piątek, 20 września, 2024

Policjanci uczą 13-latków, jak pomóc osobie ugodzonej nożem

W City of London Academy policjanci z City przeprowadzili z uczniami z Southwark specjalne szkolenie. Celem zajęć było nauczenie nastolatków, jak pomóc osobie ugodzonej nożem lub postrzelonej.

Nastolatkowie w Londynie uczą się, jak pomóc ofiarom przestępców

Tuż po Świętach Wielkanocnych nastolatkowie z jednej ze szkół średnich w Southwark wzięli udział w specjalnych zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy z City of London Police. Na zajęciach, które odbyły się w City of London Academy, policjanci próbowali uczulić 13-latków na sytuacje związane z pomocą osobom postrzelonym lub ugodzonym nożem. Niezależnie bowiem od tego, czy chodzi o ranę kłutą, czy postrzałową, udzielenie pierwszej pomocy do czasu przyjazdu na miejsce zdarzenia odpowiednich służb może być kluczowe dla uratowania komuś życia.

 


„Nasi funkcjonariusze pokazują uczniom dziewiątego roku w The City of London Academy, jak opatrywać rany kłute i tamować krwawienie. Uczniom pokazano umiejętności, które mogą potencjalnie uratować komuś życie, zarówno komuś z raną kłutą jak i postrzałową” – czytamy w komunikacie stołecznej policji.

Na ulicach Londynu zbyt często giną młodzi ludzie

Niestety, akcja londyńskiej policji nie wzięła się znikąd, ponieważ na ulicach brytyjskiej stolicy niemal co tydzień giną młodzi ludzie. Najczęściej w wyniku ataku nożem. Za czasów urzędowania w City Hall Sadiqa Khana, dzielnicą o najwyższym wskaźniku zabójstw było Croydon, gdzie odnotowano 55 zabójstw. Poza tym bardzo niebezpiecznie jest też w dzielnicach Southwark, Brent, Greenwich i Newham, gdzie w ciągu ostatnich siedmiu lat doszło do 25 proc. wszystkich zabójstw.

Na polityce w zakresie bezpieczeństwa prowadzonej przez Sadiqa Khana suchej nitki nie zostawia kandydatka torysów na burmistrza Londynu, Susan Hall. – Nie powinniśmy uczyć 13 i 14-latków, jak leczyć rany kłute. Ale taka jest smutna rzeczywistość w Londynie Sadiqa Khana, gdzie przestępczość z użyciem noża wzrosła o 54 proc. Słucham londyńczyków i dlatego umieszczę bramki do wykrywania noży w każdej szkole, która tego zechce. I zaopatrzę wszystkich funkcjonariuszy pierwszej linii w urządzenia do wykrywania noży. Tak, abyśmy ściągnęli noże z naszych ulic – powiedziała Hall na łamach MailOnline.

Noszenie broni ofensywnej i ostrych przedmiotów w miejscu publicznym w UK

Przypomnijmy, że w Wielkiej Brytanii posiadanie przy sobie broni ofensywnej, w tym noża, w miejscu publicznym i bez stosownego upoważnienia lub uzasadnionego powodu stanowi przestępstwo. W wyroku Sądu Apelacyjnego Anglii i Walii z 2008 r. czytamy: „Noszenie przy sobie noża lub ofensywnej broni bez uzasadnionego powodu jest przestępstwem popełnianym zdecydowanie zbyt często przez zbyt wiele osób. Każda broń noszona na ulicy, nawet jeśli jest ukryta przed wzrokiem [innych ludzi], nawet jeśli nie ma być użyta i nie jest przeznaczona do użycia, i nawet gdy nie jest użyta, stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dzieje się tak dlatego, że nawet jeśli jest ona ukryta, nawet jeśli jest noszona tylko ze względu na brawurę lub z jakiegoś błędnego przeczucia, że może zostać wykorzystana do możliwej samoobrony, to wystarczy chwila irytacji, pijaństwa, złości, domniemanej zniewagi lub czegoś zupełnie trywialnego, jak spojrzenie, by broń ta została wyjęta”.

Więcej na temat noszenia przy sobie broni ofensywnej, w tym noży, przeczytasz TUTAJ.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Minister ds. policji i przestępczości ukradziono torebkę na konferencji dotyczącej… kieszonkowców

Do tych zdarzeń doszło w miniony wtorek, 10 września 2024 roku, podczas konferencji Stowarzyszenia Kuratorów (Police Superintendents' Association) w Kenilworth, w środkowej Anglii.

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?