek w Londynie już dzisiaj!

Już w sobotę, 14 czerwca w Londynie odbędzie się kolejna edycja szalonego wyścigu World Naked Bike Ride. Co ciekawe, rowerowy rajd bez ubrań cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem.

Tanie mięso z Polski w brytyjskich sklepach. Klienci i rolnicy oburzeni

Supermarkety w Wielkiej Brytanii coraz chętniej sprowadzają mięso z takich krajów jak Polska, Australia czy Urugwaj – wynika z raportu National Farmers' Union, na który powołuje się „The Guardian”. Wynika to z oszczędności, ale nie wszystkim klientom pasuje oszczędność kosztem jakości.

Wielka zmiana dla podróżnych. Brytyjskie lotniska luzują restrykcje bagażowe

Wielka Brytania przygotowuje się do jednej z największych zmian w przepisach lotniczych od 2006 roku. Już w czerwcu podróżni będą mogli przewozić w bagażu podręcznym aż 2 litry płynów. Zmiana dotyczy tych portów lotniczych, które wprowadziły nowoczesne skanery 3D.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie