1400 kierowców straciło pojazdy za odmowę płacenia za wjazd do ULEZ

Aż 371 mln funtów wynosi zadłużenie kierowców względem Transport for London z tytułu opłat za wjazd do stref ultra niskiej emisji ULEZ. Ponad 1400 kierowców straciło z tego powodu samochody.

Londyńczycy tracą samochody. To kara za sprzeciw wobec ULEZ

Od końca sierpnia 2023 r. strefy ultra niskiej emisji ULEZ obejmują już wszystkie gminy Wielkiego Londynu. A to oznacza, że za wjazd do jakiejkolwiek gminy trzeba zapłacić 12,5 funtów dziennie, jeśli nie spełnia się wymaganych norm dotyczących emisji spalin. Opłaty zobowiązani są ponieść właściciele samochodów z silnikiem benzynowym, który nie spełnia norm Euro 4, a także samochodów z silnikiem wysokoprężnym, który nie spełnia norm Euro 6. Za możliwość poruszania się po wszystkich drogach Wielkiego Londynu muszą zatem płacić kierowcy, którzy jeżdżą samochodem z silnikiem benzynowym wyprodukowanym przed 2006 r. lub samochodem na Diesel kupionym przed wrześniem 2015 r.

Statystyki pokazują jednak, że wielu londyńczyków nie chce zaakceptować istnienia w Londynie stref ultra niskiej emisji i porusza się swoim niespełniającym norm samochodem bez ponoszenia stosownych opłat. Dane pokazują, że zadłużenie kierowców względem Transport for London z tytułu niezapłaconych kar za wjazd do ULEZ wynosi już 371 mln funtów. A ponad 1400 kierowców straciło z tego powodu samochody. Te, na poczet pokrycia długów, zarekwirowali im komornicy.

Nie należy ignorować mandatów za brak opłaty do strefy ULEZ

TfL ostrzega, że kierowcy, których samochody nie spełniają standardów w zakresie emisji spalin, nie mogą tak po prostu ignorować wysyłanych do nich mandatów. A te, w wysokości 180 funtów, otrzymują wszyscy kierowcy złapani na tym, że poruszają się w strefach niskiej emisji bez uiszczenia dziennej opłaty w kwocie 12,5 funtów.

– Chcemy wysłać jasny komunikat właścicielom pojazdów, że jeśli otrzymają karę za jazdę w strefie, to nie powinni jej ignorować. Ich kara zostanie przekazana organom egzekucyjnym w celu odzyskania należnych grzywien. A istnieje też ryzyko, że pojazd i inne przedmioty zostaną skonfiskowane – ostrzega Alex Williams, dyrektor ds. klientów i strategii w TfL. A do tego dodaje: – Celem ULEZ jest oczyszczenie powietrza w Londynie i usunięcie z dróg starych, zanieczyszczających środowisko samochodów. Wtedy żadni kierowcy nie będą musieli płacić i nie będą sypały się mandaty.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

10-letnia Sara doznała przed śmiercią co najmniej 71 obrażeń zewnętrznych

Sara Sharif była obiektem kampanii znęcania się, doznając licznych obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych przed śmiercią

Eksplozja domu w Newcastle. Zginęły dwie osoby

W eksplozji domu w Newcastle zginął 7-letni chłopiec, a sześć osób zostało rannych. Wybuch w jednej posiadłości zniszczy dwa przyległe domy.

„Kulej. Dwie strony medalu” – Polska superprodukcja już w kinach Wielkiej Brytanii

Już od piątku 18 października 2024 roku brytyjscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć na wielkim ekranie nowy polski film „Kulej. Dwie strony medalu”. To nie tylko historia sportowa, ale przede wszystkim intymna opowieść o trudach małżeństwa w blasku sławy.

Zatajanie sporów sąsiedzkich przy sprzedaży domu to przestępstwo?

Spory sąsiedzkie mogą stanowić ogromny problem, kiedy chcemy sprzedać...

Wzrost składek na National Insurance. Keir Starmer nie zaprzeczył

Czy Partia Pracy złamie swój manifest i posunie się do podniesienia składki National Insurance? Eksperci ostrzegają przed takim ruchem

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie