piątek, 20 września, 2024

Brytyjska rodzina porzuciła zwykłe życie w Manchesterze i przeniosła się na Bali

Brytyjska rodzina mieszkająca w Manchesterze sprzedała swój dom, spieniężyła dobytek i przeniosła się na egzotyczną wyspę Bali. Jak odnajdują się w indonezyjskiej rzeczywistości? Jak wygląda ich codzienne życie? Czy jest tak rajskie, jak się spodziewali?

36-letni Matt Dearing i jego partnerka, 35-letnia Carlie Donnelley mieli dość życia w „zwyczajnym” Manchesterze. Chcieli „finansowej wolności”, byli zmęczeni „życiem dla pracy”. Zdecydowali się na bardzo śmiały krok. Jak czytamy na łamach „The Daily Mail”, nie zastanawiali się dwukrotnie nad sprzedażą domu z trzema sypialniami za 365 000 funtów, opuszczeniem Wysp i przeniesieniem się na Bali, indonezyjską wyspę zlokalizowaną w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Zarezerwowali bilety w jedną stronę w listopadzie zeszłego roku, mimo że krewni uważali ich za „szalonych” i nie wierzyli, że im się to uda. Dodajmy, iż przenieśli się na Indonezję razem ze swoimi dziećmi — siedmioletnim Lincolnem, czteroletnią Delilah i roczną Adelaide.

— To było coś, co chcieliśmy zrobić od lat — komentuje na łamach brytyjskich mediów Matt, który jest stolarzem z zawodu. Jedną z głównych motywacji była „ucieczka od wyścigu szczurów”. — Ciągle goniłem za rachunkami i pracowałem, nawet 10 godzin dziennie, czasami siedem dni w tygodniu. Doszło do tego, że nie spędzałam dużo czasu z moimi dziećmi. Widziałem się z nimi około godziny przed snem — wyjaśnia mężczyzna.

Ile kosztuje „zamiana” życia w UK, na życie na Bali?

W marcu 2023 roku, po wielu poszukiwaniach, para znalazła dom z trzema sypialniami na Bali do wynajęcia za jedyne 2000 funtów rocznie, a także pobliską działkę o powierzchni 1200 stóp kwadratowych do kupienia za 100 000 funtów. Mając pieniądze zaoszczędzone na czynszu, para planuje teraz zbudować własny dom oraz dom, który będą wynajmować. Obecnie więc w budowie są dwie wille z czterema lub pięcioma sypialniami, a na oddzielnym terenie mają dom z trzema sypialniami, w którym rodzina może mieszkać na czas budowy.

– Sprzedaliśmy dom w Wielkiej Brytanii, w którym mieszkaliśmy, za 365 000 funtów. Za te pieniądze mogliśmy kupić działkę o powierzchni 1200 stóp kwadratowych, na której stawiamy dwie wille — komentuje Brytyjczyk. Jego partnerka Carlie, kosmetyczka z zawodu, mówi, że od czasu migracji wszystko było „ekscytujące”, ale na Bali prowadzi się „inne” życie.

Skąd wzięła się decyzja o tak radykalnej przeprowadzce? W wieku 24 lat Matt marzył o posiadaniu takich pieniędzy i takiego dochodu, aby wieść wygodne życie. Szybko zdał sobie sprawę, że w Manchesterze nie spełni tego marzenia i stąd decyzja o emigracji na Bali.

Czy ta rajska wyspa ma jakieś wady?

— Pracowałem tak ciężko w UK, że nie miałem zbyt wiele czasu na życie towarzyskie. Tak naprawdę nie wychodziłem na imprezy — moim głównym celem było to, że chciałem być wolny finansowo. To było coś, do czego dążyłem przez ostatnie 10 lat swojego życia. Ze względu na koszty życia na Bali jest to coś, co tutaj osiągniemy szybciej — podsumowuje.

Na zakończenie warto zwrócić uwagę, iż w tekście opublikowanym na łamach „The Daily Mail” życie na Bali zostało przedstawione wyłącznie w superlatywach, nie wspomniano zupełnie o minusach przeprowadzki. Brakuje również istotnych informacji, choćby związanych z tym, z czego rodzina żyje, do jakiej szkoły chodzą dzieci lub odnośnie opieki medycznej. To budzi wątpliwości co do tego, czy rajskie życie na egzotycznej wyspie jest tak naprawdę tak rajskie…

Zajrzyj także na naszą główną stronę: polishexpress.co.uk – będzie nam miło! Artykuły polecane przez polishexpress.co.uk:

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu
Kiedy rekordowe upały dotrą do Wielkiej Brytanii?
Ryanair odwołał w ten weekend setki lotów

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?