Ciało zakopanego w polu kukurydzy mężczyzny należało do polskiego imigranta w Holandii

Jak ustalili niemieccy śledczy, jedno z dwóch ciał znalezionych niedawno na polu kukurydzy tuż przy holendersko-niemieckiej granicy, niedaleko Enschede, należało do 25-letniego mężczyzny, który był Polakiem.

Jak czytamy na łamach portalu informacyjnego „AD.nl” pochodził on z Gdańska, a przed swoją śmiercią miał mieszkać w Holandii. Trzeba zaznaczyć, że póki co mamy do czynienia tylko ze wstępnymi wynikami prac śledczych. Dodajmy, iż tożsamość drugiego zmarłego nie jest jeszcze znana, podobnie zresztą, jak przyczyny ich śmierci.

Ciało Polaka zakopane na polu kukurydzy

Szczątki zmarłych mężczyzn znaleziono w niedzielę, 8 września 2024 roku, na polu kukurydzy w pobliżu niemieckiej wsi Epe i miasta Gronau (kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia). Na wystający z ziemi but zwróciła uwagę pewne kobieta, która wyszła na spacer ze swoim psem. Zaniepokojona swoim odkryciem wezwała policję.

- Advertisement -

Tożsamość Polaka udała się ustalić (przynajmniej w części) na podstawie… tatuaży zmarłego. Na jego brzuchu znajdował się napis „Good Fella” (nie jest jasne, czy tatuaż był w języku polskim, czy angielskim), jak podają holenderskie media, oraz cyfry „1312”, które używane są jako synonim skrótowca ACAB („All Cops Are Bastards”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza: „Wszyscy Gliniarze to Dranie”). Na prawym ramieniu miał wizerunek demona płci żeńskiej, a według policji był dość mocno umięśniony. Ustalenia na podstawie tych tatuaży w połączeniu z badaniami DNA dały taki, a nie inny wynik.

Co wydarzyło się na granicy holendersko-niemieckiej?

Co do drugiej ofiary, trwają pracę nad ustalenia dotyczącymi jego personaliów. Jak wynika z komunikatów niemieckiej policji, mężczyzna miał około dwóch metrów wzrostu i ważył około 100 kilogramów. Wydaje się również, że był dość umięśniony.

Julika Böhlendorf, szefowa niemieckiego zespołu śledczego, potwierdziła na łamach „Westfälische Nachrichten”, że sekcja zwłok nie wykazała jednoznacznej przyczyny śmierci. Na ciałach nie było żadnych oznak przemocy takich, jak np. rany kłute czy obrażenia wskazujące na pobicie. Jednak niemiecka policja zakłada, że mamy do czynienia brutalną zbrodnią.

„Na razie nie mogę powiedzieć nic więcej”

W chwili obecnej policja ustala czy w organizmie mężczyzn nie znajdowały się środki odurzające, narkotyki, alkohol, oraz czy nie zostali otruci lub uduszeni. Zajmujący się tą sprawą prokurator Martin Botzenhardt również nie może powiedzieć, jak długo ciała były zakopane i jaka była możliwa godzina zgonu. – To jest badane. Na razie nie mogę powiedzieć nic więcej – komentował, jak cytujemy za portalem „Tubantia.nl”.

Niemiecka policja nie wyklucza, że ​​zgony mają związek z Holandią i z przestępczością zorganizowaną. W tej chwili nie wiadomo o żadnych zaginionych osobach w regionie, w którym znaleziono ciała. Prowadzone są konsultacje z władzami sąsiedniego kraju w tej sprawie, a holenderska policja znajduje się w kontakcie ze swoimi niemieckimi kolegami.

Przeczytaj także

Holandia testuje ekologiczne ekrany dźwiękochłonne z łopat turbin

W Holandii ruszył projekt wykorzystania łopat wirników z wycofanych turbin wiatrowych jako ekranów dźwiękochłonnych. Pomysł jest testowany przez holenderski zarząd dróg Rijkswaterstaat przy eksperymentalnym odcinku autostrady A58, w okolicach parkingu Kloosters, niedaleko Eindhoven.

Holenderskie dzieci są najszczęśliwsze na świecie. Wiemy dlaczego

Raport UNICEF z br. wskazuje, że holenderskie dzieci są...

Zamieszki w holenderskim mieście przeciwko zakwaterowaniu imigrantek

W holenderskim mieście, Drenthe, odbyły się nocne zamieszki przeciwko zakwaterowaniu grupy nastoletnich imigrantek.

Strajk na lotnisku w Holandii. Szykują się problemy dla pasażerów

Pracownicy naziemni KLM ogłosili strajk na lotnisku Schiphol w przyszłym tygodniu. Nie powiodły się negocjacje dotyczące warunków pracy i płac.

Jazda na gapę w Holandii. Mandaty wzrosną o 40 procent

Thierry Aartsen poinformował kilka dni temu, że grzywny za jazdę bez biletu w holenderskiej komunikacji publicznej zostaną podniesione. Będzie to pierwsza taka podwyżka od prawie dziesięciu lat.

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Holandii

Wydarzenia kryminalne

Transport