Od ponad miesiąca były funkcjonariusz policji, który jest obecnie niepełnosprawny po serii udarów, nie może wybrać swoich pieniędzy z Santandera. Okazało się, że bank zablokował dostęp do konta w związku z nieautoryzowanymi wypłatami. Jednak jest bardzo opieszały w wyjaśnieniu sprawy.
Tony Hawkings z Llandysul w Ceredigion zauważył, że z jego konta pobrano ponad 2000 funtów. 72-letni przyjaciel niepełnosprawnego mężczyzny, który w jego imieniu skontaktował się z Santanderem, powiedział, że bank zablokował dostęp do konta, ale „nie był zainteresowany rozwiązaniem” problemu. Sprawę zgłoszono już policji w Dyfed-Powys, która poinformowała, że prowadzi dochodzenie.
Bank zablokował dostęp do konta
Karta debetowa mężczyzny została zablokowana przez Santander w sierpniu – na czas prowadzenia dochodzenia przez bank. Pozostawiło to mężczyznę bez dostępu do pieniędzy, za które kupował jedzenie i opłacał rachunki.
Hawkings porusza się na wózku inwalidzkim przez poważne problemy z kręgosłupem. A po serii udarów, jakie przeszedł, cierpi na ograniczenia w mowie i poruszaniu. W 2018 roku mężczyznę odznaczono Medalem Imperium Brytyjskiego za działalność agitacyjną na rzecz osób niepełnosprawnych.
Ze względu na niepełnosprawność, Hawkins nie może korzystać z bankowości internetowej. Jest też w wielu kwestiach zdany na pomoc innych osób. O zablokowaniu karty debetowej dowiedział się od opiekunki, która robi dla niego zakupy. Przy wyjaśnieniu sprawy z bankiem problemem stał się fakt, że Hawkins zgubił swoje prawo jazdy i – jak stwierdzono – nie może się wylegitymować.
Mężczyzna musi pożyczać pieniądze
Od czasu pierwszego zgłoszenia kwota dotycząca nieautoryzowanych wypłat w Santanderze wzrosła do ponad 3200 funtów. Przez opieszałość banku związaną z wyjaśnieniem sprawy, mężczyzna zadłuża się, aby przeżyć. Przyjaciel Hawkinsa tłumaczył:
– Polega na pożyczkach od przyjaciół. Skontaktowaliśmy się z przydzielonym mu pracownikiem socjalnym w Ceredigion Council, a ona zorganizowała pożyczkę, gdy my próbujemy rozwiązać problem z Santanderem. Dziwne jest to, że mimo zablokowania karty, z jego konta nadal znikają pieniądze – kwoty, których nie autoryzował.
Mężczyzna zwraca również uwagę na to, że sprawa Hawkinsa pokazuje trudności, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne próbujące rozwiązać problemy bankowe.
Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:
Pasażerowie wyjmowali bagaż podczas lądowania. Załoga zagroziła im aresztowaniem
Osoby pobierające Universal Credit dostaną kary, jeśli o tym nie poinformują