Fot. YouTube
Louise Broxton zmarła kilka miesięcy temu na raka płuc. Jednak urzędnicy Department for Work and Pensions nie odnotowali tego faktu i wysłali do domu kobiety lekarza, który miał stwierdzić, czy jest ona już zdolna do pracy.
Tę smutną historię opowiedziała Hatti Broxton, 27-letnia córka Louise Broxton, którą zszokowało zachowanie urzędników DWP. Hatti zaznaczyła, że latem zeszłego roku niezwłocznie poinformowała urzędników o śmierci mamy, a także że DWP nie tylko potwierdził otrzymanie stosownej informacji, ale także że wstrzymał wypłatę zasiłków.
Jednak 7 miesięcy po śmierci Louise Broxton, urzędnicy postanowili sprawdzić, czy jest ona już zdolna do pracy. W celu zweryfikowania tej informacji do domu Hatti Broxton w Wolverhampton (West Midlands) wysłany został lekarz. Początkowo informacja o wizycie wzburzyła 27-letnią córkę zmarłej kobiety, ale później Hatti postanowiła skonfrontować inspektora z faktami.
– Byłam o to wściekła, dlatego zdecydowałam, że do nich nie zadzwonię i nie poinformuję ich o popełnionym błędzie. Zamiast tego poczekałam, żeby się przekonać, czy rzeczywiście będą mieli jaja i złożą mi wizytę w domu. W dniu wizyty zwolniłam się z pracy i zostałam w domu, oczekując, aż ktoś przyjdzie. Była ze mną kuzynka, która przyszła mnie w tym wesprzeć – żaliła się Brytyjka.
Komu przysługuje zasiłek Employment and Support Allowance?
Hatti Broxton opisała także, w jakie osłupienie wprawiła lekarza, gdy pokazała mu prochy zmarłej mamy. – Wzięłam do rąk urnę z prochami mamy, odwróciłam się i powiedziałam „To jest Louise Broxton, a Pan przyszedł ją ocenić?” [Lekarz] był całkowicie zażenowany, tak jak każdy byłby. Przeprosił i złożył mi kondolencje. Powiedziałam mu „Nie robię tego, żeby pana skompromitować, ale ten list i pańska wizyta… DWP pomylił się już dwa razy” – opisała sytuację 27-latka.
Hatti Broxton przyjęła przeprosiny od Department for Work and Pensions, ale zaznaczyła także, że na samych przeprosinach nie może się skończyć. Brytyjka chce, aby przykra sytuacja z jej udziałem doprowadziła do udoskonalenia procedur, dzięki którym zdarzenia takie nie będą miały w przyszłości miejsca.
Zwrot kosztów opieki nad dzieckiem w UK. Na jaką pomoc od państwa możesz liczyć?