10-letnia Sara doznała przed śmiercią co najmniej 71 obrażeń zewnętrznych

10-letnia Sara Sharif, znaleziona martwa w zeszłym roku w sierpniu w domu w Woking, doznała przed śmiercią co najmniej 71 obrażeń zewnętrznych. Na ławie oskarżonych, za prowadzenie brutalnej „kampanii znęcania się” nad dzieckiem, zasiedli ojciec dziewczynki, 42-letni Urfan Sharif, jej macocha, 30-letnia Beinash Batool, i wujek, 29-letni Faisal Malik.

Nad Sarą Sharif znęcano się na długo przed jej śmiercią?

Dwa dni temu, przed sądem Old Bailey, prokurator William Emlyn Jones KC puścił trwające ponad osiem minut nagranie, w trakcie którego Urfan Sharif, dzwoniąc pod numer 999, przyznaje się, że „pobił [córkę] za mocno”. Dlaczego to zrobił? Bo, jak stwierdził, chciał jej dać nauczkę. „Ukarałem moją córkę zgodnie z prawem, a ona umarła… Zabiłem moją córkę. Zabiłem moją córkę” – miał wyznać przez telefon Sharif już po wylądowaniu w pakistańskim Islamabadzie. Z kolei w domu w Woking mężczyzna, pracujący w UK jako taksówkarz, napisał na kartce papieru, że chciał ukarać córkę za to, że była niegrzeczna. Ale też że „stracił rozum”, bo nie miał zamiaru pozbawiać jej życia.

Na kolejnej rozprawie, zgromadzeni w sądzie Old Bailey usłyszeli o „kampanii znęcania się” prowadzonej wobec 10-letniej Sary, która przed śmiercią doznała licznych obrażeń. Z raportu patologa wynika, że dziewczynka miała na ciele otarcia, oparzenia, rany kłute i siniaki. Część z nich była rezultatem „powtarzających się, tępych urazów” i „tępego uderzania lub dużego nacisku, lub obu tych czynników”. Patolog sądowy Nathaniel Cary podał, że przyczyną śmierci Sary były „powikłania wynikające z licznych obrażeń i zaniedbania”. A stosunkowo świeżych, zewnętrznych obrażeń, jak ustalono w trakcie sekcji zwłok przeprowadzonej 15 sierpnia 2023 r., było ponad 71.

Sara, o polsko-pakistańskim pochodzeniu, była przed śmiercią maltretowana

Zewnętrzne obrażenia widoczne na całym ciele, w tym na twarzy, głowie, palcach, kostkach i plecach, nie były jednak wszystkimi obrażeniami, jakich doznała 10-letnia dziewczynka. Patolog stwierdził także liczne obrażenia wewnętrzne, w tym urazy mózgu, liczne siniaki na płucach i brzuchu oraz liczne obrażenia szkieletu.

Prokuratura podała, że z ustaleń patologów wynika, że za śmiercią Sary nie stoi żadna naturalna choroba ani leki.

Teksty tygodnia

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Rekordowe długi i kradzieże energii. Powód? Wysokie rachunki!

Eksperci alarmują: sytuacja wymyka się spod kontroli, a skala zjawiska zaskakuje nawet dostawców energii.

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie